Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

@Yldrm07 Eswt ile tedavi oldum dediniz bana biraz açarmısınız Eswt nedir. Belki bende denerim. Teşekkürler ederim

Scudo
@Yldrm07 Eswt ile tedavi oldum dediniz bana biraz açarmısınız Eswt nedir. Belki bende denerim. Teşekkürler ederim

Kesinlikle tavsiye ederim. Benim doktorum diğer tedavilerle vakit kaybetmeyelim dedi. Hem uzun sürer hemde sonuç alamayabilirsin dedi. Direkt eswt ye başladık. 3 seans yaptık. Sonrasında geçti ve şükür ki Tekrarlamadı.
şu linkte güzel açıklamış. Bir okuyun bence. Ben gittiğimde büyük paralar da değildi hatırladığım kadarıyla. 3 seans toplam 200-300 tl ye mal oldu. Onun için dikkat edin çok para vermeyin. Birkaç yerden fiyat alın. Ama şimdi yükselmiştir büyük ihtimal ama araştırın. Ben Antalya da yaptırdım. Bu linki tesadüf buldum. Siz hangi ildesiniz?

(link)

@Yldrm07 ben İstanbuldayım çapada gördüm tedavilerim i akupunktur iğneleriyle kuru iğneleme tedavileri gördüm doktorum bana bunun egzersizlerle geçebileceğini yada ameliyatla düzeleceğini söylemişti. Ama linke bakıcam şimdi belki istanbulda bulabilirim. Teşekkür ederim

@Hammerkull tabiki her vaka aynı olmayabilir. Ama yine de farklı bir ortopedist e gidip görüş almanız faydalı olabilir. Bir çok orta ölçekli özel hastane var. Bence araştırın. 2000-2012 yılları arası ben de oralardaydım. İlaç mümessilliği yaptım. Çapayı iyi bilirdim. 😊

Degerli arkadaslar yol bisikletine yeni gececegim. Yas 34, boy 185cm, kilo 80kg. İki model arasinda kaldim pek birebir degiller ama fiyat yonunden aynilar. İlki scott speedster20 tiagra setli (2020) digeri decathlonun yeni van rysel serisi 105 setli. Ayni fiyata 105 setli daha hafif olan decathlon van rysel mi almak mantikli yoksa marka itibari ile scott alip gecmem mi gerekiyor? Hangisini neden tercih etmem gerekiyor? Bir turlu karar veremiyorum. Yol gosterirseniz mutlu olurum.

@Yldrm07 istanbulda Eswt sistemini sertleşme sorunu için kullanıyorlarmış 😂 sizin gönderdiğiniz linki okudum. Oradaki tanımların çoğu benim rahatsızlıklarımla bağdaşıyor. Ben bu konuyu araştırmaya devam edicem. İnşallah bir çözüm bulabilirim. Benim iki kolumda da tenisçi dirseği var. Hayatı neredeyse zindan ediyor. Peşini bırakmaya niyetim. Bu yeni duyduğum bir teknoloji işe yarar inşallah

• Beğen
Tepkiler: Yldrm07
Degerli arkadaslar yol bisikletine yeni gececegim. Yas 34, boy 185cm, kilo 80kg. İki model arasinda kaldim pek birebir degiller ama fiyat yonunden aynilar. İlki scott speedster20 tiagra setli (2020) digeri decathlonun yeni van rysel serisi 105 setli. Ayni fiyata 105 setli daha hafif olan decathlon van rysel mi almak mantikli yoksa marka itibari ile scott alip gecmem mi gerekiyor? Hangisini neden tercih etmem gerekiyor? Bir turlu karar veremiyorum. Yol gosterirseniz mutlu olurum.

Van Rysel görünüş itibariyle kadro geometrisi olarak biraz daha agresif açılara sahip olan daha fazla eğilmenizi gerektirecek tırmanış kadrosudur.
Speedster 20 ise biraz daha rahat açılara sahip , daha az eğileceğiniz, günlük kullanıma ve uzun mesafe turlara daha uygun bir bisiklettir.
Van Rysel'ın Scott'a en büyük üstünlüğü; çift pivotlu 105 R7000 fren sistemine sahip olmasıdır.

