Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Virüse rağmen bisiklete binmeye devam edenler

Bisiklet Sürerken Maske Takıyor Musunuz? Takmıyorsanız bu herhangi bir yasal sıkıntı çıkardı mı?

• Toplam katılım
    584
Scudo
Geçen sene 61 'di. Dahada yaşlanmaz Trabzon plakayı yakalamış hayatta bırakmaz.:koptum: Hem buradaki birçoğumuzu sinüsle hesaplar cosinüsle çarpar .
Sayın yönetici eşiniz beyfendi bir başlık açıp arada psikolojik destek verse . Bisiklet kesmiyor artık. Forumda bir sürü vaka var benim gibi.:)
Kusura bakmayın el alışkanlığı bölümü (biraz da Türkiye'de böyle bir lisans eğitimi olmadığı için) İngilizce adıyla yazdım. Yani egzersiz ve fizyoloji bölümü, siz psikolog olduğunu düşündünüz sanirim. Psikolog olsa zaten sporcu nabzindan ne anlar yau 😁

Bu günkü antrenman :
102. 74 km
4 saat 18' 35"
995m kazanım
77 rpm kadans ort
108 hr ort nabız
Rüzgar kuvvetliydi ben de rüzgara karşı tempo antrenmanı yaptım.
2 x 20' 130 hr ile arası 5' yumuşak pedal. 25-27 km ort ile yaptım.

Kusura bakmayın el alışkanlığı bölümü (biraz da Türkiye'de böyle bir lisans eğitimi olmadığı için) İngilizce adıyla yazdım. Yani egzersiz ve fizyoloji bölümü, siz psikolog olduğunu düşündünüz sanirim. Psikolog olsa zaten sporcu nabzindan ne anlar yau 😁
Estağfurullah sayın yönetici .Siz doğrusunu yazmışsınız İngilizcesini okumamışım, psikoloğa ihtiyacım olduğu için fizyolojiyi direk psikoloji gibi görmüşüm. :koptum:

Bu günkü antrenman :
102. 74 km
4 saat 18' 35"
995m kazanım
77 rpm kadans ort
108 hr ort nabız
Rüzgar kuvvetliydi ben de rüzgara karşı tempo antrenmanı yaptım.
2 x 20' 130 hr ile arası 5' yumuşak pedal. 25-27 km ort ile yaptım.
Abi maşallah:harika: Mümtaz abim ne kadar mütevazi ve adı gibi Mümtaz bir insansın ki 102 kilometreye antreman diyorsun.:)

@necmeddin kardeşim özellikle bizim gibi ultra mesafe bisikletçileri tempo antrenmanları yapmalılar. Tempo antrenmanı nabzı belli bir aralıkta tutarak mesafeye direnme anlamını taşıyor ve zamanla vücut alışıp düşük nabızla uzun mesafeleri gidebilme becerisini kazanıyor. Haftada en az iki defa yapılmalı ve arada iki gün normal sürüş konmalı ki toparlanma gerçekleşsin. Sadece düz sürüşle bir yere kadar gelişme olur, bir üst kademe, tempo ve eşik antrenmanlarıyla mümkün...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
@Süper Dede Abi alıştırmalarım için yazdığın özel mesajdaki çalışma sistemini %70 civarı uygulamaya çalıştım. Geçen Amasya'ya gitmiştim toplamda 108 km tutmuştu. Dönüşte yaptığım hatanın bedelini 3 gün kadar çektim. Amasyadan çıkışta 10 km kadar hafif orta rampa var 24 km ortalamayla çıktım. :D Adana kebabı yeyince kendimi Pregazi sandım. Sonrasındaki 35 km lik düz yolu Dünya Muharebesinde çıkmış Gazi gibi pedallaya bildim. Daha fazla bisiklet üstünde durduğum zaman ve yaptığım km leri düşününce kebap gözüme dizime durdu:). Yeni yeni toparlayabildim.

Söylediklerine kesinlikle katılıyorum 5 tane Necmeddinden bir ultracı çıkmaz . Yani aynı hatayı yarışta yapmış olsaydım ilk otogar da dönerdim. İşin tuhaf tarafı düzde 20-25 yapmaya alıştırdığım bedenimi yokuşta harap ettim. Daha öğreneceğim çok şey var. Senin de bizlere öğreteceğin daha çok şey var abi.

@Tui Lui Hocam "birgün egzersiz fizyoloğu olacağım" diyen idealist bir çocuk canlandı gözümde..😁.. Mesleğinde nokta atışı yapan insanlara çok imreniyorum...

Bugün akşam kendimi test etmek için çıktığım yol malesef 13 km de son buldu halbuki nasıl keyifli idim gücümün daha 4 de 2 sini kullanmıştım. Neden bilmiyorum ama arka tekerleğin havası inmişti az önce tekrar şişirdim sabaha kadar inşallah inmez.
Screenshot_20200716_193050_com.huawei.health.jpg

@Ronin45 kardeşim çok geçmiş olsun, fotolar bazen çıkmıyor bende. Yeni gördüm, eldivenin yok muydu, kötü olmuş... :(

@SeYaP bu kadar çabuk iniyorsa patlak var demektir, iç lastiği çıkartıp bi kovada kontrol edin

İş çıkışı evden bisikleti alıp Acıbadem - Florya - Acıbadem yaptım.
Florya Sahil'de 1 saat ve bir kaç yerde daha programı durdurmadan durduğum için ortalamam düşük ama tahminen 20/21 km arası gidiyorum.
IMG_20200716_220224_334.jpg

@Ronin45 Çok geçmiş olsun umarım çok ciddi bir durum değildir.

• Beğen
Tepkiler: Ronin45
@undefined Geçmiş olsun..

Ronin45
Geçmiş olsun kırık yoktur inşallah

• Üzgün
Tepkiler: Ronin45
Geri