Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Bianchi retro 28 aldım boyuma göre baya küçük şimdi bu konulara bakıyorum hey gidi :)

Scudo
@tiezzer Ben corelli Kr 100 kullanıyorum gayet memnunum birlestirmeden kastın ne bisiklet toplamak mı yoksa internetten sipariş verip bisikletciye kurdurtmak mı
@Baran64 o zaman aynı yastayiz
Demek istediğim şu ; Bisikleti bayiden direk almak mı daha iyidir yoksa yine sipariş edip bir bisikletçiye kurdurtmak mı?

Konu gene kaynıyor, bilen bilmeyen tavsiye vermeye başlamış.

Demek istediğim şu ; Bisikleti bayiden direk almak mı daha iyidir yoksa yine sipariş edip bir bisikletçiye kurdurtmak mı?

Tecrübeli iseniz, bisiklet parçalarına hakimseniz bir bisikletçiye kurdurabilirsiniz, ama bu daha ziyade fanteziye kaçar, yani hayaliniz olan vites ve jant sesi vardır, hayaliniz olan kadro ile birleştirmek istersiniz. Ama düşük ve ortalama düzeydeki ekipmanlar, bayide tutulan hazır bisiklet üstünde daha ucuza gelir. O yüzden tecrübeli değilseniz güzelce bayiden almanız sizin için sağlıklı olacaktır. Kadro boyuna dikkat etmeyi unutmayın.

Bir de rica ediyorum, yeni üyelik alan arkadaşlar, size söylüyorum, bir dolaşın, gezinin, bilgi sahibi olun, ondan sonra yine yönlendirme yapın, tavsiyeler verin. Ciddiye alan insanlar var, bir sıkıntı çıktığında öyle "ben dedim diye, dediğimi yapmak zorunda mı" diyerek sıyrılabileceğiniz bir şey değil bu tavsiye işleri. Paralar harcanıyor, belki ondan sonrasında hatalı tavsiye sonucu onu telafi etmek için vakitler de harcanıyor. O yüzden bir kırkınız çıksın, yine tavsiye verirsiniz.

bende carraro active 280 almak istiyorum 28"
bisiklet 1189 tl imiş??? acaba alsam mı yoksa param çöp mü olur. sizin tecrübenize güveniyorum....
1400 tl ye kadar bütçe var ce carrarodan yanayım. yeni başladım ve bisiklete çok para vermek istemiyorum. carraro ucuz ve kaliteli(imiş???) abiler siz ne dersiniz?

Konu gene kaynıyor, bilen bilmeyen tavsiye vermeye başlamış.

Tecrübeli iseniz, bisiklet parçalarına hakimseniz bir bisikletçiye kurdurabilirsiniz, ama bu daha ziyade fanteziye kaçar, yani hayaliniz olan vites ve jant sesi vardır, hayaliniz olan kadro ile birleştirmek istersiniz. Ama düşük ve ortalama düzeydeki ekipmanlar, bayide tutulan hazır bisiklet üstünde daha ucuza gelir. O yüzden tecrübeli değilseniz güzelce bayiden almanız sizin için sağlıklı olacaktır. Kadro boyuna dikkat etmeyi unutmayın.

Bir de rica ediyorum, yeni üyelik alan arkadaşlar, size söylüyorum, bir dolaşın, gezinin, bilgi sahibi olun, ondan sonra yine yönlendirme yapın, tavsiyeler verin. Ciddiye alan insanlar var, bir sıkıntı çıktığında öyle "ben dedim diye, dediğimi yapmak zorunda mı" diyerek sıyrılabileceğiniz bir şey değil bu tavsiye işleri. Paralar harcanıyor, belki ondan sonrasında hatalı tavsiye sonucu onu telafi etmek için vakitler de harcanıyor. O yüzden bir kırkınız çıksın, yine tavsiye verirsiniz.
Güzel bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Galiba bayiden alacağım. Peki ben direk hazır bir bisikleti sipariş etsem kutudan çıkan parçaları, gerekli ekipmanları alıp kendim birleştirmem mi daha iyi olur yoksa yine bir bisikletçiye mi götüreyim? Not; Daha önce hiç bisiklet birleştirmedim.

Merhaba arkadaşlar, ben 105 setli yol bisikleti bakıyorum ve aklımda Carraro Cr 062, Bisan GrandTour ve Bisan Rx9500 var. Bunların yerine önerdiğiniz başka modeller var mıdır?