İkinci elde Scott daha az değer kaybeder,bunu da unutmayın.
Bu arada 2017 model Scott Speedster 20 kullanıyorum.

Hocam @hamlet2006 yorum icin tesekkur ederim. Ustunluk olarak bahs ettiginiz fren sistemi guncellemesini yaptiniz siz galiba eski mesajlardan oyle aklimda kalmis. Alirsam ben de ileriki yillarda guncellerim. Van Rysel’da aklima takilan seylerden birisi de kablolar disarida. Sizin de gorusunuzden anladgm kadari ile Scott’a yatirim yapip yetmeyen yerlerde ileride guncellemeler, degisimler yapmak.

Hocam yorum icin tesekkur ederim. Ustunluk olarak bahs ettiginiz fren sistemi guncellemesini yaptiniz siz galiba eski mesajlardan oyle aklimda kalmis. Alirsam ben de ileriki yillarda guncellerim. Van Rysel’da aklima takilan seylerden birisi de kablolar disarida. Sizin de gorusunuzden anladgm kadari ile Scott’a yatirim yapip yetmeyen yerlerde ileride guncellemeler, degisimler yapmak.

Ben Scott'ı aldığıma pişman olmadım.Tiagra benim gibi hobby kullanıcısına fazlası ile yeterli.Vites ayarı bile bozulmadı daha.Sadece R7000 fren sistemi ve swissstop pabuçlara geçtim, o da çok fark ettirdi.

Size tavsiyem şu bisiklete de bir bakmanız.Fiyat performans oranı yüksek, güzel bir bisiklet.Pazarlıkla fiyatını daha da düşürebilirsiniz.Hem Speedster 20 gibi endurance kadro hem de 105 R7000 var.Bir değerlendirin derim.
(link)

4000 - 5000 fiyat aralığında ikinci el yol bisikleti tavsiyeleriniz nelerdir?

Ben Scott'ı aldığıma pişman olmadım.Tiagra benim gibi hobby kullanıcısına fazlası ile yeterli.Vites ayarı bile bozulmadı daha.Sadece R7000 fren sistemi ve swissstop pabuçlara geçtim, o da çok fark ettirdi.

Size tavsiyem şu bisiklete de bir bakmanız.Fiyat performans oranı yüksek, güzel bir bisiklet.Pazarlıkla fiyatını daha da düşürebilirsiniz.Hem Speedster 20 gibi endurance kadro hem de 105 R7000 var.Bir değerlendirin derim.
(link)
Bu grand tour yilin yol bisikleti olabilir başkan. Nasil sehir bisikletinde direk Sedona 410 diyorsam orta sinifa , ayni sekil yolda da bunu onericem sanirim ehehe

Peki bu grandtour piyasada su an alinabiliyor mu satista urun var mi yoksa uretimde mi acaba ?

Ah bir de 105 setlisi 50-34 aynakol 11-32 ruble ile gelse tadından yenmezdi Grand Tour. Tam ismi gibi olurdu. Sora setlisi zaten bu şekilde geliyor, tam bir endurance bisikleti.

42 kadro için 545 mm effective top tube, 165 mm alin borusu ile geometrisi de gayet kullanışlı.

@Mustaac +1 👍

Aynakol işi bozmuş biraz, böyle bir bisiklete 34-50 aynakol yakışırdı.

Bisan grand tour, şu an f/p olarak ki bu fiyat gerçekse eğer, alınabilecek en iyi yol bisikleti seçeneği. 105 set ve 52/36 ayna kol 11/30 ruble seçeneği bana kalırsa en ideal oranlar. Maşa da karbon. Elim de biri tiagra, biri ultegra iki bisiklet var, ihtiyaç yok ama şu fiyat ve özellikler, gel, gel diyor.

