Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yeni Makinem 2016 Cube Fritzz HPA 180 Race

@anti panik

Teşekkür ederim hocam.
Elimde 10 kadar full süspansiyon bisiklet var. İsteyeb olursa güncel döviz kurundan hesaplar satarım. (Bugünün kurundan 10,000 TL altında bir makine yok elimde 24.500 TL'ye kadar da çıkıyor rakamlar)
Şu anda ama hali hazırda en sürüşünü en sevdiğim cidden bu. 180/180 çalışan şok / maşasıyla ister FR ister Downhill isterseniz de 50t ruble, kilitli süspansiyonlar ve 150mm Dropper ile tırmanışın dibine vuruyorsunuz :)
Bunu size sunabilen başka bir makine yok sanırım.

Eveeeet Fotoğrafları postimg sayfasına atıyordum o arkadaşlar da URL değiştirip Postimage yapmışlar benim konudaki tüm resimler de o nedenle burada görünmeyecek artık :D

Scudo
@Halilibrahim bey merhaba
İlgili başka konularda tam cevap bulamadım üstadım sen bilirsin o yüzden buradan soruyorum kusura bakma..

Mtb de kullandığım 11-40 rubleyi 11-46 ile değiştirmeyi arzuluyorum arka aktarıcım ise shimano xt m8000 serisi.
Bu durumda elimdeki kullanmakta olduğum zincirin uzunluğu kafi gelir mi yoksa daha uzun zincire ihtiyacım olur mu?

Şunun için soruyorum geçmişte katlanır bisikletimde mevcut rublesini hatırlamıyorum da daha büyük 14-34 ruble takmıştım ancak zincir kısa kalmıştı 4 bakla eklemek zorunda kalmıştım.

Şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim
@Yusuf'san

XT M8000'in 2 versiyonu var 1. versiyon GS (Orta bacak) diğeri SGS (Uzun bacak)
Ben Bisikletin üzerinde gelen GS orta bacak aktarıcıya 46T ruble taktığımda olmadı, Mecburen Shimano'nun da tavsiye ettiği üzere SGS uzun bacak aktarıcıya döndüm ve evet zincir kısa kaldı o nedenle yeni XT zincir aldım.
Önümüzdeki hafta 11-50 Rubleye geçiş yapacağım. Sıfır zincirden sakladığım baklaları ekleyeceğim pin ile.
Sizin aktarıcınız GS ise Hem zinciri hem de aktarıcıyı değiştirmeniz gerekecek
pata-de-cambio-shimano-xt-11v-gs-rd-m8000-shadow-plus-D_NQ_NP_656211-MLA20519435454_122015-O.jpg

@Halilibrahim bey benim aktarıcı zannedersem uzun bacak. Üzerinde model ismi göremedim ancak alttaki görseldeki gibi bacak üzerinde iki delik var.

Yanlış anladımsa affola Xt zincir aldım dediniz ya aldığınız zinciri ek yaparak mı kullandınız yoksa önceki zinciriniz farklıydı da xt zinciri alınca ek yapmadan mı kullandınız?
Burayı tam anlayamadım zira bendeki zincir kaç bakla onu da bilmiyorum ama quick linksiz 11 vites için shimano cn hg701 modeli.

• Beğen
@Yusuf'san

Bisikleti aldığımda üzerinde gelen zincir KMC idi. 11-42t ruble ve GS bacak aktarıcı için ayarlanıp kısaltılmıştı o nedenle Shimano XT Zincir aldım ve yeni sisteme göre kısaltıp kullandım. Haftaya 11-50t rublem geliyor onun için 2-3 bakla ekleme yapacağım.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf'san
@Halilibrahim

Çok teşekkürler @Halilibrahim Bey

Yeni rublen hayırlı olsun.
Marka model bilgisi rica edebilir miyim?

