Wiggle

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.554
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sanal kart olusturdum fakat alisverisi yapamadim acaba islem dolar karttaki para turk lirasi diye mi oyle oldu
TL ye çevirip çekti benim hesabımdan belki yurtdışı alışverişe kapalı olabilir kartınız.

Scudo

Umut Tuna1

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Umut
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sanal kartin bagli oldu ana kart yurtdisi alisverise kapaliymis ahallettim verdim siparisi bakalim ne zaman gelir.

Bike Storm 09

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Wiggle'la çalışan aracı kargo şirketleri FEDEX ki dün şampiyonlar ligi maçlarında reklamını çokca gördük ve POSTNL derhal bir çözüm çare bulmaları gerekiyor. Aksaklıklarla ilgili sorun nedir müşterilerine bilgi aktarmaları gerekiyor. Şu anda DHL ile gelsin 15-20 dolar fazla verelim razıyız haline geldi kargonun nerede olduğu başına ne geldiğine dair kimsenin de bir yetkilininde çıkıp açıklama yaptığı yok. Herifler yazılan atarlı mesajlarada nezaketli mesajlarada dönmüyorlar . Brexit yüzünden allak bullak olan Birleşik Krallık ticaret ilişkileri ne kadar daha böyle devam edecek ? Eskiden bir haftada aldığımız kargolar olurdu ...
Değerli arkadaşlar başlığın geriye dönük konularına bakmaya çalıştım , hayal meyal hatırladığım kadarıyla kargoya verildiğinde sıkıntı olan ürünler vardı. Enerji barları , sıvı içerikte olan temizlik yada gıda ürünleri diye hatırlıyorum yanlış hatırlıyorsam düzeltin lütfen peki krem de bunlara dahil miydi ? Uzun sürüşlerde sürtünme sebebiyle pişik tahriş karşıtı Chamois krem vardı siparişimin içeriğinde acaba o yüzden mi hala kargo şirketine verilemedi sorun bu mu ki ?

Son düzenleme:

smtdgncy

Daimi Üye
Tepki
488
İsim
Samet
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Wiggle'la çalışan aracı kargo şirketleri FEDEX ki dün şampiyonlar ligi maçlarında reklamını çokca gördük ve POSTNL derhal bir çözüm çare bulmaları gerekiyor. Aksaklıklarla ilgili sorun nedir müşterilerine bilgi aktarmaları gerekiyor. Şu anda DHL ile gelsin 15-20 dolar fazla verelim razıyız haline geldi kargonun nerede olduğu başına ne geldiğine dair kimsenin de bir yetkilininde çıkıp açıklama yaptığı yok. Herifler yazılan atarlı mesajlarada nezaketli mesajlarada dönmüyorlar . Brexit yüzünden allak bullak olan Birleşik Krallık ticaret ilişkileri ne kadar daha böyle devam edecek ? Eskiden bir haftada aldığımız kargolar olurdu ...
Değerli arkadaşlar başlığın geriye dönük konularına bakmaya çalıştım , hayal meyal hatırladığım kadarıyla kargoya verildiğinde sıkıntı olan ürünler vardı. Enerji barları , sıvı içerikte olan temizlik yada gıda ürünleri diye hatırlıyorum yanlış hatırlıyorsam düzeltin lütfen peki krem de bunlara dahil miydi ? Uzun sürüşlerde sürtünme sebebiyle pişik tahriş karşıtı Chamois krem vardı siparişimin içeriğinde acaba o yüzden mi hala kargo şirketine verilemedi sorun bu mu ki ?
Yaklaşık 1 ay önce o kremden aldım ve sorunsuz geldi.

• Beğen
Tepkiler: Bike Storm 09

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.876
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Lastik aldım, işlemleri tamamlanalı bir hafta oldu, hala kargoya vermelerini bekliyorum. Aliexpress'ten verdiğim sipariş ise Türkiye'ye girdi. Eskiden tam tersi olurdu.

ozkanburak

Soğuk Asfalt Bükücü
Tepki
950
İsim
Burak Ö.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mucoff zincir yağım 12 gündür bekliyor. İptal edeceğim sanırım sezon bitecek...

• Beğen

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
869
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
Benim de siparişlerim 14 Eylül'de Wiggle'dan çıktı. Takipli kargo seçmiştim. FedEx merkezinde bekliyor. Tahmini yola çıkış süresini ise 28 Eylül gösteriyor.