• Beğen
Tepkiler: özgür duygu
@hamlet2006 tavsiyeniz icin cok tesekkurler sizden sonraki yazanlara da. Baya yardimci oldunuz. Aklimda yokken simdi ilk hedefim grand tour oldu. Sanirim scott marka merakimi bir kenara birakip mantikli olana yonelmek lazim. Aradaki 2000₺ farkla da giyim kusum ve diger ekstralari alirim.

Herkese merhaba, iyi haftalar.

Şehir tur bisikletinden yol bisikletine geçmek istiyorum. Sağolsun açtığınız başlığı başından sonuna kadar okudum, bilgilenmeye çalıştım. Son mesajlara istinaden Bisan'ın RX9500 ve Grand Tour modelleri çok hoşuma gitti. Kullanılan donanımları ile diğer marka ve modelleri karşılaştırdığımda arada ciddi fiyat farkları oynuyor ve Bisan'ın çok iyi fiyatlar verdiğini görüyorum. Donanım ile birlikte verdikleri fiyatlarda tercihimi bu yöne doğru kaydırmış oldu. Sizin de bu konuda bilginizi ve yorumlarını almak isterim.

Diğer bir konu olarak iki model arasında kadro farkı gözüküyor. Sizden, benim gibi yol bisikletine geçecek olan biri için iki kadronun artıları ve eksileri neler olur yardımcı olmanızı bekliyorum. Bu arada boyum 1,66 iç bacak boyum 74 cm.
Şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: NoCycling
Herkese merhaba, iyi haftalar.

Şehir tur bisikletinden yol bisikletine geçmek istiyorum. Sağolsun açtığınız başlığı başından sonuna kadar okudum, bilgilenmeye çalıştım. Son mesajlara istinaden Bisan'ın RX9500 ve Grand Tour modelleri çok hoşuma gitti. Kullanılan donanımları ile diğer marka ve modelleri karşılaştırdığımda arada ciddi fiyat farkları oynuyor ve Bisan'ın çok iyi fiyatlar verdiğini görüyorum. Donanım ile birlikte verdikleri fiyatlarda tercihimi bu yöne doğru kaydırmış oldu. Sizin de bu konuda bilginizi ve yorumlarını almak isterim.

Diğer bir konu olarak iki model arasında kadro farkı gözüküyor. Sizden, benim gibi yol bisikletine geçecek olan biri için iki kadronun artıları ve eksileri neler olur yardımcı olmanızı bekliyorum. Bu arada boyum 1,66 iç bacak boyum 74 cm.
Şimdiden teşekkür ederim.
Grand tour u direk eliyorsunuz hocam boy yüzünden. Ben 1.70 im 78 cm bacak boyum var. Bende eledim mesela, 52 ve 54 kadrosu var sadece. Büyük gelir kadro.

Rx9500 ün 50 kadrosunun size uyma ihtimali var. Deneyip bakın, ya da geometri tablosunun yayınlanmasını bekleyin, yorum yapalım. Bisan da kadrolar genellikle büyük olduğu için bu kadronun size sınırdan uyma ihtimali mevcut.

Geometri olarak grand tour daha uygun yeni başlayana. Rx9500 yarış geometrisi göründüğü itibariyle.

• Beğen
Tepkiler: Osman Bayraktar
@Mustaac Yorumunuz için teşekkür ederim. Peki RX9500'ün ne gibi eksisi olur bana kadronun?

@Mustaac Yorumunuz için teşekkür ederim. Peki RX9500'ün ne gibi eksisi olur bana kadronun?
Hocam Tr de üretilen bisikletlerin birçoğu ile benzer geometride rx9500. Bir eksisi olmaz. O fiyat bandında çok fazla alternatifiniz yok zaten geometri olarak. Bütçenizi 2 katına çıkarabilirseniz Tiagra-105 setli endurance kadro geometrili ithal bisikletler mevcut.

• Beğen
Tepkiler: Osman Bayraktar
Geri