Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yaş gruplarina göre oyuncak tavsiyeleri

SpirituaL

Daimi Üye
Tepki
977
İsim
Eray
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir cogumuz ebeveyniz.

Oglum 2 yasina basti ve dogum gunu icin butun ahali ne alalim diye bize sordu. Bizim de aklimizda 1-2 oyuncak olsa da herkese bir tavsiyede bulunamadik.

Buradan cocuklarimizin hangi yaslarda hangi oyuncaklari severek oynadigi bilgisini paylasirsak faydali olabilir.

Benim oglan biraz garip, bir dunya oyuncagi varken robot supurgeye takmis durumda. Bu ara baska hic birsey ilgisini cekmiyor. Biz de calistiramiyoruz rahat birakmiyor robotu diye. Daha cok ilgisini cekebilecek bir oyuncak tavsiyesine ihtiyacim var😒

• Hahaha
Tepkiler: Cemal Ç.
Scudo
Benim oğlum o yaşlardayken en çok sevdiği oyuncaklar çizgi filmlerdeki karakterlerin oyuncaklarıydı. Mesela Harika Kanatlar’daki Jero gibi. Sonrasında iş makinesi, çöp arabası, ambulans, itfaiye arabası gibi oyuncakları çok sevdi. Büyüdükçe söküp takmalı üç boyutlu oyuncaklara ilgi duydu. Lego ile çok oynadı. Kumandalı arabalar, vinçler, robotları da sevdi; ama bunlar ikinci planda kaldı.

İlkokuldayken, boş dikiş makarası rulolarından asker yapardık, bazen de matchbox lar için makara boşlarından yollar engeller tasarlardık. Hali kenarlarındaki çerçeveler ise bölünmüş yollardı. Benim oyuncağım yokmuş onu farkettim bak şimdi. 20 yaş üstü için diecast model koleksiyonu önerebilirim. 1 senedir 1:64 ölçek üzerinde çalışıyorum. Schuco biriktirmeye başlayalı 3 ay oluyor. Çocuk 20+ ise öneririm.

@SpirituaL 2 yaş genellikle herseyi kurcalayıp kesfetmeyi sever. Benimkiler o yasta dolaplarin icinden cikmaz, mutfaktaki erisebildikleri kap kacak, kepce, suzgec ile birseyleri doldurur bosaltir, birbirine vurup gurultusunu dinlemeye bayilirdi. Genellikle işikli, ses çıkaran, dugmeleri ile kurcalanan oyuncaklar ilgilerini çekebiliyor. O yuzden evdeki dugmeli ve hareketli eşyalar kendi oyuncaklarindan daha cekici geliyor.
Oyuncak oynamayı tam bilmedikleri icin bir seyleri icine doldurup bosalttiklari oyuncaklar, inşa edip yıkılan tahta bloklar ilgilerini çekiyor. Ama oynamayı bilmedikleri icin sizin eşlik etmeniz gerekecektir.
Rol model olarak buyuk kardes yoksa cevresindeki yetişkinleri örnek almaya baslarlar. Siz kafanizi telefon ve tabletten kaldirmazsanız en cok oynamak istedikleri oyuncak o olacaktır. Ebeveyn olarak sizin oyun arkadasliginiz onlar icin önemli şu anda.
Ben ilk cocukta bocaladim ama ikincisinde oyuncak almak yerine (digerinden kalanlarda oldugu icin) mandal, tencere, kepce, arizali duzenekler, @Mehmet Metin Levent in dedigi gibi makaralar ile oyalamanın daha keyifli ve yaratici olduguna karar verdim :)
Biraz daha buyudukce kagit, boya kalemi, lego, oyun hamuru el kaslarinin gelisimi, yaratıcılık ve kendini ifade etmesi icin ideal oyuncaklar olabilir.

• Beğen
Tepkiler: SpirituaL
İlkokuldayken, boş dikiş makarası rulolarından asker yapardık, bazen de matchbox lar için makara boşlarından yollar engeller tasarlardık. Hali kenarlarındaki çerçeveler ise bölünmüş yollardı. Benim oyuncağım yokmuş onu farkettim bak şimdi. 20 yaş üstü için diecast model koleksiyonu önerebilirim. 1 senedir 1:64 ölçek üzerinde çalışıyorum. Schuco biriktirmeye başlayalı 3 ay oluyor. Çocuk 20+ ise öneririm.

Bir dahi vardı, ismini şimdi hatırlayamadım. Ailesi çok zengin bir dahi. Bu dahi çocukken ailesi bilerek ona hiç oyuncak almamış. Kendi oyuncağını kendisinin yapmasını istermiş. Bu dahi, hayal gücü ve yaratıcılığının gelişmesinde ailesinin bu oyuncak konusundaki tutumunun çok büyük katkısı olduğunu söylermiş.
O dahiyi hatırlayamadım ama bir @Mehmet Metin Levent de kolay olunmuyor. Sonuçta herkes senin gibi Bornava Anadolu Lisesinin Bornova Anadolu Lisesi olduğu yıllarda bu liseyi kazanamıyor ve ODTÜ'den mühendis olarak mezun olamıyor. Kendi oyuncağını kendin yapman da sana faydası olmuştur.
Şimdiki zamanda iş, ebeveynlere düşüyor; doğru oyuncak seçimi çok önemli.

Geri