• Beğen

Bike Storm 09

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün bu konuya mesaj yazan değerli forum sakini wiggle zede arkadaşlar olarak merhaba evet FEDEX CROSS BORDER PROCESS CENTRE yazını görüp her seferinde yaşadığımız hayal kırıklığı dramatik boyutlara ulaştı. Benim tahmini teslimat 16/09'du daha İngiltere'den çıkmadı kargo maalesef... Wiggle sitedeki chat now kısmını pasife almış durumda kesinlikle mesai saatlerinde bile cevap verilmiyor. Wiggle'ın müşteri hizmetleri de kesinlikle dönüş yapmıyor maillere otomatik cevap veriyorlar. Ben en son çaresizlikten FEDEX türkiye operasyonunu da aradım kargo takip numaranız bizim değil dediler haliyle çünkü POSTNL şirketinin kodu var Türkiye'de de PTT kargo takibini bu kodla yapıyoruz. Kargo şu anda POSTNL şirketine verilmediği içinde onlarda da hiçbir şey çıkmıyor. Yukarıda geçen ay siparişi POSTNL'ye verilmesi 9-10 günde gerçekleşmiş olan bir arkadaşımız vardı Brexit sonrası gümrük işlemleri uzun sürmeye sebep oluyor demişti .Gelişmeleri birlikte takip edelim birbirimize buradan haber verelim.

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
869
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
Ben siparişi verdiğimde Wiggle 'Çalışanlarımız çok yoğun. Kargolarda gecikmeler yaşanıyor. Lütfen arayıp rahatsız etmeyin' minvalinde bir uyarı verdi.
Bekliyoruz yapacak bir şey yok şimdilik :)

Bike Storm 09

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben siparişi verdiğimde Wiggle 'Çalışanlarımız çok yoğun. Kargolarda gecikmeler yaşanıyor. Lütfen arayıp rahatsız etmeyin' minvalinde bir uyarı verdi.
Bekliyoruz yapacak bir şey yok şimdilik :)
Böyle bir bahanelerinin olması inanılır gibi değil ben siparişi verdiğimde böyle bir uyarı oldu mu olmadı mı farkında değilim. İngilizcem yok her şeyi çeviri yaparak anlıyorum ama bu kadar aksaklık olamaz yani millet durdu durdu da bu haftalara mı sıkıştırdı siparişleri tüm dünyayla aynı anda anlamış değilim bekleyip göreceğiz. :(

• Beğen
Tepkiler: erhan erhan

sccetin

SCC
Yönetici
Tepki
5.660
İsim
Serhat C
Güncel bir örnek vereyim:

8 Eylül: Sipariş
10 Eylül: Wiggle depodan çıkış
11 Eylül: Fedex Cross Border
13 Eylül: Türkiye'ye gönderim (Hollanda'dan)
18 Eylül: Arnavutköy gümrüğe giriş
21 Eylül: Gümrükten çıkış

Samsun'a 1-2 güne gelir herhalde. Wiggle tahmini teslimatı 27 Eylül olarak belirtmişti zaten.
Ürün 1 çift MTB lastiği. Kargo dahil 52 USD. Çıkan vergi: 83.8 TRY.

Sabredin, kargonuz gelir. Gelmezse para iadesi istersiniz.

Bike Storm 09

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güncel bir örnek vereyim:

8 Eylül: Sipariş
10 Eylül: Wiggle depodan çıkış
11 Eylül: Fedex Cross Border
13 Eylül: Türkiye'ye gönderim (Hollanda'dan)
18 Eylül: Arnavutköy gümrüğe giriş
21 Eylül: Gümrükten çıkış

Samsun'a 1-2 güne gelir herhalde. Wiggle tahmini teslimatı 27 Eylül olarak belirtmişti zaten.
Ürün 1 çift MTB lastiği. Kargo dahil 52 USD. Çıkan vergi: 83.8 TRY.

Sabredin, kargonuz gelir. Gelmezse para iadesi istersiniz.
Ben 1 eylülde verdim siparişi yaa bunlar o zaman siparişteki extra indirimli ürünü göndermemek için topladıkları parayı da iade edene kadar kullanmak maksadıyla yapıyorlar bunu böyle bir şey olabilir mi yaa başkasının siparişi 2-3 günde çıksın bizimki niye bekliyor ? neden bekliyor ? diye soruyor insan...

