Wiggle

soulless

Daimi Üye
Tepki
830
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba,
Wiggle dan önceden yaptığım alışveriş 15 günde elime ulaştı. Hatta türkiyeye varması 5 gün demedi(1 ada 1 kıta geçti) ama koskoca ptt nin bana getirmesi 10 gün (500km tek karayolu) sürdü.
Neyse şimdiki alışveriş için skynetten şöyle bi mail gelmiş. Direkt cevapladım ben maili ama sonuç alabilir miyim?
278501 dosyayı görüntüle
Merhaba. Skynet gönderileri ukim'e değil, Sabiha Gökçen'de bulunan gümrük bölümüne geliyor. O nedenle oradan çıkmadan vergiyi onaylamanızı istiyorlar. Skynet'in Türkiye temsilcisi Solmaz ticaret. Ürün gümrüğe ulaşınca size mail atıp vergiyi ödemenizi ve dekontu kendilerine mail atmanızı isteyecekler. Ptt'ye göre biraz daha hızlılar ama her zaman aynı hızda olmuyorlar.

Scudo

RoninRider

Daimi Üye
Tepki
465
İsim
Metehan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba,
Wiggle dan önceden yaptığım alışveriş 15 günde elime ulaştı. Hatta türkiyeye varması 5 gün demedi(1 ada 1 kıta geçti) ama koskoca ptt nin bana getirmesi 10 gün (500km tek karayolu) sürdü.
Neyse şimdiki alışveriş için skynetten şöyle bi mail gelmiş. Direkt cevapladım ben maili ama sonuç alabilir miyim?
278501 dosyayı görüntüle

21 Ocak 2022 itibariyle vermiş olduğum 3 parça giyim eşyasını ihtiva eden siparişim için, sizin aldığınız bu mailin AYNISINI aldım. İstedikleri gibi vergileri (duty-taxes) ödeyeceğimi beyan ettim ve ID (T.C. Kimlik Numaramı) bildirdim. Bunun üzerine;

1643106415462.png

Bu maili gönderdiler bana. 3 parça giyim eşyasının bulunduğu paketi neden bölecekler anlamadım? Yahut benim ingilizcem mi yetmedi yoksa... Tecrübeli arkadaşlarımız bu konuyla ilgili fikirlerini paylaşabilirse minnettar olurum. Zira WIGGLE'dan ilk defa sipariş veriyorum ve bu uygulama bana biraz "saçma" geldi. Herkese çok teşekkür ederim.

RTFM

Forum Demirbaşı
Tepki
1.165
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
21 Ocak 2022 itibariyle vermiş olduğum 3 parça giyim eşyasını ihtiva eden siparişim için, sizin aldığınız bu mailin AYNISINI aldım. İstedikleri gibi vergileri (duty-taxes) ödeyeceğimi beyan ettim ve ID (T.C. Kimlik Numaramı) bildirdim. Bunun üzerine;

282114 dosyayı görüntüle

Bu maili gönderdiler bana. 3 parça giyim eşyasının bulunduğu paketi neden bölecekler anlamadım? Yahut benim ingilizcem mi yetmedi yoksa... Tecrübeli arkadaşlarımız bu konuyla ilgili fikirlerini paylaşabilirse minnettar olurum. Zira WIGGLE'dan ilk defa sipariş veriyorum ve bu uygulama bana biraz "saçma" geldi. Herkese çok teşekkür ederim.
siparişiniz 2 yada 3 paket ile geldiyse her biri için ayrı mail alırsınız, bunu dikkate alın diyor. muhtemelen tüm ürünleri tek pakette teslim edemedikleri de olabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: RoninRider

Mtnmdn

Üye
Tepki
51
İsim
Metin maden
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti

282114 dosyayı görüntüle

tekrar mail gelirse yine yanıtlayın demek istemişler. zaten şimdiden işleme almışlar. benim de mailden sonra işlemlerim gayet hızlı ilerlemişti. bilginiz olsun. türkiyeye gelince de tekrar mail alacaksınız vergi için.

