Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Whistle Modoc yol bisikleti revizyon projem

Tekrardan merhaba. Bisikleti boyamamın üzerinden biraz zaman geçti. Aradaki sürede antrenman yaptım ve bisiklete alışma sürecim oldu. Ayarlarımı oturttum yerine. Moral bozucu şeyler yaşadığım için hiç kendimi toparlayıp da konuya bir şeyler yazamadım. Özet şeklinde bir yazı yazacağım, çok yakında.

Dün selem ve gidon sargım geldi. Beklediğimden çok daha kaliteliler. Renk uyumları da çok iyi. Neredeyse birebir aynı sele ve gidon bandının renkleri. Hemen indim ve bisiklete taktım. Önceki derme çatma halinden kurtuldu. Siyah gidon bandı ve seleyle de kombin yapılabilirdi ama ben bir farklılık olsun istedim. Bence sıradışı oldu. Benim içime çok sindi. İki adet beyaz matara kafesi alacağım bugün çıkıp. Başka da bir eksiğim kalmadı. Şimdilik hemen taktıktan sonraki fotoğrafları koyayım. Güzel fotoğrafları çekince atarım :)

Öncesi
1000015555.jpg

Sonrası

1000015581.jpg
1000015556.jpg

Scudo
Rengi tutar mı bilmiyorum ama beyaz suluk kafesleri istenen etkiyi yapmazsa diye kenarda dursun:
(link)

Bu biraz koyu olabilir ama bu da dursun:
(link)

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Alazarhus
Rengi tutar mı bilmiyorum ama beyaz suluk kafesleri istenen etkiyi yapmazsa diye kenarda dursun:
(link)

Bu biraz koyu olabilir ama bu da dursun:
(link)
Tavsiye için çok teşekkür ederim. İlk linkteki yeşiller hoşuma gitti ama biraz pahalılar. Bugün Decathlon'dan iki adet beyaz matara kafesi aldım ve taktım. Bence fena olmadı. 1000015658.jpg

Tavsiye için çok teşekkür ederim. İlk linkteki yeşiller hoşuma gitti ama biraz pahalılar. Bugün Decathlon'dan iki adet beyaz matara kafesi aldım ve taktım. Bence fena olmadı. 319520 dosyayı görüntüle
Değerli kardeşim,
Eline sağlık güzel bir çalışma olmuş.
Ancak bazı önemli hataların var:
Velominatiye göre "subap kapağı" olmaz, madde 60 dı galiba. Seninkinde kapak var. Foto çekiminde subaplar lastiğin yere teğet olan kısmında altta olur.
Velominatiye göre fotoğraflar aynakol tarafından çekilir, aynakol pedalı yere paralel olur
Velominatiye göre quick release konumların hatalı
@Sadettin Z. Dostum, şu Velominatiyi anlatıver.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
... Foto çekiminde subaplar lastiğin yere teğet olan kısmında altta olur....

Böyle yani: (link)

Velominatiyi bilmem ama fotoğraflarda subap yeri ekole göre değişir. Benim sevdiğim tarzda fotoğrafta subap en üstte olur, zeminin tam karşısında. Subap lastik yanağındaki marka yazısını ortalar. Jant yazısı da çoğu durumda (en azından bu şekilde düşünen üreticiler tarafından) subap karşısında olduğunda düz okunacak şekilde yerleştirilmiştir. Böylece fotoğraf çekerken lastik yazısı da jant yazısı da düz durur. Bir de subap, varsa göbek yazısının karşısında olur (subap deliğinden bakınca göbeğin marka işareti görünür).

Örneğin: (link)

• Beğen
Değerli kardeşim,
Velominatiye göre "subap kapağı" olmaz, madde 60 dı galiba. Seninkinde kapak var. Foto çekiminde subaplar lastiğin yere teğet olan kısmında altta olur.
Velominatiye göre fotoğraflar aynakol tarafından çekilir, aynakol pedalı yere paralel olur
Aha benim konu da karışacak 😀. Teşekkür ederim, hevesle bekliyorum velominati kurallarını.
1000015663.jpg1000015664.jpg1000015665.jpg1000015667.jpg1000015668.jpg1000015602.jpg

Bugün dışarıda bir tur attım hem seleye alışmak adına hem de matara kafesi almak için. Görüntüsü çok hoşuma gitti bisikletin. Çok da ilgi topladı ayrıca.

Dosyalar

• 1000015668.jpg
    1000015668.jpg
    110,7 KB · Okunma: 8
Son düzenleme:
  • Hahaha
Burada subap konumu doğru, aynakol paralel doğru, tek hata Velominati Rule 60 a göre subap kapağı olamaz.

Burada subap kapakları yok görüldüğü üzere.

Ben hiç kapaktan bahsetmedim ki, subapla ilgili kısmı alıntıladım, subapla ilgili cevap verdim.

