Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Scudo
Hocamlar Carraro Gravel G2 ile Peugeot R13 arasında kaldım. Çoğunlukla yolda süreceğim için Peugeot, ancak hidrolik disk frenli olduğu için de G2 daha iyi olur diye düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Hocamlar Carraro Gravel G2 ile Peugeot R13 arasında kaldım. Çoğunlukla yolda süreceğim için Peugeot, ancak hidrolik disk frenli olduğu için de G2 daha iyi olur diye düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?
kullanım tarzınıza göre değişir. ne istediğiniz önemli. nasıl bir sürüş seviyorsunuz vs..

G2'nin üstüne 10K kadar daha koyup diskli 105'li yol bisikleti alınamıyorsa disk frenden vazgeçmek düşünülebilir.
Böyle hidromekanik frenli ön prowheel arka 105 olmaz mı? (link)

kullanım tarzınıza göre değişir. ne istediğiniz önemli. nasıl bir sürüş seviyorsunuz vs..
Hocam temel amacım aslında performans. Ancak halihazırda hidrolik disk frenli şehir bisikleti süren birisi olarak tekrardan V frene alışabilir miyim, veya yüksel hızlarda düzgünce yavaşlayabilir miyim emin değilim. Maalesef daha fazla bir bütçem de yok.

-Merhaba, 7500 TL bütçem var.
-Gündelik olarak 30 km yol yapacağım.
-Önceden mtb kullanırdım ilk defa yol bisikleti deneyimleyeceğim.
- Hızı dolayısıyla yol bisikletini seçtim.
- Rotamda yokuşlar ve inişler bolca var.
-Ankara'da yaşıyorum
- 2.el-sıfır farketmez.
-Kron rc1000-rc2000 yada triban rc100 gözüme çarptı. Kaliteleri nasıldır bilmiyorum.

G2'nin üstüne 10K kadar daha koyup diskli 105'li yol bisikleti alınamıyorsa disk frenden vazgeçmek düşünülebilir.
Böyle hidromekanik frenli ön prowheel arka 105 olmaz mı? (link)
O bisiklet nasıl iş görür mü? ben de 105 setli arıyorum ama 15 k dan fazla uçmadan ne alabilirim? yada önerin var mı?

O bisiklet nasıl iş görür mü? ben de 105 setli arıyorum ama 15 k dan fazla uçmadan ne alabilirim? yada önerin var mı?

Bence güzel. Sora'lı, mekanik frenli RC500'den az pahalıya geliyor, 105 set ve yarı hidrolik fren sunuyor. Peugeot R13'ten ucuz.
Vites sisteminin tam 105'ten farkı aynakol ve ruble, onlar da ilk değişiminde 105'e çevrilir.

• Beğen
Tepkiler: oscak41
bikesandcrafts sitesinden almıştım fiyatı fakat değişmiş sanırım fiyatları
şuan için okadar yüksek fiyatlara çıkmak zor geldiği için salcano xrs001 tiagra modelini düşünüyorum 30bin tl civarlarında. bilmiyorum nasıldır ama çok kullanan var. sanırım jant olarak biraz düşük.
aldım memnunum

2019 model Peugeot R13 , 105 Set bisikletimi satıyorum. 2500-3000 km yol yaptım. Üzerinde gelen selesi değiştirildi. İlgilenenler varsa iletişim numarası verebilirim
Peugeot R13 56 kadro ve mavi renk

Son düzenleme:
(link)

Ön dişli: 50x34
Arka dişli: 11x32
Toplam 18 vites
Aktarıcılar Shimano sora
Sora setli bir bisiklete göre fiyatı uygun geldi. Satıcı kazası olmadığını fakat bakımsız olduğunu söyledi. Sizce dolandırıcı olabilir mi? Dolandırıcı değilse almaya değer mi?

-Merhaba, 7500 TL bütçem var.
-Gündelik olarak 30 km yol yapacağım.
-Önceden mtb kullanırdım ilk defa yol bisikleti deneyimleyeceğim.
- Hızı dolayısıyla yol bisikletini seçtim.
- Rotamda yokuşlar ve inişler bolca var.
-Ankara'da yaşıyorum
- 2.el-sıfır farketmez.
-Kron rc1000-rc2000 yada triban rc100 gözüme çarptı. Kaliteleri nasıldır bilmiyorum.

Claris set altına bakmayın. (link). Bildiğim bir bisiklet temiz ve yorgun değil. İsterseniz bakın.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: exsheal
Benim paylaştığıma baktıysanız evet o Ankara'da. Ben Bursa'da olan bir bisiklet için yazmıştım.

Hocam benim ekonomik durum biraz karışık. Düzelene kadar satılma ihtimali var. Hiç rahatsızlık vermeyeyim ben.
Onu görmemiştim. Ayrıca boyunuza uygun mu kadrolar? Sizin attığınız linkteki bisiklet 56 kadro, Bursada ki 54. Özelliklerine bakarak mı bisikleti seçiyorsunuz?

Onu görmemiştim. Ayrıca boyunuza uygun mu kadrolar? Sizin attığınız linkteki bisiklet 56 kadro, Bursada ki 54. Özelliklerine bakarak mı bisikleti seçiyorsunuz?

Boyum 1.80. Bacak boyumu tam hatırlamıyorum fakat 56 kadro tam oluyordu. 54 kadro da çok küçük gelmez diye düşünüyorum. Tabi önceden gidip test ederim.

Bisiklet seçerken ilk önce fiyat bandına, sonra kadro boyuna (54-58 arası bakıyorum genelde) sonra da özelliklere bakarak seçiyorum. Kadro geometrisinden fazla anlamadığım için bisikletin üstündekilere (aktarıcı, fren, jant seti vb.) göre karar veriyorum.

Edit: hocam birde attığım bisiklete bakarsanız çok sevinirim.

(link)

Ön dişli: 50x34
Arka dişli: 11x32
Toplam 18 vites
Aktarıcılar Shimano sora
Sora setli bir bisiklete göre fiyatı uygun geldi. Satıcı kazası olmadığını fakat bakımsız olduğunu söyledi. Sizce dolandırıcı olabilir mi? Dolandırıcı değilse almaya değer mi?

Bence çok kibar görünüşlü bir bisiklet ama bunun üstündeki Sora, eski Sora, güncel modellerdeki Sora değil. Kabloların kollardan çıkış şeklinden ve fren kolunun içine gömük olmayan vites telini serbest bırakan mandallarından tanıyabilirsiniz. "Sora setli bir bisiklete göre fiyatı uygun geldi" kısmının bir sebebi bu olabilir, bir sebebi de satıcının bisiklet kullanmayı düşünmemesi, bu satışı başka bir bisikletin sermayesi yapmayacak olmasından dolayı fiyatı düşük tutması olabilir.

• Beğen
Tepkiler: oscak41
Bence çok kibar görünüşlü bir bisiklet ama bunun üstündeki Sora, eski Sora, güncel modellerdeki Sora değil. Kabloların kollardan çıkış şeklinden ve mandallarından tanıyabilirsiniz. "Sora setli bir bisiklete göre fiyatı uygun geldi" kısmının bir sebebi bu olabilir, bir sebebi de satıcının bisiklet kullanmayı düşünmemesi, bu satışı başka bir bisikletin sermayesi yapmayacak olmasından dolayı fiyatı düşük tutması olabilir.

Eski sora ile yeni sora arasında ne kadar fark vardır? Claris ile eski sora arasında sizce hissedilir bir fark olur mu?

Geri