Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol Bilgisayarı Öneri

OnurErdem

Üye
Tepki
10
Herkese selam...Bugün bir sitede gezerken Kablosuz Yol Bilgisayarı diye birşey duydum ve şaşırdım acaba ne kadar sağlıklı olur bisiklete taksak kullanan arkdaşlardan bilgiler bekliyorum... yardımcı olursanız çok sevinirim...

(link)

(link)

Scudo
özenip almama rağmen, gerekli bişey değil. neyi sayıp ne yapacaksın? neyin kaydını tutacaksın. bisiklet sürmenin keyfine bak. elektronik mühendisi olarak şunu söyliim o cihazlarda yüzde yüz kesinlik olmaz yüzde 10 hata payını unutma bu da bişi demektri. 1000 km yaptım dersin aslında 100km si yalandır.

• Beğen
Tepkiler: OnurErdem
Selamlar ...Bisiklet işinde yeniyim.Bir yol bilgisayarı almak istiyorum..Anladığım kadarı ile bir kablolu bir de kablosuz olanlar var..Fiyat aralığı 15 ile 100+ arasında değişiyor.

Bana fazla pahalı olmayan ve tercihen kablosuz bir model önerir misiniz?

Bir de kablolu olanların kullanımı nasıl, yorumda bulunur musunuz?

Specialized'ın Speed Zone serisinin Elite modelini kullanıyorum.
Kablolu olduğu için hem pil sorunum yok, hem de cep telefonu ile 99km/h yapmıyorum.
Ayrıca kadans özelliği de var, yani dakikada kaç kere pedal çevirdiğinizi gösteriyor.

Tek eksiği, ışığı yok. Gece bisiklet sürenler için sorun olabiliyor bazen.

Specialized'ın TR distribütöründen bulabilirisiniz diğer detayları

Selam arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Bisikletimi bu forumun yardımı sayesinde aldım. kron xc 250. Şimdi de bisiklet bilgisayarı almayı düşünüyorum. Biraz araştırdım Cateye Strada Cadence modeli var kablolu. bu sene çıkmış cadence yani ritim sayma özelliği var.. Bunu almayı düşünüyorum. ilk bisiklet bilgisayarım olcak. yurt dışından getirtecem. 110 tl ye mal olcak. tavsiye edermisiniz?
Fonksiyonları
*Cadence
*Current speed
*Maximum speed
*Average speed
*Odometer
*Trip distance
*Trip distance 2
*Elapsed time
*Clock

Hobi amaclı bir kullanıcıysanız kadans özelliği ne kadar gerekli tartışılır.Bana göre gerek yok , eğer ille kadans olacak diyorsanız bişey diyemem ben şahsen 3 senedir giriş seviyesi bir km saati kullanıyorum şuana kadar bir sıkıntı yaratmadı.Sigma yada ciclosports un giriş modellerine bakabilirsiniz , bahsettiğiniz modelin yarı fiyatına bulursunuz kadansa ihtiyacınız yoksa tabi :)

Kadans sayacına bence de ihtiyacınız yok, size Cateye Wireless Vectra öneririm:
http://allseasonscyclist.files.wordpress.com/2011/07/cateye-vectra-wireless-bicycle-odometer.jpg?w=645
http://3.bp.blogspot.com/-R3nffi9hU7k/TlTZMK7ERRI/AAAAAAAAAQU/Eywb9Z6mjBQ/s1600/cateye-CA240VECB-zoom.jpg
(link)

Selamlar, ben de sizin gibi biraz arastırmalar sonucunda sigma 1009 sts aldım. Persembe gunu kullanmayı deniyecegim, çevremdeki pek cok kişi kullanıyor oldukca memnunlar, ona da bakmanızı öneririm.

CATEYE Velo 8 aldım arkadaşlar. kadans özelliğinden vazgeçtim. abartmayalım dediğiniz gibi. :) haftaya gelir. kullandığımda yorumları yazarım.
http://i572.photobucket.com/albums/ss163/zljoyce/Accessories/IMG_7665.jpg

@serdar05

Selam tekrardan herkese. bisiklet bilgisayarım geldi. İncelemesini yapayım dedim.

Kutu İçin de:

Resimdeki bilgisayar
Bilgisayar kabı, kaba bağlı kablo ve kablonun ucundaki mıknatıs,
jant miline takılan mıknatıs
8 tane kelepçe,
Kullanma kılavuzu ve garantisi.

Krurulumu basit. bilgisayar kabı diyorum adı neyse artık onu gidiona takıyorsunuz. altında Yapışkanı var zaten aynı zamanda plastik kelepçelerle de sıkıştırılıyor. Kaba bağlı kablonun ucundaki sensörü ise amortisörün maşasına takıyorsınuz onun da yapışkan maddesi var oda kelepçeleniyor. sensöre karşılık gelecek şekilde jant miline mıknatısı takıyorsunuz küçük bir vidası sayesinde ii bir şekilde mile sıkışıyor.

Bilgisayarı ayarladıktan sonra gidona takıp gezdim.

Hassaslığı fena diil. anlık hız hep gözüküyo ekranda, seçenek olarak ise anlık hızın altında:
maximum hızınızı,
ortlama hızınızı,
bisikletin yaptığı toplam kilometre,
tur zamanında yaptığınız kilomerte,
tur zamanı,
harcadığınız kalori veya
saat gözükebiliyor.

Öncelikler tasarımı güzel. çok büyük ve küçük değil. Kelm pillerin boyu standarttır. Aynı o boyda. Kurulumunu youtube da bisikletci bir arkadaş anlatmış güzel bir şekilde. Tekerlek çapını saat ayarını felan sayesinde girdim saolsun: D.

Fiyat olarak kargoyla beraber yaklaşık olarak 55 tlye geldi. Saat hoşuma gitti. Bence kablosuz almaya ve daha fazla para vermeye hiç gerek yok. Bilgisayarı zaten kabından çıkarıp takabiliyorsunuz çok rahat. kablosuzda da aynı şekilde çıkarılıp takılıyor kabına bir farkı yok. sırf amortisördeki sensör ile gidondaki bilgisayar kabı arasında kablo olmasın diye iki kat para vermeyin.
Kısacası beklediğimden daha güzel buldum. Tavsiye ederim. :in:

Malum geçtiğimiz günlerde sayacımı düşürdüm ve kayboldu.Şimdi yeni bir sayaca ihtiyacım var. Max 150tl bütçe ile alınabilecek en mantıklı yol bilgisayarı hangisidir?

Şimdilik kafamdaki ürün şu ;

Neden akıllı telefon uygulamaları düşünmüyorsunuz ?

Strava kullanıyorum zaten, fakat yinede bir sayaç almak istiyorum.

(link)
şimdilik sorun çıkarmadı. ben aldığımda 130 tl idi.

Geri