Değerli kardeşim,
😒😒😒

Değerli kardeşim,

Velominati'nin ilk kuralı, velominati'den kimseye bahsetmemektir. Dur ya bu başka birşeydi galiba.

Neyse, velominati gizli cemiyetinin kapısının önünden geçebilmek için gereken asgari şartlar şunlar: siboplar yer seviyesinde, sibop kapakları forma cebinde, jant logoları siboplara hizalı, aynakol büyük, kaset küçük dişlide, aynakol tarafından çekilen fotoda kollar sele borusuna paralel, suluklar ve çantalar gözden uzak, gönülden ırak, sele düz ve geride, bisiklet üzerine konan sineğin tutunacak yüzey bulamayacağı kadar temiz ve parlak.

Siboplar yukarıda olacak diyenlere itibar etmeyiniz. Onlar ki bisiklete pamuklu tişört ve aviator gözlükle binen talihsizlerdir.

Harbiden varmış ya velominati :D Ben bunu nasıl kaçırırım ya.
Soğan lobisine inanan var da velominati mi olmayacak;)

Bu arada hakikaten kırıldım şimdi.Beni tanımamışsın :snzdglsn: :D
Ben yazıyorsam sadece güldürmek için sadece goygoy için yazmam.Birçoğunda bişeyler anlatıyorumdur.

Dosyalar

• DgMOL4NX0AA08o4.jpg
    DgMOL4NX0AA08o4.jpg
    32,9 KB · Okunma: 3
Son düzenleme:
  • Hahaha
Tepkiler: M.İhsan
Bisiklet müthiş olmuş. Elinize sağlık. 🧿

Şimdi bu bisikletin renklerine yakışır / uyumlu kask, gözlük, eldiven, forma, ayakkabı almaya geldi sıra :p :ssrtcbya:

Bisiklet müthiş olmuş. Elinize sağlık. 🧿

Şimdi bu bisikletin renklerine yakışır / uyumlu kask, gözlük, eldiven, forma, ayakkabı almaya geldi sıra :p :ssrtcbya:
Onu kıştan hazırladım abi :D Kaskım beyaz formam da benzer bir yeşilimsi renkte. Yalnız formayla ilgili problemimiz var; giydiğimde basenler pörtlüyor :acpsnr: :eek:

Beğenmenize sevindim, teşekkürler.

1000015723.jpg
Soğan lobisine inanan var da velominati mi olmayacak;)

Bu arada hakikaten kırıldım şimdi.Beni tanımamışsın :snzdglsn: :D
Ben yazıyorsam sadece güldürmek için sadece goygoy için yazmam.Birçoğunda bişeyler anlatıyorumdur.
Senin yazıları ciddi okuyamıyorum ki abi. Eğer ciddi bir bilgi veriyorsan başına bir yere şifreli bir şeyler sıkıştır da ciddi olduğunu anlayalım 🙂. Bu arada gizli bir bilgi vereyim ama sakın kimseye söyleme. Soğan lobisi gerçek 🤫

Güncellemeyle karşınızdayım, herkese merhabalar. Orta göbeğimin son nefesini vermesi üzerine geleceğe yönelik olarak Hollowtech bir göbek ve aynakol aldım. Karemil göbek takıp devam etsem ucuza mal olacaktı ama içime sinmeyecekti. Aynakolumun hem görüntüsü iyi değildi hem de yamukluk vardı. Aynı zamanda dişleri de çok iyi kondisyonda değildi. İkinci elde güzel bir aynakol denk getirdim ve satın aldım. Biraz şımarıkça olacak ama yaklaşık 200 gram kadar da hafiflemiş olduk :) Hedeflediğim biraz daha rijit bir sürüş ve uzun ömürlülük.

1000016994.jpg

1000016995.jpg

1000016993.jpg

Şu haliyle projem bitti diyebilirim. İşe başlarken hedeflediklerimi bir bir yerine getirdim. Bisikleti kullandıkça boyada bazı ufak hasarlar oluştu. Boya sert darbelere çok dayanıklı değil, ekstra dikkat etmem gerekiyor. Bunun dışında bir sıkıntım yok. Uygun fiyata çift pivotlu bir fren seti alırsam bisiklete yapabileceğim başka hiçbir şey kalmıyor. Takip edenlere teşekkür ederim, güzel mesaj yazanlara da ayrıca teşekkür ederim. O stres dolu zorlu günlerde attığınız mesajlar bende acayip bir motivasyon uyandırmıştı. Manevi emanete gözümüz gibi sahip çıkarken canını çıkartıncaya kadar rampalarda zorlamaya hazırız artık. Şimdi sırada tam odak antrenman ve kilo verme süreci var :)

Elinize sağlık, kim ne derse desin güzel bir çalışma olmuş, nice pedallara

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan
  • Beğen
Tepkiler: EsQaRe66
Geri