Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletiyle yokuş çıkmak

Scudo
Hersey tam olsada karsidan esen sert rüzgar herseyi altüst ediyor

@Petrovic gerçi senin mtb nasıl bir şey bilmiyorum ama ben takıyorum yol lastiklerini 30 35 km ortalama hızı mister asfalt olsun ister patika çok güzel turlar çıkıyor ortaya :)

Tirmanirken alttan tutmayin diyolarda ben alttan tutunca daha rahat cikiyorum :D

Bu hafta tophaneden galatasaraya çıktım. yokuş bi ara baya dikleşmişti , lakin spd ile çıkmak gerçekten de zor olmadı. bebek yokuşunu spd olmadan çıkmıştım şimdi birde spd ile deneyeceğim. 2-3 aydır spd ile kullanıoyorum , h.sonu arkadaşla bululuşmaya giderken ilk defa spd takmadım. takmayınca spd nin önemini birkez daha anladım :)

• Beğen
Tepkiler: hashus1099
52-36 aynakol + 11-28 kaset ile yokuş çıkmak ne kadar kolay olabilir merak ediyorum doğrusu. her ne kadar mtb ile ortaköy-akmerkez yaparken 38-21 gibi bir şey kullanıyor da olsam hiç yol bisikleti kullanmamış olduğum için biraz kafamı kurcalıyor bu soru. :)

@hashus1099 merak etmeyin okarda zor degil biz genelde 39x23 -19 falan cikiyoruz kurtkoy yokusunu ama mtb gibideil tum gucunuzu yola aktarabiliyorsunuz

@cezmi özdemir o zaman yol bisikleti yokuşta daha iyi yahu, mtb yokuşta sadece daha yüksek kadansı sağlayabiliyor. Aynı dişli oranıyla yol bisikleti daha rahat çıkar yokuşu. Anlaşıldı, teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: bua
Konu açılalı çok olmuş. Eurosport'ta bir bisikletçi ile söyleşi vardı. Adını hatırlamıyorum ama en iyi 5 yokuşçudan biriydi. Şöyle demişti: yokuşu bisiklet değil biz çıkarız. Yokuşu çıkamayanımız yoktur ama bazılarımız daha hızlı çıkarız. Trafik uygunsa (yol boşsa eğer) Zigzag çizerek çıkmak en zahmetsiz yöntemdir. Ben öyle yapıyorum. Fizik(mekanik), Fizik(beden) yetmediği yerde tabana kuvvet hele ki yüklü bir bisikletse.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege
@bilalcakar
Bu "how to"' nun youtube da videoları var 150 tane mi ne bence yolcuların izlemesi gereken bir video topluluğu en azından tur değilde spor yapmak isteyenler yarışçı olucam diyenler bakmalı

Geri