Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yeni başlıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Bence geotech bak o fiyatlara biraz daha iyi donanim geliyo

Scudo
@berhandh
Zaten kron alıcam 1500 lik bisikleti ilk önce teknik öğrenice. Sonra aşıcam downhill

@DağcıAdam

Ben kibarca "lütfen forumda elimizden geldiğince düzgün Türkçe ile yorum yazalım" anlamında sormuştum o soruyu,"please"yazmak istediğinizi tahmin edebiliyorum zaten,iyi forumlar.

Bence sen ilk önce bisiklet sporuyla ilgili bilgi toplamaya bak. Ondan sonra ayıracağın paraya göre model bulmak kolay iş.

• Beğen
Tepkiler: Ghost ve hsnbykkls
Arkadaşım sayesinde downhill bisikleti kullanmışlığım var düz yolda sorun değilde inislerde baya cesaret ve teknik istiyor

• Beğen
Tepkiler: DağcıAdam
@DağcıAdam İsteyince bak neler oluyor. Bak kardeşim forumlarda olabildiğince düzgün türkçe kullanmalıyız ve jargon falan da kullanmamalıyız. Çünkü ilerleyen tarihlerde bu yazılardan faydalanan kardeşlerimiz ve ağabeylerimiz oluyor. En önemlisi dilimizi en çok kullandığımız yerler şu forum siteleri ve sosyal paylaşım siteleri. Buralardaki yozlaşmalar diğer tarafları da çok çok etkileyecektir. O yüzden dilimizi mümkün olduğunca iyi kullanalım. Sevgilerimle...

@DağcıAdam dostum seni kesinlikle aşağılamak istemiyorum, sen madem dağlara çıkmak istiyorsun senin yapmak istediğin veya yapabileceğin bir şey değil downhill(TEPE İNİŞİ), bu işin içine güzel sana uygun bir başlangıç bisikleti aldır ailene sonra zaten isteklerin sana yol gösterecektir.

• Beğen
@sarkihalindekal
Uyarın için saol dikkat edicem

@Fatih EZEN
Öyle yapmaya karar verdim 2 sene dağ bisikletiyle takılcam teknikleri öğrendikten sonra downhill e geçicem

@sarkihalindekal
Sağol uyarın için

Dağ bisikletiyle nerelerde takılmam lazım downhill için

Teknikler nelerdir

• Beğen
Tepkiler: sarkihalindekal
Siz gerçekten downhill e gönül vermiş birisiniz. Dolayısıyla, bunun için araştırma yapmanız gerekmektedir. Bir çok İnglizce yazılar mevcut. İngilizce anlamam derseniz Chrome idare edecek kadar çeviriyor zaten. Araştırma yapmazsanız, burada 15 insan var desek, hepsi bir yorum yapsa, allak bullak olur ortalık.

• Beğen
@hsnbykkls
Saol tek bir sorum olucak dağ bisikletiyle ne çalışmalıyım teknik olarak

@hsnbykkls
Sağol

ilk önce selamın aleyküm herkese ben downhill e başlamak istiyorum ama hemen bir downhill bisiklet almak istemiyorum o yüzden bir mtb Alıp teknikleri çalışmak istiyorum 2 seneye yakın bir süre ondan sonra bir down hill bisiklet almayı düşünüyorum ama bisikletler hakkında fazla bilgim yok rica edersem başlangıç için 600-700 liralık bir dağ bisikleti önerirmisiniz bana şimdiden yardım eden etmeyen herkese teşekkür ederim

Merhaba ben mert DownHille başlamaya karar verdim tabikide zırt diye hemen bir downhill bisiklet almıcam ilk önce güzel bir dağ bisikleti almayı düşünüyorum ama bisiklet özelliklerinden felan fazla anlamıyorum fiyat aralığı 600-700 liralık bisikletler önerirseniz başlangıç için sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim

Bisiklet alıcam para kazanmam için bana yardım edin taktik verin beyler bayanlar

Beyler ben hesap kitap yaptım 1500 tl param oluyor bana bisiklet önerin

• Beğen
Tepkiler: hsnbykkls
@DağcıAdam Öncelikle açtığın konuya baktım, başlıkta da belirttiğin gibi bisiklet camiasına yeni bir giriş yapıyorsun ve malzemeler konusunda, teknik konuda pek bir bilgin yok. Yaşın eğer 14 ise çok güzel bir yaştasın ve şimdiden başlaman seni çok ilerilere götürebilir. Ama her şey sırayla. Downhill demek youtube daki videoları izledikten sonra ben bunu yapacağım deyip yapabileceğin bir olay değil, öncelikle bunu bilelim :) Dağ bisikletinin de bir çok teknik konusu var ve yeni başladığın için bunlara çok fazla acele ederek davranma derim. Benim ilk bisikletim 300 liralık drag pro markalı bir bisikletti ve çılgınlar gibi kullanıyordum o mutlulukla... sonra ilerleyen zamanlarda parça değiştirdim yükselttim daha fazlasını istedim derken masraflar ws arttı da arttı... yani demek istediğim çok pahalı bir bisiklet almayı düşünme, hatta sıfır bisiklet istiyorum demişsin. tanıdıkların varsa eğer onlarla birlikte araştırıp ikinci el bisiklet al. O aldığın bisikletle de istediğini yap düş kalk hedefin olan downhill için çabala... ve göreceksin ki daha fazlasını isteyeceksin, bu bisiklet sana yetmeyecek :) Sakın ilk bisikletine çok para verme, inan bana en kötüden başlayıp iyi bir bisiklet alana kadarki süre kimi zaman ne kadar can sıksa da değiştirdiğinde yeni yaptığın bisiklet seni kat ve kat daha mutlu hissettirecek. Ayrıca: downhill i söylemiyorum bile, dağ bisikletini küçümseme; birçok teknik bilgi gerektiriyor ve Mtb ile de arazide çok keyif alacaksın. Benim fikirlerim bunlar :)

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş
Beni bilgilendirdiğin için teşekkür ederim senin tavsiyen ne ne almalıyım bisiklet olarak

bisiklet olarak 400 veya 500 liralık bisiklet işini görür, bu fiyat aralığındaki bisikletler genel olarak tüm modeller birbirine yakın kalitede... bu fiyat aralığında kron ve salcanonun bisikletlerini bulabilirsin veya whistle (kullanmıştım gayet iyi) tasarım olarak da güzel bisiklet. Ayrıca bisiklet kıyafetlerinin üzerine düşebilirsin, forma kask gözlük vb. ürünler sana motivasyon ve güvenlik sağlar..

Geri