Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

15.000 Euroluk Madone 9.9 dünyada 1 tane Asladurma Vlog104

Scudo
@Murat B.İkiside aynı değil mi sizce ben kelimeler arasında fark göremedim. Bayiye gidiyorsunuz trek madone 9.9 one project için özel sipariş oluşturuyorsunuz
Kadro boyunu seçiyorsunuz
Kadro renklerini seçiyorsunuz
Donanım değişikliği yapıyorsunuz
Üzerine fabrikadan çıkışlı istediğiniz şey yazılıyor

Ayrıca videodaki bisiklette jantlar donanım değişikliği kapsamında aeolus 5 cm yerine 7 cm olarak değiştirilmiş

@mertgulkokan

Bütün bisiklet üreticileri üst seviye modellerini sadece kadroset olarak da satar. Amacınız bu şekilde bir kişiselleştirme ise beğendiğiniz kadroseti alıp istediğiniz parçalar ile toplayabilir, istediğiniz decali yapıştırabilirsiniz. Sadece renk seçeneği konusunda seçeneğiniz kısıtlı olur.

Süreç şöyle de işleyebilir, o zaman gerçekten "kişiye özel" olur:
Fiziksel özellikleriniz ve kullanım amacınıza göre kadro geometrisi ve kullanılacak malzeme belirlenir. T-shirt alır gibi sadece S/M/L/XL bedenlerinden biri seçilmiş değil, terziye takım elbise diktirir gibi tüm açı ve uzunluklar size göre belirlenmiş olur.
Tamamen sizin istediğiniz gibi boyanır. Üreticinin şablonları ile kısıtlı olmazsınız. "Sele borusunda Dalton kardeşlerin kıyafeti gibi yatay çizgiler olsun", "Bisikletin markası sağda yazsın, solda yazmasın" gibi garip taleplerde bile bulunabilirsiniz.
Bisiklet, istediğiniz parçalar ile toplanır. Bisiklet üreticisinin kendi markasının donanımına mecbur kalmazsınız. "Jantlar Zipp, gidon ve boğazı Enve, sele borusu Ritchey olsun" diyebilirsiniz.

@Murat B.

Abi zaten Trek Türkiye, Fatih abiye (asladurma) sponsor diye biliyorum, bu bisiklet ona ücretsiz verilmiştir o da haliyle reklamını yapıyor.
Fiyat dikkat çekmek için öyle yazılmıştır belki de. :)

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege
@BerkeVideodaki bisikleti Sinan Aksu aldı. Fatihin arkadaşı. Sonrasında Fatih kendi bisikletinin kadrosunu Trek'te verdi trekte ona sadece kadro verdi. Diğer donanımlar yeni bisikletine aktarıldı

Benimde bir tane var. (Fotoğrafı.:))

@etkiliadam
Evet forumdaymış geçen sene üye olmuş ama hiç kullanmamış İlk mesajı vlog reklamı olmuş.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@Berke

Bu sponsorluk işide bir halt anlamadığım acayip bir iş. Adını sanını duymadığım, ne işle üne kavuştuğu bilinmeyen, kerameti kendinden menkul birilerine kaç bin yuroluk kapılar açılıyorda kimsesiz garibanların sesi dahi duyulmuyor. Örnekmi al sana örnek; Ahmet süğlün isimli bir genç 80 günde 80 il diye bir proje kapsamında yollara düştü. Öncesinde sponsorluk için bir sürü kapı çaldı. Çaldığı kapıların bir çoğu ona dirsek gösterdi. Buna rağmen bu genç kendi imkanlarıyla bu çalışmasını başarıyla sonuçlandırmak üzere. Ben hiçbir hünerini görmediğim kişilerin sponsorluklarına hep ahbab çavuş iliskisi çerçevesinde bakıyorum.

@mehmetsunu
Hocam ben de anlamıyorum o sponsorluk işini. Bizim Isparta'da triathlonda sürekli derece elde eden bir abimiz var, çok çalışan hocalarımız var. Hiçbirisinin sponsoru yok. Yani derece yapan adama sponsor neden olunmaz da bu işi hobi olarak yapanlara olunur ki ?

