Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti ıslak zeminlerde kullanılır mı?

@Sefa Yıldız

sefacım sen çok kibar saygılı ve düzgün bir genç arkadaşsın asıl sen beni yanlış anlama senin görüşlerin tabiki doğru o anki durumunuzu ben bilemem yani seni o zamandaki durum için sorgulamak yada bu düşünceni tartışmaya açmak değil niyetim ben sadece bisiklete binen dostların yağışlı havada çamurluk takıp takmadıklarını ve faydası olup olmadığını merak ettim yoksa senin bahsettiğin durumu irdelemek değil niyetim ama iyi oldu bence bunu forum a bi sun yani iyi bi tecrübe olabilir sonuçta bu ortamın niyeti birbirimize yardımcı olmak değilmi
sevgiler

• Beğen
Tepkiler: Sefa Yıldız
Scudo
@NightHawk
başın sağolsun,böyle şeyleri annelerden başkaları pek izin vermez

Arkadaşlar peki bu ıslak zemin ve yağmur koşulu için Grand Prix 3000 den başka lastik kullanan yada tavsiye edebilecek olan var mıdır? Yaz kış istanbulda kullanabileceğim bişey arıyorum...

Marka model özellikle Türkiyede bulunabilen bişey olursa sevinirim...

• Beğen
Tepkiler: bikernomad
@menschmaschine

Bu çamurlukları bizler nereden, nasıl temin edebiliriz?

aslında yamurda antrenman olur ama sporcu hasta olduktan sonra birmanası kalmaz yaptıgı antrenmanın

@Hasan Çağrı

Ben her koşulla Vittoria nın üst seri lastiklerini öneririm. Yarış bisikleti lastikleri konusunda çok köklü ve tecrübeli bir şirket. Zaten bu yüzden MTB lastiği üretmiyorlar. Biraz araştırınca dünyadaki pro takımların şaşırtıcı derecede büyük çoğunluğunun bu firmanın lastiklerini kullandığını görüyorsunuz. (Lampre, Liquigas, Rabobank, CSC, Cofidis, Euskadi, Barloword, CSF Navigare, Koken, Karpin Galicia, Slipstream, LPR, Nippo, Tinkoff ve daha ufak olan bisürü takım)

Vittoria Diamante Pro Rain var, ben yağmur lastiği olarak bu lastikleri almayı düşünüyorum. Vittori Diamante serisi mükemmel bir seri. Birde yine Vittoria nın 320 TPI lık Open Corsa serisi var, biraz daha tuzlu ama Vittoria kullanan takımlar yağmurda bu serinin yağmur versiyonunu kullanıyor.

@Aytaç Biber

Türkiyede var mı peki?

@maviş

Ya biz Alanya milli takım kampında 15 gün yağmur yedik sıcak bir duş ve sıcak bir içeçek antremandan sonra birşey olmaz büyük ihtimalle.

Grand prix 3000 ni yaz kış kullanabilirsin ben yol bisikletinde iken ondan başka lastik takmıyordum.Gerçekten mükemmel bir lastik.

ben vittoria zaffiro kullaniyorum, gerci vittoria nin alt seviye lastikleri arasinda ondan islak zemin performansi berbat. ama yagmurda da peek agresif gitmemek gerekiyor, hamur kalitesi ve dikkat en onemli etkenler...

@Hasan Çağrı

Hayır ama lastik öle aman aman bişe olamdığı için internetten rahatlıkla alabilirsin.

İstanbul gibi büyük şehirlerin yoğun trafik egzosundan yağlanmış yollarında lastiklerden pek bir beklentiniz olmasın. Islak asfalt sorun değil, fakat + yağlı zemin kaliteli kalitesiz lastik ayırmaz. Ben Vittorio open corsa, conti 4000, Veloflex, Clement, Vredestain.. aklınıza gelecek her markanın üst düzey lastiklerini kullandım diyebilirim. Türkiye'deki kadar tehlikeli asfalt kalitesi görmedim, kısacası illaki pahalı lastikler diye bu yol koşullarında kaymıyacak diye bir durum yok, hepsi kayar.
Orta kalite lastiklerlede idere edebilirsiniz, sadece kendinizi kollayın derim.

yeni aldığım bisiklet (slr200) ile dün 3 kez yola çıktım vede 5 km gitmiştim kii yağmur başladı. lastikler ise üzerinde naylon yazan cst :( forumdan okuduğum kadar yağmurda çok kayan bir lastikmiş vede 5 km yii düşmeden döndüm. ama kendimi ürkek kedi gibi hissettim . dönüş ortalama 20 km ile sürdüm ama umarım yakın zamanda yol bisikleti düşme korkusunu atarım içimden kendim korkak kedi gibi hissettim. fazla ani hareketler yapmadan eve kadar ulaştım.
eve döndüğümdede iyiki almışım bisikelti diyordum. hatta özledim işten çıkıp eve gitsemde bir tur daha atsam nasılsa yağmur hafif :)

@serkanayt

Arkadaşım o ince naylon CST lastikleri hemen sök yerine kevlar Hutckinson Blizzard Sport tak ben çok memnunum ,2008 mayısında 17 şer tl'ye aldım mükemmel demesek de performansı çok iyi.Kendini güvende hissediyorsun. Kesinlikle patlamıyor o naylon CST gibi.

@Hasan Çağrı

Michelin pro race.birden fazla tipi var pro race'in.Hem kuru hem ıslak havada çok iyi.Ne kadar yatabildiğine şaşırtıyor.

Geri