• Beğen
@Halilibrahim
İpucu alabilir miyiz :D

@Mustafa Zeybek
3-4 Aday var
Santa Cruz Bronson CC V2 Karbon
Trek Slash 9.8 Karbon
Specialized Enduro Comp
Arasında bir karar verme ve pazarlık aşamasındayım bu akşama kadar netleşeceğini ön görüyorum bro

@Halilibrahim
Şöyle bir bakındım da karar vermek zor olsa gerek :D sadece görüntüye bakarak trek seçtim. Benim için trek>speci>santa

Topla da gözümüz bisiklet görsün. Kolay gelsin :tskler:

• Beğen
@Halilibrahim
@Halilibrahim
süper bisikletler
benim fikrim ise kalbim santa cruz diyor, beynim trek :D

• Beğen
@Mustafa Zeybek
@Anıl Erdoğan

Bakalım arkadaşlar, çok güzel makineler var. Bir kaç gün içinde birini tercih edeceğim sanırım. Sipariş verdin geldi, topladın ettin, eksik - gedik derken zaten 1 ayı buluyor zaman kaybetmek istemiyorum.

Zaten bu konudaki fotoğraflara hosting yapan firma URL değiştirdi konu çöp oldu :)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek
@Halilibrahim konuyu dönüp dönüp okuduğum için bisiklet zaten hafızama kazındı da fotoğrafların silinmesi hoş olmadı :kötü:
Ben de tam 31 gündür bisikletsizim, parçaların gelmesini bekliyorum :agla: haftada ortalama 20 saat sürünce 1 ay sevgilimden ayrılmışa döndüm :acpsnr:

@Mustafa Zeybek
:) Evet ama yapacak birşey yok şimdilik.

Almak istediğim 3 kadroyu da satan yerler ile anlaşamadık kargo hususunda.
Paramı dolara çevirdim bekliyorum bakalım neler olacak. :)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek
@Mustafa Zeybek hayırdır sen neyin parçalarını bekliyorsun ??? Güncellememi var yine ;)

@Anıl Erdoğan
Bir aksaklıktan dolayı hem ön Aktarıcı hem zincir hem orta aynakol dişlisi çöp olunca mecburi güncelleme yapıyorum. Kargolar gelsin, biraz test edip konusunu açarım zaten

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan
Arkadaşlar tercihimi başka bir Amerikan'dan yana kullandım ve Intense Carbine 275 Pro Carbon aldım.
Kadro geldiğinde sizlere yeni kurduğumuz "The Ancrew" Maşa & Şok Servis Atölyemizin instagram ve youtube kanallarından güzel bir kaç video atacağım.
Örnek olması bağlamında bir resim atıyorum ama toplayacağım makine donanım olarak bundan çok ilerde olacak. :)

intense.jpg

Dosyalar

• intense.jpg
    intense.jpg
    203,9 KB · Okunma: 6
@Anıl Erdoğan
Intense Carbine'lerle ilgili yaptığım araştırmada , chainstay kısmından kırılan bir çok makine gördüm. Açıkçası hepsinin aynı bölgeden kırılması bana biraz "fabrikasyon" gibi geldi.
Santa Cruz Bronson 2018 cc karbon alacaktım ancak Santa'yı çinlilerin satın almış olması ve minaar'ın Carbon V10'unun yarışın ortasında ikiye bölünmesi beni biraz tereddüte itti sonuçta sadece kadro fiyatı 2700 Euro ve kırıldığında garantiden değişecek olsa bile bekleme süreci vs. beni vazgeçirdi.

Trek Slash ve Specialized Enduro arasında bir seçim yapmam gerekti. Bende 165mm'den 170mm rear travel'e kavuşan ve Alu/Carbon kadrolarda internette veya bizzat kırığına rastlamadığım Specialized Enduro'dan yana tercih yaptım. Satıcı ürünü Amerika'dan kargoladı bir aksilik olmazsa Haziran 2018'in ilk haftası kendisi buraya gelmiş olur.

Makineyi toplayacağım parçaları sipariş ettim. Reach bakımından Cube Fritzz ve Specialized Enduro arasında 441/450mm Reach ve 450/467mm Seattube uzunluk farkı var. O nedenle gidon boğazını denemek maksatlı 50mm aldım. Zira Fritzz üzerinde 441mm + 35mm boğaz ile totalde 476mm'lik bir reach ile kullanıyordum ancak Freeride Config olduğundan enduro gibi gelmiyor insana kullanırken. Specialized Enduro ise 450mm + 50mm (deneme için aldığım) boğaz ile beraber totalde 500mm'lik bir reach yakalayacağım ve 800mm'lik karbon gidon ile beraber daha oturaklı bir sürüş sağlayacaktır diye düşünüyorum. Eğer sürüş esnasında kontrol konusunda biraz daha rahatlamak istersem 35mm'lik bir boğaza da yönelebilirim.