Bundan yaklaşık 3 yıl önce karbon maşalı, sora komponente sahip Triban 5 sürüyordum. O yüzden aklımda az da olsa daha yüksek ve kaliteli model alıp ömürlük kullanmak var.

1.70 boyundayım sizce hangi kadro ölçüsüyle almalıyım? Triban 500'üm 48 kadroydu ama sanırım bana çok uygun değildi.

Ayrıca Carraro Cr 062 modelini nereden bulabilirim arkadaşlar? Şu anlık memleketteki hiçbir carraro bayisi yol bisikleti getirmiyor.

Merhaba arkadaşlar, ben 105 setli yol bisikleti bakıyorum ve aklımda Carraro Cr 062, Bisan GrandTour ve Bisan Rx9500 var. Bunların yerine önerdiğiniz başka modeller var mıdır?

Bundan yaklaşık 3 yıl önce karbon maşalı, sora komponente sahip Triban 5 sürüyordum. O yüzden aklımda az da olsa daha yüksek ve kaliteli model alıp ömürlük kullanmak var.

1.70 boyundayım sizce hangi kadro ölçüsüyle almalıyım? Triban 500'üm 48 kadroydu ama sanırım bana çok uygun değildi.

Ayrıca Carraro Cr 062 modelini nereden bulabilirim arkadaşlar? Şu anlık memleketteki hiçbir carraro bayisi yol bisikleti getirmiyor.

Bisikletçimde 52 kadro bi 062 var, 2019 model yeşil renk. İlgilenirsen özelden yazabilirsin

Bisikletçimde 52 kadro bi 062 var, 2019 model yeşil renk. İlgilenirsen özelden yazabilirsin

Hocam forumda yeniyim, özel mesaj atma kısmını bulamadım. Siz ulaşabilir misiniz?

Güzel bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Galiba bayiden alacağım. Peki ben direk hazır bir bisikleti sipariş etsem kutudan çıkan parçaları, gerekli ekipmanları alıp kendim birleştirmem mi daha iyi olur yoksa yine bir bisikletçiye mi götüreyim? Not; Daha önce hiç bisiklet birleştirmedim.

Eliniz teknik işlere yatkınsa belki, ama bisiklet mekaniğine daha evvelden girmemişseniz, bayiye yaptırmanız daha mantıklı. Çünkü örnek veriyorum, ön aktarıcıyı monte ettiniz, ayarını yapacaksınız, onun bile üç yerden ayarı var gibi gibi. Püf noktaları birden fazla yani.

merhaba. Bütçeniz dahilinde bir çok seçenek var. 4 mesaj önce paylaştığım bir video var. Size direkt şu alın dememiz doğru olmaz. Bence o videoyu seyredin öncelikle. Sonrasında içinize sinen birini tercih edebilirsiniz. Tabiki sıfır almak istiyorsanız.
Merhaba foruma yeni katıldım. Acera donanımlı mtb kullanıyorum. Yol bisikletine veçmeye karar verdim ve Bisan rx 9200 modelini almak istiyorum. Boyum 1,78 bacak iç boyum 78 kollarım boyuma oranla kısa. Bisanın kadro seçeneği 51 ve 53. Sizce hangi ölçü kadrolu olanı almalıyım?

@Nge Başarı 53 uygun olur.
Ama yine de bir denemek lazım bence

Katlanır bisikletimi yol bisikleti alma aşkıyla sattım. Fakat sanıyorum ki sorun bu dakikadan sonra başlıyor. Ne alacağım?

Boyum: 1.92 iç bacak: 90-92 arası.

Gravel mi alayım(tabi stok bulursak) yoksa yol bisikletin ne bu konuda da kararsızım.

Bütçemi zorlayarak başlangıç için 6000 lere çıkıyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.

