Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Birkaç hafta önce triban rc520 aldım. Şuan için memnunum tavsiye edebilirim
Çok teşekkürler, hayırlı olsun. Hemen incelemeye başladım. Bu kadar güzel ve sade bir tasarımda neden kabloyu kadro dışından geçirmişler anlamadım. Hangi boyu aldınız acaba M boy için 10.4 kg demişler.

Scudo
M beden aldım. 176 boy 96 kiloyum ;) azcık göbek var. Fiyat performans olarak baktığımda beni tatmin etti. Kablolar da şu an beni rahatsız etmiyor. Bisikletin renginden çok göze batmıyor kablolar.

• Beğen
Tepkiler: alpyas
bu eski sora değil. Eski soralarda gösterge yoktu.
Bu bisiklette ki sora eski sora mı?

(link)

Eski sora ile yeni sora nasıl ayırt ediliyor biri söyleyebilir mi?
Bu bisikletteki kollar sora değil. O dönem için çıkan st2300- seri dışı bir kol. Sonrasında yerini tourney aldı. Yani claris veya sora dengi değil. Tourney dengi bir sistem. Haricinde ilandaki bisiklet modeli de "kron active 28" Bu şekilde ararsanız daha detaylı bilgilere ulaşırsınız.

Shimanoda genel olarak üst serileri saymazsak. Alt serilerde her sene çıkan bir üsttekine doğru yol alıyor. Yani bir sonra çıkacak serinin Sora'sı, günümüz serisinin Tiagrasına denk oluyor gibi. Dolayısıyla yeni seri bir claris ile geçen seri çıkan sora zaten çok benzer özelliklere sahip oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Eray BAYĞAR
claris 8 vites set
sora ise 9 vites
yeni sora diyorum
😉😉😉
Eray bütçen nedir

Hocam bütçem 7-8 bin civarı idi. Sivas'ta uygun bir mosso monza buldum. Onu almayı düşünüyorum. Eğer bunu alamazsam muhtemelen claris set mosso cavalier alırım. Zaten bu fiyat bandında çoğu bisiklet benzer özellikte.

edit: arka aktarıcı da sorun olduğunu düşünmüştüm ama birkaç bisikleti daha inceleyince hepsinin aynı olduğunu gördüm.

claris 8 vites set
sora ise 9 vites
yeni sora diyorum
😉😉😉
Eray bütçen nedir
Merhaba vites sayısı en büyük etken değil bence,eski sora alacaksa büyük ihtimalle ömrünün sonunda bir setle karşılacak,claris ile sora arasında devasa bir fark yok,yeni sistem herzaman için iyidir diyorum ben☺️

Merhaba vites sayısı en büyük etken değil bence,eski sora alacaksa büyük ihtimalle ömrünün sonunda bir setle karşılacak,claris ile sora arasında devasa bir fark yok,yeni sistem herzaman için iyidir diyorum ben☺
kesinlikle . bütçe izin veriyorsa r3000 yeni sora
birde şuna dikkat edin
r3000 sora setli bisikletler ile r2000 claris setli bisikletler arasında küçük bir fiyat farkı var . Bence sorayı zorlayın

kesinlikle . bütçe izin veriyorsa r3000 yeni sora
birde şuna dikkat edin
r3000 sora setli bisikletler ile r2000 claris setli bisikletler arasında küçük bir fiyat farkı var . Bence sorayı zorlayın

(link)

Model yılı 2019 diyor. Bunda ki sora set çok eski değildir diye düşünüyorum. Fazla bütçem yok zaten. Bence uygun bir bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: M.Hamza.Afacan
(link)

Model yılı 2019 diyor. Bunda ki sora set çok eski değildir diye düşünüyorum. Fazla bütçem yok zaten. Bence uygun bir bisiklet.
temiz duruyor . görmeye değer . güncel r3000 sora var. yalnız bu asfalt yol yarış bisikleti değil . cycle cross türü . yine de 700.28 lastiklerle o niyetlede kullanabilirsin. fiyat çünkü uygun
Sivas çevresinden mi bisiklet ariyorsun

• Beğen
Tepkiler: MakRo
temiz duruyor . görmeye değer . güncel r3000 sora var. yalnız bu asfalt yol yarış bisikleti değil . cycle cross türü . yine de 700.28 lastiklerle o niyetlede kullanabilirsin. fiyat çünkü uygun
Sivas çevresinden mi bisiklet ariyorsun

Aslında Ankara'da arıyorum. Mosso monza ilgimi çekince ona bakayım dedim. Sivas'ta bu kadar uygun olduğunu görünce bunu almaya karar verdim. Ekspres trenle gideceğim. Gidiş geliş 320tl civarı tutuyor. Yeme içme ile toplam 7.500tl ye her şey hallolur diye düşündüm. Tek sorun ekspres tren çok yavaş gidiyor ve trene bisiklet alırlar mı daha araştırmadım.

