Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Hocam cevabınız için çok teşekkürler. 105 setin biraz daha hassas ve bakıma ihtiyaç duyan bir set olduğu ile ilgili bir yazı okumuştum. Sora beni mutlu eder mi acaba vites geçişleri akıcı mıdır?
Sora set gayet yeterli bir set sizin için. Mutlu eder ve geçişleri akıcıdır. Sora set bisiklete sahibim,bundan önceki bisikletim de Sora idi ve hiç başka setli yol bisikleti kullanmadım, Sora üstü elbette daha iyidir ancak hem bütçe meselesi,hem yeni başlayacak olmanız sizi tatmin edecektir.Önemli olan güçtür bence bisiklette. Ben ultegra setli birisinden daha iyi bir performans göstereceğim gibi,Tourney setli başka bir bisikletli beni tokatlayabilir

• Beğen
Tepkiler: alpyas
Scudo
herkese iyi günler bisiklet ve sürüşle ilgili pek bir deneyimim yok. 22 yaşındayım ve son bisiklet sürmem üzerinden 10 yıl falan geçmiştir .Şimdi bisiklet sürüşünün keyifli olacağı bir yerde yaşıyorum bu sebeple akşamları keyifli bir sürüş yapabileceğim bir bisiklet istiyorum. İşe de bisikletle gitmek istiyorum evden iş yerine 8 km falan sürüyo ve yollar genel olarak düzgün.

İstediğim bisiklet yaşıma uygun olsun , sportif olsun biraz şekilli şukullu olsun :)
fiyat olarak max 10 15 verebilirim bana uygun bir bisiklet önerisinde bulunabilir misiniz ?

rockrider st 120 ve 100'e bi yakınlaştım bunlar uygun mudur .Hata ve sorun olduğunda bakımı ve tamiratı da zor olmasa güzel olur çünkü sakaryada decathlon yok izmite gitmem lazım.
şimdiden teşekkür ederim

yorumlarda şehir içi kullanımında asfaltta falan tekerlerin olumsuz etkilendiğii çokta uygun olmadığı yorumlarına denk geldim ST100 için ...

Yol bisikleti almak istiyorum , bisiklete binmeyi de seviyorum . Kendi araştırmalarım sonucu karbon ve en az 105 sete sahip bir bisiklet almayı düşünüyorum.
Belli bir bütçem var .3 modele yakınım, aldığım bisiklet kısa sürede bana yetersiz gelir mi yeni bir bisiklet alma ihtiyacı hisseder miyim? Performanslı sürmeyi istiyorum aslında ama ilk defa yol bisikleti kullanacağım için aero kadro beni çok zorlar mı ? (Aslında çok konfor beklentim yok ama sürüs ve sürüş sonrası ağrı yaşamak istemem.) Aynı zamanda f/p açısından değerlendirip . Birini satın almayı düşünüyorum. Daha iyi bir bisiklet almanın bana ödediğim fiyata göre çok nasıl bir avantajı olur ? sizin düşünceleriniz nelerdir . teşekkürler

Ultegra Set
(link)
105 Set
(link)
105Di
(link)

Yol bisikleti almak istiyorum , bisiklete binmeyi de seviyorum . Kendi araştırmalarım sonucu karbon ve en az 105 sete sahip bir bisiklet almayı düşünüyorum.
Belli bir bütçem var .3 modele yakınım, aldığım bisiklet kısa sürede bana yetersiz gelir mi yeni bir bisiklet alma ihtiyacı hisseder miyim? Performanslı sürmeyi istiyorum aslında ama ilk defa yol bisikleti kullanacağım için aero kadro beni çok zorlar mı ? (Aslında çok konfor beklentim yok ama sürüs ve sürüş sonrası ağrı yaşamak istemem.) Aynı zamanda f/p açısından değerlendirip . Birini satın almayı düşünüyorum. Daha iyi bir bisiklet almanın bana ödediğim fiyata göre çok nasıl bir avantajı olur ? sizin düşünceleriniz nelerdir . teşekkürler

Ultegra Set
(link)
105 Set
(link)
105Di
(link)
Bu üç bisikletin de sınırlarını zorlayıp daha üst modele ihtiyaç duymanız epey zaman alır. Grupset farkı da sizi daha hızlı yapmaz. Üzerinde rahat edebildiğiniz kadro boyu uygun bir yol bisikleti olduğu sürece sizi üzmez.
Ben içlerinden en ucuz olan Bianchi Xe olanı seçer kalan parayı bir süre sonra iyi bir jant seti ve lastiğe , düzgün bir bibshort, sele ikilisine, kıyafetler ve ekipmana harcardım. Ayrıca bike fit yaptırmaya da bütçe ayırırdım.