Kadro geldiğinde toplama aşamalarında elbette daha detaylı şekilde sizleri bilgilendiriyor olacağım.
Önceki kullanımlarımda memnun olduğum CrankBrothers Iodine 2 Enduro Jantları, Maxxis'in High Roller II lastiklerinin en üst veriyonu olan Maxx Terra, Exo 3C , Tubeless'ini, Shimano'nun Downhill segmentinde kullandığı Saint M820 Frenlerini ve XT IceTech rotorlarını 180/203), XT M8000 1x11 Grupsetini , SixPack Manace pedallarını, kullanacağım.

Yeni deneyeceğim parçalar ise ;
Kadro ile birlikte gelen ve Specialized Enduro için üretilen AutoSAG özellikli, kilit ve compression ayarları mevcut olan Rockshox Monarch Plus şok.
X-Fusion firmasının tüm Compression / Rebound ayarlarına sahip, havalı, 180mm çalışma mesefesi, 36mm bacak kalınlığı, değiştirilebilir alt bacak korumalı BlackLine ismini verdikleri siyah iç bacaklı "Metric HLR" maşası.
X-Fusion firmasının testlerden/incelemelerden tam not alan ve oldukça şık bir tetiğe sahip "Manic" stealth 150mm çalışma mesafeli dropper (teleskopik) seleborusu.
Chainreaction'ın Amiral gemisi olan Nukeproof'un Horizon 800mm uzunluğundaki Karbon gidonu, Elciği, selesi ve şu anda stoklarda bulunmayan Zero 50mm gidonunu.
Daha ziyade performans ürünleri satan Sunrace'in 11'li 11-50T rublesini, daha evvel gidon ve selesini kullandığım FUNN firmasının küçük ve hafif chainguide'ı olan "Zippa"yı da test edip değerlendirmelerimi sizlerle paylaşıyor olacağım.

Makinenin toplandığında aşağı yukarı görüneceği şekil şemal için örnek 1-2 foto bırakıyor ve komponent listesini de aşağıya ekliyorum.
Kısa zaman sonra görüşmek üzere.

IMG_8284_4d05d192-4986-43dc-9293-c7d2dc1e6fb9_2048x2048.JPG

IMG_6286_2048x2048.JPG

IMG_8288_8c3de530-3d1b-45ab-a00b-834c96d8e64e_2048x2048.JPG

IMG_8286_9691d4c6-1970-4bfb-a543-16302405f3e7_2048x2048.JPG

IMG_8290_5eab57c6-876f-43a0-a666-aa5cf3cc358b_2048x2048.JPG

Frame : Specialized Enduro 170mm 650b 27,5 SATIN BLACK/CHARCOAL
Shock : RockShox Monarch Plus, Rx All-Mountain Tune, AUTOSAG, 3-position compression adjust, 216x57mm
Fork : X Fuison Metric HLR Blackline 180mm
Seatpost: X-Fusion Manic Stealth 150mm 30.9 Dropper
Headset : Cane Creek 40-Series
Stem : Brand-X Enduro MTB Stem
Handlebar : Nukeproof Horizon Carbon Riser Bar Black 800mm
Grips : Nukeproof Neutron Half Waffle Lock On
Saddle : Nukeproof Plasma Speed Saddle
Brake Set : Shimano Saint BR-M820
Rotors : Shimano XT SM RT-86 180/203mm
BB : Shimano XT Hollowtech II Press Fit BB-MT800-PA
Shifter : Shimano XT 11-speed Rapidfire PLUS SL-M8000
Rear Mech : Shimano XT 11-speed Rear RD-M8000 SGS Shadow+
Crankset : Shimano XT M8000 Single 11 Speed Crankset
Chain : Shimano XT CN-HG701
Chainguide : FUNN Zippa Lite
Casette : SunRace MX80 11-50
Pedals : Sixpack Manace
Wheel Set : CrankBrothers Iodine 2 27,5 (650b)
Tyres : Maxxis HighRoller II 27.5x2,40" TR EXO 3C MaxxTerra 60
Fenders : Marsh Guard

Geri