Herkese merhaba,

Forumun yeni üyelerindenim. Yaklaşık olarak 20 yıldır aktif spor yapıyorum. Fakat bisikletle sportif olarak tanışmam maalesef çok geç oldu. İlk bisikletimi 2017 yılında aldım. (Kron TX 100) Bu bisikleti alırken amacım hem işten eve gidip gelmek hemde koşu antrenmanlarımı desteklemekti. Fakat ilerleyen yıllarda bisiklet sürmekten aldığım keyif arttı ve bisiklet antrenmanlarıma da ağırlık vermeye başladım. Özellikle son 4 yıldır bisiklet sporunun yarışlarını da yakından takip etmeye başladım. İşte bununla birlikte içimde belki biraz da orta yaş krizi ile birlikte bisiklet yarışlarına katılma istediği doğdu. Düzenli olarak patika koşuları, yarı maraton, maraton ve ultra trail yarışlarına katılmaya çalışıyorum. Bisiklet yarışmalarının da ne kadar dayanıklılık ve teknik gerektirdiğini de uzaktan da olsa gözlemliyorum. Bu nedenle yaklaşık 1 yıldır düzenli antrenman yapmaya çalışıyorum. Fakat artık bisikletim bana yetmiyor. Ağır olması ile birlikte yıllarca kullanmış olmanın da etkisi ile pek de güven vermiyor. Bu kadar kendimi tanıtıp niyetimi anlattıktan sonra sizlerden almayı planladığım yol bisikleti ile ilgili önerilerinizi bekliyorum. İlk olarak Mosso cavalier claris alamayan çok yakındım. Fakat Geçen haftalarda bir bisikletçi ye yaptığım ziyarette bana Bisan Grand Tour, RX9500(105 ve sora set) bisikletlerin tanıttılar. Özellikle 9500'un atak yapısı beni biraz kendine çekti açıkçası. Ama grand tour de daha oturaklı bir kadroya sahip gibi. Bu işi amatör bir sporcu olarak yaptığım için çok yüksek meblağlar ayırmak istemiyorum. En yakın dönemde Granfondo Ankara yarısına katılmayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkürler.
Uzun süren arayışımdan sonra Lappiere Sensium 3.0 yol bisikleti(link paylaşamıyorum) almaya çok yakınım arkadaşlar daha önce kullanan yada tecrübesi olanlardan yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Uzun süren arayışımdan sonra Lappiere Sensium 3.0 yol bisikleti(link paylaşamıyorum) almaya çok yakınım arkadaşlar daha önce kullanan yada tecrübesi olanlardan yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.
(link) şuna da bakabilirsin . 105 hidrolik sete sahip. aynı tür
bu da olur (link)

• Beğen
Tepkiler: alpyas
Çok iyilermiş hocam bir yerlerde bulup canlısını görmem lazım. Teşekkürler

Arkadaşlar merhaba,

Yıllar sonra riverside modeli ile başladığım spora yol bisikleti ile devam etme kararı aldım. Riverside'ın 8 vitesli olması + kondisyonsuzluk + 120 kg ağırlık takdir edersiniz ki zorlayıcı. Kilo verme eğilimindeyim.

Bu halde dahi 50-60 km'lik parkurları pek zorlanmadan alabiliyorum. Gözüme kestirdiğim modeller Van Rysel Edr 105 - Carraro 062 veya 063. Fiyat olarak 30 bin lira bandında -35'e kadar yolu var- çıkabilirim.

Bisiklet bakımı vs. hiç anlamadığımdan dolayı açıkçası kafam rahat olsun diye sıfır alma eğilimim yüksek.

Önerilerinizi bekliyor olacağım, selamlar.

Arkadaşlar merhaba,

Yıllar sonra riverside modeli ile başladığım spora yol bisikleti ile devam etme kararı aldım. Riverside'ın 8 vitesli olması + kondisyonsuzluk + 120 kg ağırlık takdir edersiniz ki zorlayıcı. Kilo verme eğilimindeyim.

Bu halde dahi 50-60 km'lik parkurları pek zorlanmadan alabiliyorum. Gözüme kestirdiğim modeller Van Rysel Edr 105 - Carraro 062 veya 063. Fiyat olarak 30 bin lira bandında -35'e kadar yolu var- çıkabilirim.

Bisiklet bakımı vs. hiç anlamadığımdan dolayı açıkçası kafam rahat olsun diye sıfır alma eğilimim yüksek.

beni yanlış anlamazsanız şunu belirtmek isterim
yol bisikletleri için belirtilen genel taşıma ağırlığı bisiklet+sürücü 110 kg . Bu yüzden carraro 062-063 gibi aluminyum aero sele borusu ve kelepçesine sahip bisikletleri tasiye etmem. sele boruları dayanıklı olsa da sele kelepcesi arızalanır veya tutmayıp sele borusunu kaydırma yaparsa yedek parça olarak yenisini bulmanız imkansız. accel firmasından haftalarca aylarca gelmesini bekleyebilirsiniz
bu yüzden van rysel edr 105 çok güzel bir seçenek
ayrıca sizin bütcenize uygun hidrolik 105 sete sahip şu bisikleti de tavsiye edebilirim (link)

• Beğen
Tepkiler: deserthawk
Arkadaşlar merhaba,

Boy kaç?