Ultegra Set
(link)
105 Set
(link)
105Di
(link)
bence 105 set sizi uzun süre götürecektir. bir süre kullanın sonra size yetersiz gelmeye başlayınca jant setini, lastiklerini, vs. değiştirerek performans artar mutlaka. bende uzun süre sora setli bir yol bisikleti kullandım. şimdi 105 setli bir bisiklet aldım. 3000 km sürdükten sonra ilk etapta lastiklerini inceltmeyi düşünüyorum mesela. ama bisikletin bana yetersiz gelmesi gibi bir düşünceye sahip olmadım henüz.

Merhaba, MTB kullanıcısım ve yol bisikletine geçiş yapmak istiyorum. Araştırdığım ve öneriler neticesinde 105setli bir bisiklet almanın uzun ömürlü olacağı kanısına vardım.

Bianchi R0013-D isimli modeli hibrit, fiyat olarak kampanyada 32,000lira civarında.
Bu bisiklet yeni olduğu için forumda aramalarda herhangi bir sonuç bulamadım. Fikirlerinizi öğrenebilirsem çok memnun olurum. Yaklaşık 9.8kg civarında.
Detaylar aşağıdaki gibi

1691845792599.png
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhaba elimde triban rc 500 var normalde L beden kullanmam gerekiyor galiba ama ben uygun fiyata 2.el l M beden aldım bir sıkıntı yaratır mı?

Herkese mutlu pazarlar:) Bir rüzgar beni de bu başlığın altına yazmaya itti. Yakın dönemde çok severek yaptığım bisiklet sporuna geri dönme girişimlerine başladım ve artık daha profesyonel bir model almak istiyorum. 105 setli modellere bakıyorum ve arada kaldığım modeller var. Bütçem 30k civarı ve Salcano XRS033 105 ve Carraro Race-062 modelleri arasında kaldım. Yinede aşağı yukarı bu civarda çok aşırıya kaçmadan önerebileceğiniz başka modeller var mı? Bu arada ilk bisikletimde yaptığım hatayı yapmak istemiyorum boyum 1.75 bacak boyum 78 civarı en uygun kadro boyu hangisi olur?

Herkese mutlu pazarlar:) Bir rüzgar beni de bu başlığın altına yazmaya itti. Yakın dönemde çok severek yaptığım bisiklet sporuna geri dönme girişimlerine başladım ve artık daha profesyonel bir model almak istiyorum. 105 setli modellere bakıyorum ve arada kaldığım modeller var. Bütçem 30k civarı ve Salcano XRS033 105 ve Carraro Race-062 modelleri arasında kaldım. Yinede aşağı yukarı bu civarda çok aşırıya kaçmadan önerebileceğiniz başka modeller var mı? Bu arada ilk bisikletimde yaptığım hatayı yapmak istemiyorum boyum 1.75 bacak boyum 78 civarı en uygun kadro boyu hangisi olur?

Merhaba, ben de tam olarak benzer bir bütçe/yaklaşım ile 105 setli bisiklet bakıyordum. Birkaç gönderi önce de Bianchi r0013-D bisikletini sormuştum. Öğrendiğim kadarıyla kampanya var bu aralar, 32,000liraya satılıyor. Henüz bir geri dönüş alamadım kullanan birisinden, forumda bir bileni vardır diye bekliyorum ama belki incelemek istersiniz diye yazayım istedim.

Merhaba, ben de tam olarak benzer bir bütçe/yaklaşım ile 105 setli bisiklet bakıyordum. Birkaç gönderi önce de Bianchi r0013-D bisikletini sormuştum. Öğrendiğim kadarıyla kampanya var bu aralar, 32,000liraya satılıyor. Henüz bir geri dönüş alamadım kullanan birisinden, forumda bir bileni vardır diye bekliyorum ama belki incelemek istersiniz diye yazayım istedim.
Kağıt üzerinde güzel 32bin'e alınabilir.
boyum 1.75 bacak boyum 78 civarı en uygun kadro boyu hangisi olur?
Markadan markaya değişebilmekle birlikte 52 kadro uygun olur diye düşünüyorum.

