Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Virüse rağmen bisiklete binmeye devam edenler

Bisiklet Sürerken Maske Takıyor Musunuz? Takmıyorsanız bu herhangi bir yasal sıkıntı çıkardı mı?

• Toplam katılım
    584
232899 dosyayı görüntüle

Bu covid-19 süreci boyunca çalıştığım kurum, ihtiyaç oldukça gelmem ve onun haricinde dışarı çıkmamam şartıyla izin verdiğinden formumu kaybetmiştim, şimdi yavaş yavaş, tekrardan toparlıyorum, e serde nikotinmanlık da var, ---lanet olsun sana covid-19 ve karantina!--- rüzgara karşı güzel bir performans oldu kendim için.

@Tutmosis89 bu arada 1.72'e 68. Üstelik Bianchi varken altta. Biraz daha kilo verirseniz Burhan Altıntop gibi "ben aslında yoğum" noktasına geleceğinizden korkuyorum:
Düz yol performansından memnunum,yokuşta da naçizane bircoklarindan iyiyimdir ama strava segmentlerde yokuşlarda KOM olabilmek için bernal gibi olmak gerekiyor sanırım. Ben sagan olmaya bakayım o zaman😀 Birde uzun yıllar mtb kullandım. Sadece mart ayından beri yol kullanıyorum. Henüz tam alışamadım yol bisikletine sanırım. Istediğim seviyelere ilerleyen zamanlarda geleceğimi düşünüyorum.

Scudo
Düz yol performansından memnunum,yokuşta da naçizane bircoklarindan iyiyimdir ama strava segmentlerde yokuşlarda KOM olabilmek için bernal gibi olmak gerekiyor sanırım. Ben sagan olmaya bakayım o zaman😀 Birde uzun yıllar mtb kullandım. Sadece mart ayından beri yol kullanıyorum. Henüz tam alışamadım yol bisikletine sanırım. Istediğim seviyelere ilerleyen zamanlarda geleceğimi düşünüyorum.

Kendimden örnek vereyim, tecrübeli değilim, sadece kendi gördüklerim, yaşadıklarım: Geçen sene Eylül gibi, tam olarak 10 sene içtiğim sigarayı bıraktıktan sonra yol bisikletine başladım. (Ondan öncesinde yalnız işe giderken, canım sıkılınca vs fitness bisiklet kullanıyordum.) İki aylık antremandan sonra bir gün bir yokuşu gözüme kestirdim: (link) %13.1 filan anlık eğimi olan kısımlar var, detaylı bakarsanız göreceksiniz. İlk sürüşte değil ama ikinci sürüşte almıştım oranın KOM'unu, 1.78'e 83 gibi bir şeydim o zaman. Geçen birisi flag atmış da, böyle insan tuhaf mutluluk duyuyor filan. Nabız ve kadans. Kadans yükseldiğinde nabız fırlamıyorsa (çıkmıyorsa değil, birden fırlamıyorsa) yokuş çıkabilirim, bunu anlamıştım ben kendi payıma.

Nihayetinde yokuş/tırmanış, bisiklet sporunun içinde ayrı bir alan. Tırmanış bisikleti, tırmanış jantı vs. Yani siz MTB'den geliyorsanız, uzun zamana yayılmadan alırsınız istediğiniz performansı.

Son 1 aydır tekrar başladım çok özlemişim. Haftada 150 200 km arası yapıyorum. Çok uzun mesafeler değil ama İstanbul da ancak bu kadar oluyor tırmanma etme malum şehir girintili çıkıntılı. Yol bisikleti olsa daha rahat ederdim ama kullanış tarzımdan dolayı MTB yoruyor yoksa çook daha fazla yol yapmak isterim.