İskenderun'da görmüştüm hala satılıksa numaralarını vereyim bir görüşün isterseniz (cr 062)
Merhaba foruma yeni katıldım. Acera donanımlı mtb kullanıyorum. Yol bisikletine veçmeye karar verdim ve Bisan rx 9200 modelini almak istiyorum. Boyum 1,78 bacak iç boyum 78 kollarım boyuma oranla kısa. Bisanın kadro seçeneği 51 ve 53. Sizce hangi ölçü kadrolu olanı almalıyım?
benim boyum 182 ve 51 kadro kullanıyorum. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım

Merhabalar Mosso cavalier 700 sora kullanan var mı acaba 2. El almayı düşünüyorum birçok yerde gördüm tavsiye edermisiniz kullanan varsa deneyimini paylaşırsa sevinirim 2. El piyasası ne kadar eder letgo filan çok ilan var bu modelle ilgili.Katlanırdan yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum fikir ve tavsiyelerinize açığım şimdiden teşekkür ederim. İkinci el 2150 TL'ye buldum (Mosso cavalier 700 sora 2017) dahon vitesse d8 kullanıyorum geçip geçmemekle kararsızım katlanırı satıp bu modeli almayı düşünüyorum kafam çok karışık yardımcı olacak biri var mı sizce ne yapmalıyım :)
Üstad ben kullandım yeni başlayan için gayet tatmin edici fakat üzerinde gelen lastikler tırt.Kolay patlıyor sinir hastası edebilir.Ayrıca profil jantlar hem biraz ağır hem de iç lastiği takıp çıkarırken sıkıntı yaratabilir.Uzun siboplu iç lastik kullanmaniz gerekir.Yanal rüzgarda da biraz hakimiyeti bozabiliyor açıkçası.Bisikletin tek handikapı jant yani.Kadro nefis.

• Beğen
Tepkiler: Kutay P
Arkadaşlar evde 2 tane eski dağ bisikleti var ancak smart trainer almak istiyorum ve sanırım bu bisikletler uymayacak.. Sadece trainer ile kullanabileceğim (tacx flux s düşünüyorum) bir bisiklet var mı tavsiye edebileceğiniz uygun fiyatlı iş görebilecek bir şey?

Herkese selam.
Bisikletimin üzerinde 44 cm bir gidon mevcut fabrika çıkışı.
Ben karbon (2. el çin) bir gidon aldım 40 cm ve yarın pek muhtemelen elimde olacak.
Konu yol bisikleti konusu olduğu için buraya yazmaya karar verdim.

Sorum şu:
Gidon gelince ben eskisini çıkarıp (fren kolları, vites kolları vb.) kolaylıkla montajını yapabilir miyim?
Yoksa bir bisikletçiye mi gitmeliyim?

Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Herkese selam.
Bisikletimin üzerinde 44 cm bir gidon mevcut fabrika çıkışı.
Ben karbon (2. el çin) bir gidon aldım 40 cm ve yarın pek muhtemelen elimde olacak.
Konu yol bisikleti konusu olduğu için buraya yazmaya karar verdim.

Sorum şu:
Gidon gelince ben eskisini çıkarıp (fren kolları, vites kolları vb.) kolaylıkla montajını yapabilir miyim?
Yoksa bir bisikletçiye mi gitmeliyim?

Teşekkürler.
Önce YouTube üzerinden sti kolların takılışı ve nasıl konumlandırılması gerektiği hakkında bir kaç video izleyin isterseniz. Kolu açtığınızda 2 3 tane vida oluyor içinde birisi kolun dropbara sabitlenmesine yararken diğeri fren kolunun pozisyonunu ayarlıyor diye biliyorum. Bazı kollarda Vites fren tellerinin çıkmaması gevşememesi için de vidalar mevcut. Sizde sanırım Race 022 vardı, claris sti kol ile ilgili bir kaç video izlerseniz zaten kafanızda canlanır, oturur. Birde gidon boğazınız yeni dropbar ile uyumluysa sorun olmadan evde 4 numara alyan ile rahatlıkla yaparsınız. En son kolları sıkmadan teraziye almayı unutmayın. Bisikletçide bu anlattıklarmdan farklı bir şey yapmayacak, boşuna masraf çıkarmayın. :)

(link) video yardımcı olacaktır.

@Anonim Söylediğiniz yere kadar yaparım. karbon gidonda kablo yolları var.
Kabloları kollardan çıkarmak gerekirse orada hafif bi sapıtırım gibi geliyor.

@Anonim Söylediğiniz yere kadar yaparım. karbon gidonda kablo yolları var.
Kabloları kollardan çıkarmak gerekirse orada hafif bi sapıtırım gibi geliyor.
Karbon gidonda kablo yolu olabilir ama sti kol bunu desteklemezse o yol işe yaramaz. Claris bildiğim kadarıyla kadro içinden geçmesini desteklemiyor. Yine o yoldan geçirebilirsiniz ama Vites ve fren kolları gerilebilir ve tepki hızı ve çalışma düzeni bozulabilir.

Geri