Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Vitesi komple değiştirmek

@efeozata

Aslında amacım biraz daha kaliteli vitesler.benim için önemli olan yokuşlarda daha rahst ettirmesi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Scudo
konudaki msjların hepsini okumadım...

Kullandığım kadro 2006 senesinde İzmir'de almış olduğum Amoeba scud kadro.
bu kadroyuda bianchi Aspid milenyum 2000 model bisikletimden parça aktararak toplamıştım.
gelelim konuya...
geçen hafta bahsettiğim Amoeba scud kadroma Deore 3x10 set aldım.
114723 dosyayı görüntüle
Evet yanlış duymadınız 2006 model 11 yaşında bir bisiklet.

bu tamamen zevk meselesi... olmaz diye bir şey yok istediğinizi yapabilirsiniz
sadece maddiyata bakar...

sağlıcakla...

@emre32 viteslerde problem yoksa shimano tourney vites bile ayarları doğru yapıldığı takdirde yeni ve orta seviyede yeterli oluyor. viteslerin ayarlarını ve bakımını yaptırıp deneyip sonra karar vermeni öneririm.

ayrıca orta göbek değişimi kararı vermeden önce bisiklet üzerinde birkaç ay geçirmen daha mantıklı. çünkü yeni başladığın için yokuşlar doğal olarak zor olacak. şimdi hafif vites için arayışa geçersin, 2 ay sonra kondisyon ve bacak kasların güçlendiği için en düşük vitesi kullanmadığını farkedersin. ama göbek daha az dişli olduğu için bu sefer düz yolda vites yetmez.

@a.f.k. aynı seti alacağım, nereden ne kadara aldınız ? özelse, özel mesaj ile de yazarsan sevinirim :D

@BF Okuru Mrb...
seti uzun zamandır takipteydim.
ben 1150 tl rotorlar hariç merkezbisiklet istanbuldan aldım elindeki son seti idi.

İzmir de sundu bisiklette 1200 tl rotor hariç var
Erdoğanlarda ise 1400 tl yine rotorlar hariç.

rotorlarda ortalama 60 tl ile 100 tl arasında değişiyor. bendekiler center lock 160 lık rotor 60 tl tanesi yine merkez bisiklet istanbul.

bisikleti kendim topladım ayna kol sökme aleti ruble sökme ve zincir sökme için yeni alet aldım 40 tl civarı da onlar tuttu.

@a.f.k. ben v fren alacağım, erdoğanlarda 1073 görünüyor fiyatı, teşekkür ederim hızlı cevap için.

@BF Okuru V frenli seti daha uyguna bulabilirsiniz...
İzmir de Seda bisiklet bülent abi ile ve sundu ile bi görüşün derim.

@a.f.k. sundudan alışveriş yapmam ama seda bisiklete de sorayım olmazsa belki daha ucuzdur. aslında şu da ilgimi çekiyor fiyattan dolayı.

(link)

@BF Okuru SUNDU :) fiyat iyi diye önermiştim sadece :) yoksa bende yapmam

octalink alivio göbek ve 3x9 eksi yönleri benim için. ve birde aynakol dişli sayıları fazla büyük... tabi zevk meselesi...
özceylan da aslında SLX set çok iyi fiyattı ama stokta epeydir yok. hatta tlfla da görüştüm gelse bile o fiyat imkansız dediler...

@Mustafa Zeybek Haklısınız tabii. Benim kastım o değildi ama yazılanlara bakılırsa uzatmamak en iyisi olacak. Sorduğuma da pişman oldum zaten. Açıklama için teşekkür ederim.

Arkadaşlar uzun süredir kullanmadığım bir bisikletim var biraz kötü durumda açıkçası :) Arka ön vitesler değişecek vites kolları da değişecek. bunları en ekonomik şekilde nasıl halledebilirim. (misal shimano tourney arka attırıcı) ve vites kolları neden bu kadar pahalı merak ediyorum açıkçası ön arka attırıcılardan daha pahalılar. Ayrıca bir sorum daha var bisikletim 7x3 21 vites ona uyumlu olacak mı

Arkadaşlar en uygun yer burası olacağını düşündüm. Claris ön aktarıcı 7 li sisteme uyum sağlar mı ? teşekkürler.

Merhaba. Sunrace markasının 13-32 8'li vidalı freewheel rublesi var bakabilirsiniz.

Geri