Haftaya Erdek planlıyorum, sele eksiği giderildi. Haftaiçi çanta sipariş edicem. Eşyaları aileyle birlikte yollayıp bisikletle Erdeğe sürcem. Katılmak isteyen varsa şimdiden yazsın :)

Haftaya Erdek planlıyorum, sele eksiği giderildi. Haftaiçi çanta sipariş edicem. Eşyaları aileyle birlikte yollayıp bisikletle Erdeğe sürcem. Katılmak isteyen varsa şimdiden yazsın :)
Aşağı yukarı 400 km var herhalde

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut
Istanbul’dan geçerken boğazda sürmeyeni dövüyorlarmış...

Yalnız boğaz hınca hınç dolu :(
BCFD45CE-B365-42B8-BD38-0DF9D3ACCBC3.jpeg

Mosso cavalier i bakıma verince sağolsun komşum dan Legarda 1621 bisikletini ödünç aldım. Bu hafta da böyle olacak. 😊
IMG_20200706_100523.jpg

@Voltaire teşekkürler. App store da yokmuş.

Dün Halkalı-K.Çekmece Gölü-Esenyurt-B.Çekmece-Beylikdüzü-Bakırköy-Sirkeci turu yaptım. Çekmeköy den Bostancı ya inip marmaray ile Halkalı ya geçtim. Halkalı dan sonra Esenyurt ta gereksiz bayır çıktım sevimsiz yerler. B.Çekmece Gölü güzeldi. Sahilden Gürpınar a geldim. Buradan direkt Beylikdüzü ne çıkmak varken sahilden avcılar a gideyim dedim ve fena çuvalladım. Sahile indim çıktım marina liman arada inşaatlar falan çok yordu vakit kaybettim yol yok Yakuplu nun oradan çıktım en son ama çok fena yoruldum. Aklınızda bulunsun Gürpınar dan sahilden direkt Avcılar a geçilmyior😄 Sonlara doğru halim tuz gölüne döndüm. 125 km oldu eve varınca üzerimden duman çıktı.
IMG_20200705_104628.jpg

Dosyalar

• IMG_20200705_152542.jpg
    IMG_20200705_152542.jpg
    1,9 MB · Okunma: 17
Son düzenleme:
Bugün katlanirimla minik bir tur yaptık, (22 km) maske ile sürüş bu sıcakta hem imkansız hem de çok tehlikeli. Ankara zaten yüksek rakimda, oksijensizlikten kalpten gitmemek adina maskeyi çeneye taktim, polislerimize denk gelince de azıcık yukarı sıyırdım 😬
Bu Fonte katlanirim ile ilk turum. Yokuş cikarken vites kolundan tıkır tıkır ses gelmesi dışında oldukça beğendim, sürüş keyifliydi. Yarin Ankara'miz yine bizi fırına atip pişirmez ise turu daha uzun tutacağım.
IMG_20200706_212150.jpg

Mesai çıkışı yine bir turlayayım dedim,maalesef istemediğim bir durumla karşı karşıya kaldım😔 bisiklet süren bir abimiz kalp krizi geçirip vefat etmiş,o vaziyette görünce moralim çok bozuldu.Ama evden oldukça uzaklaşmıştım geri dönmedim😔 lütfen herkes sıcaklarda dikkatli olsun,hele benim gibi 40 yaşına gelenler mutlaka kontrollerini yaptırmalı. (link)
AAC335F9-D82B-4F00-8741-9081094A51B1.jpeg

Son düzenleme:
Maske ile sakın güç (efor) isteyen sürüşler yapmayın. Üzülürsünüz ya da sevenlerinizi üzersiniz sonra.
Bir seneden biraz fazladır bahçe düzenleme (paysage) işinde çalışıyorum. İlk defa bugün maske yüzümde (mecburiyetten) el arabasına toprak dolduruyordum ve illAllah ettim.

@necmeddin küçüğün hınzırlığı surata vurmuş zaten abi :) İkisinede Maşallah,

15km ile kapadım günü bu aralar çok süresim yok sıcaklardan...

Geri