@mehmetsunu

Mehmet Bey konu farklı bir mecra'ya kayacak ama, yine de yazmak istedim. Gerçi siz de bunun farkındasınızdır mutlaka. Para kazandırmadığınız hiç bir kurum, kuruluş, şirket, vesaire yerler, kolay kolay kimseye sponsor olmuyorlar.
Sponsor olacak firmayı sosyal medya üzerinden tanıtmanız, onlara yeni müşteriler kazandırmanız lazım ki, size birileri dirsek göstermek yerine kapısını açıp içeri buyur etsin.
Saygılar, sevgiler. :)

@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Fatih hobi olarak yapmıyor ki, adamın işi bu. Herhangi bi yerde çalışmıyor. 7/24 hayat düzenini spor yapmaya ve bu sporu tanıtmaya harcıyor. Geçen sene yaş grubunda Türkiye şampiyonu oldu. Bu sene 1. kademe antrenörlüğünü aldı. Ayrıca triatlon yapan çok çocuk var ve hepsi Fatih’i takip ediyor. Kullandığı ürünlere de sempati duyuyorlar. Markalar gelecekteki müşteri kitlesini oluşturmak için de sponsor oluyorlar.

ne zamanki bisikletlerde arabalar gibi sigortalanır işte o zaman bir bisiklete çift haneli paralar veririm.

bazı kişilere sponsor olmamasını suçlusu fatih abi degilki onun ne suçu var ahbab çavuş iilişkisi demişsiniz ben katılmıyorum kendisi spor yapıyor video cekiyor bununla ugrasıyor. gayet basarılır buluyorum bisiklet sporunuda bir nebze duyurmuş oluyor bence bu güzel bir olay

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Benim izlediğim bütün videolar sadece düşüncelerimi perçinledi. Olay cilalı imaj çağında algı yonetimi ve mühendisliği çalışmalarına dönmüş. Şimdi süğlün ağzıyla kuş tutsa bir kere sponsor bulamaz. çünkü PR olayına yabancı. Öteki vatandaşta sankim bana fabian cancellera. İronman diyor daha bisiklete binmemiş, ilk gittim diyor bir emonda aldım diyor sele nedir gidon nedir bilmiyor. şu bir kesin vakıa ki et pişirmeden önce ete tuzu nasıl atman gerekeceğini bileceksin. Susuzluk hiçbir şeydir imaj herşeydir.

@mariokaldato
Seninkinin manevi değeri bundan büyük bence

Hayır, şu olayda çok saçma ; Trek, tamam sen sponsor oluyorsun ve adamın altına bisikletini,formasını her herşeyini veriyor,donatıyorsun. Sonra acaba şey mi sanıyorsun ; " Millet videodan görecek de gelecek benden binlerce euro'luk Madone alacak " Ya parası olan zaten alır, videoyu napsın,sponsor olacaksan faydalı şeylere ol ki bir işe yara yani.

Eminim ki çok sayıda kişi bu videolar sayesinde ilgili ürünlerden haberdar oluyor. Kendimden örnek vermek gerekirse, tabii benim kişisel cehaletim de olabilir fakat Suunto marka ve muadili akıllı saatlerin ne kadar işlevsel olduklarını Fatih Topçu'nun videoları sayesinde öğrendim. Akıllı saat merakım hiç yoktu hatta akıllı saatleri aptalca bulurdum ama adamın videolarını izledikçe bende de bir akıllı saat merakı oluştu. İlla Suunto olacak diye bir şey yok tabii, gider başka marka da alırım fakat neticede bu kategorinin bana (yani hedef kitleye) tanıtılmasına cidden fayda sağladı. Aynı şekilde Madone serisini bazen yollarda görürdüm ama hiç açıp da internette detaylı incelememiştim. Kanaldaki videolarda, Trek'e gidip ürünü kendi yerinde yetkili kişiyle beraber tanıtması falan, benim için hep ilgi çekici oldu. Bir daha bisiklet alacağım zaman Trek de öncelikli tercihlerim arasında yer alacaksa bunda Fatih Topçu'nun da payı var. Aynı şekilde diğer sponsor olduğu diğer markalar için de bu söylediklerim geçerli.

İnsanları kolay kolay övmem ama bu adam işini düzgün yapıyor, övgüyü hak ediyor. Diğer kanalların yaptığı hatayı yapmıyor: Yani kullanmadığı herhangi bir ürünün "inceleme" videosunu çekmiyor. Önce ürünü kabaca tanıtıyor, aradan yeterli süre geçince inceleme videosu yayınlıyor. Doğru olan da budur zaten. Tecrübe edinmediğin bir şeyi nasıl inceleyebilirsin ki?

Kendisini ne tanırım ne de herhangi bir çıkar ilişkim var.. Sadece görmüşken yazmak istedim. Yaptığı iş hiç kolay değil. Dilerim ileride daha geniş kitlelere hitap eder.

Geri