Amaç sadece kilo vermek ise Yol, dağ, gravel, şehir bisikleti arasında pek bir fark olmaz. Önemli olan sizin pedala uyguladığınız kuvvet ve hangi kalp atışı aralığında ne kadar sürüş yaptığınız. O yüzden şahsen ben olsam güzel bir gravel alırdım. O kiloda yol bisikleti lastikleriyle çok rahatsızlık yaşarsınız. Normalden daha sık lastik patlaması, jant akordu bozulması gibi. Hem de hiç konforlu olmaz. Bisikletten soğuyabilirsin :)

Eğer incelemediysen gravel bisikletleri bir incele derim. Hem yol bisikleti pozisyonuna yakın geometrisiyle yol bisikleti keyfi verir ve hız ihtiyacını karşılar hem de daha kalın lastikleriyle daha az sorun yaşamanı sağlar ve istediğin her türlü araziye girebilirsin.

Carraro gravel g2 olabilir. Üstüne de ekipmanlarını tamamlarsın eksik varsa.

İlla ki yol bisikleti olsun hızdan ödün vermeyeyim dersen Van rysel güzel bence. Hem oldukça hafif hem de 11-32 ruble yol bisikletine göre iyi oran. Yokuşlarda daha az yorulursun.

Boy kaç?

Amaç sadece kilo vermek ise Yol, dağ, gravel, şehir bisikleti arasında pek bir fark olmaz. Önemli olan sizin pedala uyguladığınız kuvvet ve hangi kalp atışı aralığında ne kadar sürüş yaptığınız. O yüzden şahsen ben olsam güzel bir gravel alırdım. O kiloda yol bisikleti lastikleriyle çok rahatsızlık yaşarsınız. Normalden daha sık lastik patlaması, jant akordu bozulması gibi. Hem de hiç konforlu olmaz. Bisikletten soğuyabilirsin :)

Eğer incelemediysen gravel bisikletleri bir incele derim. Hem yol bisikleti pozisyonuna yakın geometrisiyle yol bisikleti keyfi verir ve hız ihtiyacını karşılar hem de daha kalın lastikleriyle daha az sorun yaşamanı sağlar ve istediğin her türlü araziye girebilirsin.

Carraro gravel g2 olabilir. Üstüne de ekipmanlarını tamamlarsın eksik varsa.

İlla ki yol bisikleti olsun hızdan ödün vermeyeyim dersen Van rysel güzel bence. Hem oldukça hafif hem de 11-32 ruble yol bisikletine göre iyi oran. Yokuşlarda daha az yorulursun.

Boyum 189. Boy ortalama üstü de olsa çarpsan da bölsen de kg. fazla :)
Gravel gördüm fakat detaylı bakmadım açıkçası. Marka olarak da biraz önyargım var açıkçası. Bugüne kadar decathlondan hep f/p olarak memnun kaldım. O yüzden yaklaştım van rysel'e. Ekipmanlarım -aydınlatma, güvenlik vs. - mevcut.

beni yanlış anlamazsanız şunu belirtmek isterim
yol bisikletleri için belirtilen genel taşıma ağırlığı bisiklet+sürücü 110 kg . Bu yüzden carraro 062-063 gibi aluminyum aero sele borusu ve kelepçesine sahip bisikletleri tasiye etmem. sele boruları dayanıklı olsa da sele kelepcesi arızalanır veya tutmayıp sele borusunu kaydırma yaparsa yedek parça olarak yenisini bulmanız imkansız. accel firmasından haftalarca aylarca gelmesini bekleyebilirsiniz
bu yüzden van rysel edr 105 çok güzel bir seçenek
ayrıca sizin bütcenize uygun hidrolik 105 sete sahip şu bisikleti de tavsiye edebilirim

Niye yanlış anlayayım kg takıntılı değilim :) önerinizi dikkate alacağım.

• Beğen
Tepkiler: Amanita
Boyum 189. Boy ortalama üstü de olsa çarpsan da bölsen de kg. fazla :)
Gravel gördüm fakat detaylı bakmadım açıkçası. Marka olarak da biraz önyargım var açıkçası. Bugüne kadar decathlondan hep f/p olarak memnun kaldım. O yüzden yaklaştım van rysel'e. Ekipmanlarım -aydınlatma, güvenlik vs. - mevcut.

Niye yanlış anlayayım kg takıntılı değilim :) önerinizi dikkate alacağım.

Marka takıntın varsa böyle bir şey yakışır o zaman ama bütçenin de artması gerek tabii:)

(link)

Decathlonun da gravel'ı var aslında da aynı fiyata 105 setli yol bisikleti daha mantıklı ona göre.

Ya da Lapierrenin bu yol bisikletine bakabilirsin. Tiagra groupset olsa da kadrosu ve jantıdaha kalın lastikleri de destekliyor ve jantları 32telli. Biraz daha iyi olur sanırım.
(link)

Gravel sayfasına da bir göz at.

Pedli tayt ya da şortun yoksa almanı tavsiye ederim 2-3bin'e. Baya bir dertten kurtarır uzun yollarda.

• Beğen
Tepkiler: deserthawk
Geri