Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yeni Restorasyon maceram (Kona Lava Dome 1996)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
33.457
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selam arkadaşlar ;
Yine yeni yeniden bir retro pisiklet macerasına umarsızca daldım :D ( "Yine ,yeni, yeniden " de nedir la ? Yeni Türkü şarkisi gibi )

Biliyorsunuz 2017 de fikir babası ve sponsoru olan Murat Çömez kardesımin yardimları ile yine 90 lara ait bir Alman tankı restore etmiştik
Aha konusu burada :
"Çömez'ce" Mercedes Benz Restorasyonu

Pisüklet de aha budur ;
2018-01-22_16-59-44_HDR.jpg
2018-01-23_09-56-38_HDR.jpg
Sonrasında çocukluk arkadaşıma yine 90 lardan bir adet Amerikan Eagle Atb toplamıştık, full cromoly idi , pedalsız ham hali 10. 5 kilo idi ...
( All train bike yani her yola gelen düz maşalı mtb de denebilir )

Onuda tur bisikleti kafasında topladık ,o ayrı konu.
Konusu aha burda ;
Lhttps://www.bisikletforum.com/konu/1995-model-tur-bisikleti-projem-cocukluk-arkadasima.152583/
Bisiklet te aha budur.
2017-11-08_18-33-15_HDR.jpg
2017-11-08_18-34-31_HDR.jpg
Sonrasında anladım ki bizim @Murat Cömez reis bu işe boşuna kapılmamış. Gercekten insan tekrar biseyler ortaya çıkarmak istiyor , bundan keyif aliyor.

Geçen gün forumdan Gemlik'li Orhan abimizin 90 lara ait bir kona mtb yi takas usulu aldığını öğrendim.

Üstüne sohbetler ettik. Nasıl ayağa kaldıralım , neler yapalım gibisinden.
( Kendisi çok tatlı, Bromton sahibi , değerli bir büyüğümüzdür :) )

Kendi bisikletimmiş gibi heyecan duydum inanin bana.

Sonrasında Orhan abi bombayı patlatti ve bana hediye etti sağolsun :D

Allah razı olsun tekrardan.
Simdi ufaktan ufaktan bisikleti ayağa kaldırmak istiyorum. Cunku buda cromoly ve el yapımı bir bisiklet.

Donanimlari, jantlari , lastikleri her birseyi var makinanin. Komple bi inceleyip karar verecegim proseslerin işleyişi hakkinda.

Neyse simdi sizi bodrumda yatan bu yavru ile baş başa bırakıyorum.

Ufak ufak bseyler yapicaz inşallah. Ama kesinlikle ilk yapacagim sey kadroyu guzelce boya sökücü ve zimparalar yardimi ile temizlemek..
Sevgiler :)

IMG-20180223-WA0019.jpg
IMG-20180223-WA0018.jpg
IMG-20180223-WA0017.jpg
IMG-20180223-WA0015.jpg

Scudo
@mariokaldato abi vallaha restorasyon yapıldıktan sonra cok güzel bir şey olucak gibi duruyor ama resimden anladığım kadariyla amortisörlü maşa var sanırım onu deyiştirmeyi düşünüyormusunuz yoksa biraz yağlayıp yerine mi takakacaksın(bence düz maşa takın)
Birde boyayı hangi renk yapmak istediğinize karar verdinizmi onu merak ettimde bir sorayım dedim merakla takipteyiz :)

@mehmetsunu
E o zaman ikinci bir bisiket alman gerekiyor ki; En azindan onu gönül rahatligi ile kırasın. Bi oncekini başarirsam güyaaa bisikletini kiracaktin ...Ama karizmani kirdin, söz tutmayip. Tum forum sahit hem ona :D

@Bisiklet sever 93
Tabi ki düz maşa olacak. O kesin. Renk konusunda kararsizim. Bi kac renk buldum ama emin degilim daha dostum.

• Beğen
Tepkiler: V3DAT
images.png
@Maryokaldato abi böyle bir renk olabilir veya daha açık renk zaten bisikleti orjinal rengi bu
veya bi cılgınlık yapıp alttaki rengede boyayabilirsin
images (1).png

Ekran_Resmi_2012_11_14_16_51_53.jpg

Merakla takipteyim. Şuna benzer canlı renkler kullanırsanız güzel olur gibi :)

@mariokaldato

Abi bisikletler güzel ama sele borusunun farklı renk olması pek hoşuma gitmedi(ben biraz eski kafalıyım ya siyah yada hiç) birde şehir bisikleti lastiği takacaksın abi gailba çünkü resimdekilerde arazi lastiği var çünku

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06
Geri