• Beğen

sabrikilic

Üye
Tepki
59
İsim
sabri kılıç
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba,
278501 dosyayı görüntüle
Cevap mailinizi paylaşırmısınız

tşkler

Ozbf

Üye
Tepki
69
İsim
Oz

282114 dosyayı görüntüle

Paket bölünürse tekrar mail atıp yine bunları isteyeceğiz demişler ama ben hiç yaşamadım bu durumu, hep tek pakette geldi. Sizinki de büyük ihtimal tek pakette gelecek. Wiggle sitesindeki Skynet linkinden paketinizi takip edin numarayla, Türkiye'ye girdiğinde de PTT kargo takip ten yine numarayla takip edebilirsiniz. PTT takip sayfasında ödeyeceğiniz vergiyi de görebilirsiniz. Böylece nakit olarak önceden hazır edersiniz ve PTT kargo kapıya geldiğinde ödersiniz. Kapıya geldiğinde alamazsanız PTT şubeye gidip sıra beklemeniz vb gerekebilir.

• Beğen

sabrikilic

Üye
Tepki
59
İsim
sabri kılıç
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bu şekilde yazdım. Ardından yukarıdaki arkadaşa gelen mail geldi ve hızlıca işleme alındı282157 dosyayı görüntüle
Tşk ler

bende

Dear seller,

I am aware that I will pay tax in Turkey when ordering this product.

I declare that I will pay the customs duties that will occur upon entry to Turkey regarding my order.

below you can find my id number

sanırım Bu cevapta işe yarar

soulless

Daimi Üye
Tepki
830
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Paketinizle ilgili bir sorun yok. Sadece bilgi amaçlı bu paylaşımı yapıyorlar. Paketiniz bölünürse zaten arkadaşımızın da belirttiği gibi size ekstra bir mail daha geliyor ama satın aldığınız ürünlerin bir kaç koli olması lazım bölünmesi için. Bu arada; paketiniz skynet aracılığı ile geleceği için vergiyi yine onlara ödeyeceksiniz. Takip linkinden ürününüz takip edin. Ürün ülkeye giriş yaptığı zaman skynet Türkiye'ye mail atın zira bazen ürünü çekip size mail atmaları 2-3 gün sürebiliyor. Süreci hızlandırmış olursunuz.

282114 dosyayı görüntüle

• Beğen

RoninRider

Daimi Üye
Tepki
465
İsim
Metehan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Paketinizle ilgili bir sorun yok. Sadece bilgi amaçlı bu paylaşımı yapıyorlar. Paketiniz bölünürse zaten arkadaşımızın da belirttiği gibi size ekstra bir mail daha geliyor ama satın aldığınız ürünlerin bir kaç koli olması lazım bölünmesi için. Bu arada; paketiniz skynet aracılığı ile geleceği için vergiyi yine onlara ödeyeceksiniz. Takip linkinden ürününüz takip edin. Ürün ülkeye giriş yaptığı zaman skynet Türkiye'ye mail atın zira bazen ürünü çekip size mail atmaları 2-3 gün sürebiliyor. Süreci hızlandırmış olursunuz.
Daha evvel, Bike24'ten vermiş olduğum 2 siparişim PTT ile teslim edilmiş; ilgili gönderilerimin vergilerini teslimat esnasında peşinen yapmış ve paketlerimi teslim almıştım.
Anladığım kadarıyla, Wiggle skynet ile anlaşması çerçevesince, tüm gönderilerin lokal dağıtımını skynet sağladığından (gümrük vergi ödemeleri ve gümrükten çekim işlemleri gibi.), gönderilere tahakkuk eden vergilerin ödemelerini kendisi istiyor/alıyor.

(link) adresinde belirtilen "cstr@skynetturkey.com.tr" mail adresine mail atmam yeterli olur mu?
Ayrıca, elden ödeme kabul ediyorlar mı yoksa bir IBAN numarasına mı ödeme bekliyorlar?

soulless

Daimi Üye
Tepki
830
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Daha evvel, Bike24'ten vermiş olduğum 2 siparişim PTT ile teslim edilmiş; ilgili gönderilerimin vergilerini teslimat esnasında peşinen yapmış ve paketlerimi teslim almıştım.
Anladığım kadarıyla, Wiggle skynet ile anlaşması çerçevesince, tüm gönderilerin lokal dağıtımını skynet sağladığından (gümrük vergi ödemeleri ve gümrükten çekim işlemleri gibi.), gönderilere tahakkuk eden vergilerin ödemelerini kendisi istiyor/alıyor.