Herkese selamlar, araştırmalar neticesinde Bianchi r0013 D modelini aldım. Öğrendiğim kadarıyla Peugeot Türkiye fabrikasını alan Bianchi, Peugeot r13 modelinin rengini değiştirip kendi markası ile piyasaya sürmüş bu sene. Şimdilik 100km civarı bir sürüş yaptım, bisikletten memnunum, yalnızca 53 kadro yerine 50mi almalıydım sorusu var aklımda, (79cm iç bacak ölçüsü ile karar vermiştim ama 170boy belki 50kadroya daha yi olabilirdi), Bianchinin kendi tablosu ölçülere karşılık 53dese de, zamanla anlayacağım.

Yeni bisiklet alacak arkadaşların göz atmasını tavsiye ederim.

Herkese selamlar, araştırmalar neticesinde Bianchi r0013 D modelini aldım. Öğrendiğim kadarıyla Peugeot Türkiye fabrikasını alan Bianchi, Peugeot r13 modelinin rengini değiştirip kendi markası ile piyasaya sürmüş bu sene. Şimdilik 100km civarı bir sürüş yaptım, bisikletten memnunum, yalnızca 53 kadro yerine 50mi almalıydım sorusu var aklımda, (79cm iç bacak ölçüsü ile karar vermiştim ama 170boy belki 50kadroya daha yi olabilirdi), Bianchinin kendi tablosu ölçülere karşılık 53dese de, zamanla anlayacağım.

Yeni bisiklet alacak arkadaşların göz atmasını tavsiye ederim.
Bence de 50 daha iyi olurmuş gibi ölçülerinize göre.

Bu bisiklette ki sora eski sora mı?

(link)

Eski sora ile yeni sora nasıl ayırt ediliyor biri söyleyebilir mi?

Bu bisiklette ki sora eski sora mı?

(link)

Eski sora ile yeni sora nasıl ayırt ediliyor biri söyleyebilir mi?
Hiç sora setli bisiklet kullanmadım, ama internet bakınca en kısa yoldan, STI kollardan anlaşılıyor eski olduğu.. Yeni nesilde kablolar direk STI kolun yanından çıkmıyor.

Hocam peki eski sora mı daha mantıklı bir tercih olur yoksa yeni claris mi?

Herkese merhaba,

Forumun yeni üyelerindenim. Yaklaşık olarak 20 yıldır aktif spor yapıyorum. Fakat bisikletle sportif olarak tanışmam maalesef çok geç oldu. İlk bisikletimi 2017 yılında aldım. (Kron TX 100) Bu bisikleti alırken amacım hem işten eve gidip gelmek hemde koşu antrenmanlarımı desteklemekti. Fakat ilerleyen yıllarda bisiklet sürmekten aldığım keyif arttı ve bisiklet antrenmanlarıma da ağırlık vermeye başladım. Özellikle son 4 yıldır bisiklet sporunun yarışlarını da yakından takip etmeye başladım. İşte bununla birlikte içimde belki biraz da orta yaş krizi ile birlikte bisiklet yarışlarına katılma istediği doğdu. Düzenli olarak patika koşuları, yarı maraton, maraton ve ultra trail yarışlarına katılmaya çalışıyorum. Bisiklet yarışmalarının da ne kadar dayanıklılık ve teknik gerektirdiğini de uzaktan da olsa gözlemliyorum. Bu nedenle yaklaşık 1 yıldır düzenli antrenman yapmaya çalışıyorum. Fakat artık bisikletim bana yetmiyor. Ağır olması ile birlikte yıllarca kullanmış olmanın da etkisi ile pek de güven vermiyor. Bu kadar kendimi tanıtıp niyetimi anlattıktan sonra sizlerden almayı planladığım yol bisikleti ile ilgili önerilerinizi bekliyorum. İlk olarak Mosso cavalier claris alamayan çok yakındım. Fakat Geçen haftalarda bir bisikletçi ye yaptığım ziyarette bana Bisan Grand Tour, RX9500(105 ve sora set) bisikletlerin tanıttılar. Özellikle 9500'un atak yapısı beni biraz kendine çekti açıkçası. Ama grand tour de daha oturaklı bir kadroya sahip gibi. Bu işi amatör bir sporcu olarak yaptığım için çok yüksek meblağlar ayırmak istemiyorum. En yakın dönemde Granfondo Ankara yarısına katılmayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkürler.
Birkaç hafta önce triban rc520 aldım. Şuan için memnunum tavsiye edebilirim

• Beğen
Tepkiler: mcadirci
Geri