Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Bir soru toplamda 7 kg 2019 toplama alman aeyro kadro carbon maşa sora set ve tiagra aktarıcılı bir bisiklet mi almak mantıklı olur yeni başlayan biri için.
Yoksa marka birşeymi almak lazım bütçe düşük malum :(

Scudo
Bir soru toplamda 7 kg 2019 toplama alman aeyro kadro carbon maşa sora set ve tiagra aktarıcılı bir bisiklet mi almak mantıklı olur yeni başlayan biri için.
Sora set ile 7kg üstelik aero bir bisiklet bulman neredeyse imkansız. Büyük ihtimalle ağırlık bilgisi hatalı.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@hakan hoca Çok özür dilerim yanlış yazmışım. Full Tiagra set sadece aktarıcı 105

O sora ve tiagra setli aero kadro ve karbon maşalı bisklet düşük bütçe için değil gibi duruyor. Yani bütcen gerçekten düşükse 2000 2500 gibi ve bu bisiklete yetiyosa paran bence bu bisiklette bi sıkıntı vardır. O fiyata kimse sana tiagra sıra ve karbon maşalı biaiklet vermez tabi bisiklet sıkıntılı değilse.
Sora set ile 7kg üstelik aero bir bisiklet bulman neredeyse imkansız. Büyük ihtimalle ağırlık bilgisi hatalı.
Hocam benim sorumada bakar mısınız 158 de ki son soru

• Beğen
Tepkiler: Nigga ve bonder76
@Baran64 ilk bakışta hangi bisiklet gözünüze güzel görünüyorsa onu alın.

Sora ile Claris aynıdır. Sora'nin tek farkı +1 ruble fazla olmasıdır.

Birde Geotech'teki Sora grupset eski seri, vites kabloları hoodlardan geliyor sarginin altindan gizleyemiyorsun.

Çok farklı değil tiagra set ile 7kg bisiklet toplamak çok kolay değil. İstisnai donanım kullanılarak ancak elde edilebilir, ancak o durumda da fiyat abartı olacaktır.

Özellikle 2. el satışlarda tartı fotoğrafı vs. olmadan beyan edilen ağırlıklara çok itimat edilmemesinde fayda var. Herkes bisikletini çok sevdiğinden olsa gerek kime sorsan bisikleti 7kg.

2bine 7 kilo bisiklet pek mümkün degil. Ha jantsizdir o agirlik okey..
Merakli biri bisikletimi inceleyip "guzel ama agir " demisti. Muhabet ettik ." Bende "LUK"var (Look ) 4.5 kilo " deyince bi titreme geldi bana. Ustunde ne set var? Diye sordum . Simano dedi. Hangi seri sorusunu yonelttim dogal olarak " simano bana ozel yapti" deyince titremelerim zangirdamaya dönüştü. Hmmm %♡£¤¥% ¥☆》( Yani her lafa inanmayin kisaca :D )

Son düzenleme:
Sadece sele veya borusu gıcırtı yapıyormuş. Kargo dahil ve km göstergesi ve kilitli pedal dahil 2850 fiyat artitacakmis ben yazınca baya pazarlık filan öyle oldu.

@Baran64 ilk bakışta hangi bisiklet gözünüze güzel görünüyorsa onu alın.

Sora ile Claris aynıdır. Sora'nin tek farkı +1 ruble fazla olmasıdır.

Birde Geotech'teki Sora grupset eski seri, vites kabloları hoodlardan geliyor sarginin altindan gizleyemiyorsun.
Mosso tabiki daha güzel geliyor jantları olsun kadrosu olsun tam göz zevkime göre. Fark yoksa mosso alıyım. Teşekkür ederim. Birde hood ne demek aceba?

• Beğen
@mariokaldato @hakan hoca Yani bilemedim. Bisikletçi bir abiye toplattım. O da kadroyu bir almandan almış bana sattı öyle üzerine topladık diyor. Sizler daha iyi bilirsiniz.

• Beğen
Kendim bizzat tartıp görmeden kesinlikle 7kg olduğuna inanmam.
Şayet doğruysa da, bisikleti hafifletmek için bi' dünya para döken biri olarak bana yeterince sağlam bir taş bulun da kafamı vurayım :)

@hakan hoca Yok aman dikkat edin kendinize.

Ben de şaşırdım hatta ben kilosunu ölçüp atarım dedi bekliyorum bakalım. Ben de sizler gibi meraktayım.
@mariokaldato Valla göreceğiz :)

@Baran64 boynuz dediğimiz tutmaya yarayan sivri kısımlar. Örnek fotoğrafta oralardan geçen kablolari göreceksiniz.

Yeni Claris r2000'de bu kablolar yok, sargı altina gizlenmiş.Fotor_159083696260255.jpg

Bisikletimi değiştirmek konusunda nihayetinde 2 bisiklet arasında kaldım. Işin garibi ikisi de hem fiyat bandı olarak hem de tarz olarak birbirinden farklı.

Bir tanesi aero kadro bir peugeot r12. 105 setli. Bileşenleri iyi. Fiyat olarak ise 9500 civarı.

228055 dosyayı görüntüle

Diğeri ise enduro kadro ve 105 setli scott addict 20.
Fiyatı ise 14500 tl gibi.

228056 dosyayı görüntüle

Ben şu anda triban 520 sora set kullanıyorum ve satışa çıkartacağım. Yani zaten ilk bisikletimi enduro tarzı kullanıyorum. Ve kullanım amacım sportif. Hatta mümkün olursa triatlon yapmak istiyorum. Tüm bunları alt alta koyunca aero kadro peugeot alayım, ha baktım çok sevdim kadroyu, ilerde satar daha üst düzey bir aero kadro alırım diye düşünüyorum.

Fakat bir yandan da bu kadar harcamışken kendimi zorlayıp scott addict 20 alsam, yine aynı amaçlarla kullanabilirim belki ve kalitesi belli bir bisiklet sahibi olurum diye düşünüyorum. Fakat bu kadar ekstra para harcamaya değer mi derken öyle taş gibi kalıyor ne onu ne bunu alabiliyorum.

Bu noktada fikirlerinizi dinlemek isterim. Belki daha önce aynı ikilemde kalan forumdaşlar vardır.
Merhaba , 2 bisiklet arasında kalmşsın , birincisi aero makina , scott işe yokuş için tasarlanmış. Sen işe triatlon koşmak istiyorsun.
Triatlonda çok yokuş olmaz o yüzden pejo daha mantıklı hem kadro açıları olarak hemde 52-36 11 28 ruble ile daha hızlı vites sahip.
Scott ise performans makinası uzun yokuşlu parkurların tozunu attırmak için tasarlanmış kadrosu ve 50 34 11 32 gibi daha yumuşak vites seçeneği var.
Kalite olarak karşılaştıramam ama amacına uygun olsun dersen pejo daha mantıklı

• Beğen
Tepkiler: Ceasar Bravo
@hakan hoca Yok aman dikkat edin kendinize.

Ben de şaşırdım hatta ben kilosunu ölçüp atarım dedi bekliyorum bakalım. Ben de sizler gibi meraktayım.
@mariokaldato Valla göreceğiz :)
Hocam su an icin agirlik meselesine cok takilmayin derim. Ortakarar bsey alip gezmeye baslayin ki daha iyisini aldiginizda farkı algilayabilesiniz. Insanlar soforlugu ogrenmeye Ferrari ile baslamazlar. Şahin , Haci murat falan daha uygundur

@mariokaldato Hocam orta karar dediğin zaman da fiyatlar 2800 den başlıyor ortalık yangın yeri :D

Geri