(link) adresinde belirtilen "cstr@skynetturkey.com.tr" mail adresine mail atmam yeterli olur mu?
Ayrıca, elden ödeme kabul ediyorlar mı yoksa bir IBAN numarasına mı ödeme bekliyorlar?
Evet, belirttiğiniz gibi. Skynet gönderimleri, Türkiye şubesi (Solmaz nakliyat) üzerinden takip ediliyor ve gümrüklendirme işlemleri de kendileri tarafından yapılıp, teslimatta kendileri tarafından sağlanıyor. Bu aslında PTT'ye nazaran süreci biraz daha hızlandıran bir durum ama bazen yavaş kaldıkları da oluyor.

Elden ödeme kabul edilmiyor. Ödemeyi, açıklama kısmına konşimento numarasını yazarak iban numarasına göndermeniz gerekmekte ve daha sonra gönderi dekontunu da aynı mail üzerinden yanıtlayarak firmaya iletmeniz gerekiyor.

Firma mail adresi olarak bu adresi Murat CIFTCI <murat.ciftci@solmaz.com> kullanabilirsiniz ki zaten size gelen mail de bu kişi üzerinden gelecek. Ürün ülkeye girdiği zaman kendisine mail atarsanız süreci hızlandıracak en azından işleme alacaktır.

• Muhteşem

RoninRider

Daimi Üye
Tepki
465
İsim
Metehan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese çok ama çok teşekkür ederim. Bulunmaz bilgiler edindim sayenizde. Minnettarım gerçekten.

• Beğen
Tepkiler: makaram
Tepki
37
İsim
alperen
Bisiklet
Lapierre
Screenshot_20220302-162333_Chrome.jpgbu ürünü alirsam ne kadar vergi oderim kargo ucretsiz sanirim

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.577
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
AB üyesi ülkelerden geliyorsa fatura tutarının %18'ini, diğer ülkelerden geliyorsa %20'sini ödersiniz.

• Beğen
Tepkiler: sccetin

s0n3r

Üye
Tepki
211
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
283598 dosyayı görüntülebu ürünü alirsam ne kadar vergi oderim kargo ucretsiz sanirim
Ben aldım bu üründen şuan yolda ne kadar vergi öderim sorusunun cevabı bugun mail olarak geldi. Temelde yüzde 20 oluyor.

1646233190495.png

Ödemeyi yapıp maile tc numarası ile beraber dönüş yaptım. Sonraki süreç ne kadar sürer acaba ?

• Beğen
Tepkiler: uzunyoladamı

Alpinist

Üye
Tepki
42
İsim
İhsan Can Hatipoğlu
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben aldım bu üründen şuan yolda ne kadar vergi öderim sorusunun cevabı bugun mail olarak geldi. Temelde yüzde 20 oluyor.

283603 dosyayı görüntüle

Ödemeyi yapıp maile tc numarası ile beraber dönüş yaptım. Sonraki süreç ne kadar sürer acaba ?
3-4 gün içerisinde teslim alırsınız.

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
216
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Wiggle'dan takipsiz kargoyla ürün alacam takipsiz paketleride skynet mi getiriyor?

s0n3r

Üye
Tepki
211
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
21 Şubatta verdiğim şipariş, 08 martta geldi. İlk olarak wiggle tc no ve vergileri ödeyeceğimize dair bir confirmation aldı mail ile. sonrasında skynetin Türkiye temsilcisi Solmaz Nakliyat'tan Murat Çiftci bey vergi miktarını ve ödeme yönetmlerini mail attı. Ödemeyi yapıp Tc no ve dekontu geri gönderdim (02.03.2022 tarihinde). 07.03.2022 tarihinde şipariş gümrükten çıkıp 08.03.2022 tarihinde sürat kargo ile elime ulaştı. Aldığım seçenek takipsiz kargo idi.

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
216
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
21 Şubatta verdiğim şipariş, 08 martta geldi. İlk olarak wiggle tc no ve vergileri ödeyeceğimize dair bir confirmation aldı mail ile. sonrasında skynetin Türkiye temsilcisi Solmaz Nakliyat'tan Murat Çiftci bey vergi miktarını ve ödeme yönetmlerini mail attı. Ödemeyi yapıp Tc no ve dekontu geri gönderdim (02.03.2022 tarihinde). 07.03.2022 tarihinde şipariş gümrükten çıkıp 08.03.2022 tarihinde sürat kargo ile elime ulaştı. Aldığım seçenek takipsiz kargo idi.
Bilgi için teşekkürler.