• Beğen
Tepkiler: ykskomd

Bike Storm 09

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bike Storm 09 Aslında gönderici kargoya vermiş. Bu aşamada Wiggle'ın yapabileceği bir şey yok gibi. Çok da umutsuz olmayalım :)
Tamamda bir kargo bu kadar bekler mi bekletilir mi ? bence ağırlığa bedele göre de değişiyor sanırım akıl fikir yürütmekten bir hal oldum granfondalar zamanında en ufak malzeme gecikmesi kötü bir şey maalesef bu yüzden takıyorum :kötü:

mehmet.t

Üye
Tepki
106
İsim
mehmet
Bisiklet
Kron
Ben de 1 Eylülde verdim siparişi takipsiz kargo ile. Lastik ve zincir yağı vardı. 15 Eylülde ulaştı bana. Bilgi olsun diye paylaşmak istedim.

• Beğen

Bike Storm 09

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de 1 Eylülde verdim siparişi takipsiz kargo ile. Lastik ve zincir yağı vardı. 15 Eylülde ulaştı bana. Bilgi olsun diye paylaşmak istedim.
[/QUOTun
Sağolun hemde takipsiz ama zamanında gelmiş belkide tamamen şans bu iş

• Beğen
Tepkiler: mehmet.t

ykskomd

Üye
Tepki
14
İsim
Orhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün bu konuya mesaj yazan değerli forum sakini wiggle zede arkadaşlar olarak merhaba evet FEDEX CROSS BORDER PROCESS CENTRE yazını görüp her seferinde yaşadığımız hayal kırıklığı dramatik boyutlara ulaştı. Benim tahmini teslimat 16/09'du daha İngiltere'den çıkmadı kargo maalesef... Wiggle sitedeki chat now kısmını pasife almış durumda kesinlikle mesai saatlerinde bile cevap verilmiyor. Wiggle'ın müşteri hizmetleri de kesinlikle dönüş yapmıyor maillere otomatik cevap veriyorlar. Ben en son çaresizlikten FEDEX türkiye operasyonunu da aradım kargo takip numaranız bizim değil dediler haliyle çünkü POSTNL şirketinin kodu var Türkiye'de de PTT kargo takibini bu kodla yapıyoruz. Kargo şu anda POSTNL şirketine verilmediği içinde onlarda da hiçbir şey çıkmıyor. Yukarıda geçen ay siparişi POSTNL'ye verilmesi 9-10 günde gerçekleşmiş olan bir arkadaşımız vardı Brexit sonrası gümrük işlemleri uzun sürmeye sebep oluyor demişti .Gelişmeleri birlikte takip edelim birbirimize buradan haber verelim.
"Wiggle zade!" İyiymiş :) ben de bir "wiggle zade" olarak 31 ağustosta 130 dolarlık sipariş verdim o günkü kampanyadan toplam sepet tutarından 10 dolar indirim yaptı 120 doları k.kartından çekti ama ürünleri kargoya vermedi 3 kez mail attım üçüne de otomatik hazır cevap maili geldi ben de 11 gün sonra siparişi iptal ettim. Sanırım kampanyada indirimli ürün alınca yada sepeti onaylarken indirim kodu kullanarak yaptığınız siparişleri wiggle göndermiyor ben bu sonuca vardım başka bişey aklıma gelmiyo ödemeyi başarılı bi şekilde o an k.kartımdan çektiler tam şam şeytanı olmuş bunlar.
çin de öyle 35-45 gn bekleniyor
Önceden doğru öyleydi ama devlet baba vergi almaya başlayınca aliexpress ten siparişler 12 ila 20 gün arasında gelmeye başladı ki o da Çin den birkaç günde Türkiye ye giriş yapıyo 10-12 gün bizim azimle çalışan gümrük görevlilerimiz bi türlü gümrükten geçiremiyor yoksa max 1 haftada gelecek siparişler.

• Beğen
Tepkiler: Fota

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.338
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Royal mail geçikmeler için şöyle bir açıklama yapmış. Wiggle gönderilerinin geçikmesi ile bağlantısı olabilir

(link)

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

ykskomd

Üye
Tepki
14
İsim
Orhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Royal mail geçirmeler için şöyle bir açıklama yapmış. Wiggle gönderilerinin geçikmesi ile bağlantısı olabilir
Wiggle siparişi kargoya verse ve kargoda takılsa evet belki alakası olabilir derim ama wiggle beğenmediği siparişi kargoya hiç vermiyo siparişin durumu günlerce "not yet processed" olarak kalıyor.

• Beğen