Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yeni yol arkadaşım Giant Anyroad

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.255
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bir kaç haftadır Giant Anyroad'u inceledikten sonra kadrosuna aşık olmuştum Fastroad ile arasında gidip geliyordum ama Anyroad için sitesindeki yazan "Çabuk hakimiyet, 700c tekerlek, uzun mesafe ve off-road turları için optimize edilmiş geometri." dediğini gördükten sonra tamam bu dedim, internette neredeyse hepsi L kadroydu. Benim boyum 1.76 sitesinde 1.75 ve .1.78 arası boy için uygun olanını M kadro olarak belirtmiş ve bir tane vardı ilan o da Balıkesirde. 2 gün önce arayıp bugünde 450 km. yol yapıp alıp geldim.
Fotoğraflar yan yan çıkmış düzeltemedim.
20171013_103556.jpg 20171013_104442.jpg 20171013_124133.jpg 20171013_110316.jpg 20171013_133256.jpg 20171013_172449.jpg

Bisikletin üzerinde bir kaç değişiklik yapılmış. Karbon gidon ve sele, sigma km saati, zefal su kafesi, zefal 1 lt. termos suluk, kilitli pedallar ve schwable durano performans lastikleri ve token ön arka göbek. Bu göbek için tanıtımında %50 daha fazla akışkanlıktan bahsediyor ama lastikleri kaldırıp çevirdiğimde ne akması hemen zınk diye duruyor. Bisiklet mekanik disk fren, bu sistemde lastiğin rahatlaması için bir ayar vs. var mıdır?
Screenshot_20171013-205410.png Screenshot_20171013-204216.png Screenshot_20171013-204202.png Screenshot_20171013-204147.png Screenshot_20171013-204143.png Screenshot_20171013-204127.png

Dosyalar

• 20171013_122124.jpg
    1,6 MB · Okunma: 32
Scudo
Güzel makine. Kazasız belasız günlerde kullanın :harika:

• Beğen
Tepkiler: anzolot
Hayırlı olsun mekanik diski hidrolikle değiştirirseniz bence süper olur

• Beğen
@C.Koc haklısınız ama fren kabloları kadro içinden geçtiği için pek kolay olmaz sanırım

@anzolotDışından geçirin sizde uygun şekilde bağlayıp...

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
hayırlı olsun benimde hayalimde bir anyroad comex vardı ama bedenlerini bulamamıştım daha sonra bi arkadaş vesilesiyle orbea aldım pişman mıyım dersen değilim tavsiyede ederim ama bisikletininiz hatları çok güzel :harika:

hayırlı olsun, sorun değilse kaça aldınız acaba ? Sahibinden.com dan buldunuz sanırım ?

@anzolot
Öncelikle kadro yapısını çok çok beğendim. Sıkı bir dağ bisikleti hayranı olarak fotoğrafa uzun süre baktığımı söyleyebilirim. Tekerine daş değmesin :D

Sorunuza gelirsek, mekanik disk fren kaliperinde pistonun birinin konumunu ayarlayan bir kısım var. Sizinkini bilmem ama shimano' da şöyle : images (3).jpg pads in yazan yeri fazla sıkarsanız piston diske yaklaşıp akıcılığı alabiliyor. Gevşek olursa fren performansı azalıyor. Orta yolu deneye deneye bulmak gerek.

Diğer aklıma gelen şeyse göbek milinin çok sıkı olma ihtimali.

Anyroad hayalimdeki bisikletlerden biri. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..

Küçük bir not: Kadro çantaları yakışmamış, bence onları kullanmayın. Sele altı şık bir çanta yeterli olur diye düşünüyorum. Zevk meselesi tabii :)

@korayg doğru sahibinden de vardı sadece. Anladığım kadarıyla seri halde Türkiye'ye fazla girmemiş. İkinci el olarak 3 tane ilan vardı, sahibi 3.600 demişti 3.000'e bıraktı.

@Mustafa Zeybek teşekkürler kimsenin tekerine taş değmesin :) bendeki de Shimano bir bakıp ayar yapmaya çalışayım, büyük ihtimal yaparım olmadı zaten bisikletçinin elini öper artık.

@Birhan K. Satan arkadaş sadece sele altı çantasını verecekti, bisikleti indirdiğine evde unuttum hemen getireyim dediğinde boşver kalsın dedim.. İsabet olmuş desenize

Güle güle kullanın. Kazasız belasız bol pedallı günler dilerim

• Beğen
Çok teşekkür ederim @soneryen sizede keyifle pedallayacak güzel günler dilerim

• Beğen
Tepkiler: macerakolik
Hayırlı olsun ben de takipteyim aynı bisikleti ama boy 180 olunca bursada aydın bisiklet elinde m olmasına ragmen kadronun biraz küçük olması sebebiyle l beden önerdi artık önümüzdeki dönemde alacağım sanırım. Keyifli sürüşler :harika:

@mhtozel Ben de kadronun küçük olacağını düşünüyordum ama değil. Kadronun geometrisi aldatıyor, size M yada M/L olur daha üstü büyük gelecektir.
11312658_884132128309722_3655817599443854043_o.jpg

@anzolot Güzel makine.. Burada bir arkadaşta görmüştüm. Her yere girebileceğiniz kadro tasarımı da hoş.. Güle güle, iyi günlerde kullanın..

• Beğen
Öncelikle hayırlı olsun. Fastroad modeli de benim alternatiflerimden.Onun beden ölçüleri var mı sizde? Benim boy 1.77

arkadaşlar,

giant anyroad comax modeli çok hoşuma gitti, uzun zaman scott speedster yol bisikleti kullandım, şimdi bu tür bir bisiklet almayı düşünüyorum ne dersiniz,
uzun zaman scott kullanmış biri olarak giant markasını tavsiye eder miziniz, bana çok güzel geldi kadroları da iyi diye biliyorum ama sizin fikirleriniz neler,

birde boyum 174 bacak iç uzunluğum da 74 cm XS modeli var üzerine binerek baktım rahat geldi ama ilerde çok küçük gelir mi diye endişe ettim biraz, zaten yolda S kullanmıştım bunda XS var çok çok fark yok aralarında ama sizin fikirleriniz neler,
yardımcı olursanız sevinirim,

Geri