Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

4 Ocak 2015 Bisiklet Forum yeni arayüzü

• Konuyu başlatan Anonim
  • Başlangıç tarihi

Yeni Arayüzü beğendiniz mi?

• Toplam katılım
    273
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Aynen başlıkta okuduğunuz gibi 04.01.2018 tarihinde Nokia marka tuşlu cep telefonumda opera mini tarayıcı ile forumda dolaşıyordum bir mesajı beğenmek istedim

dOk8Ln.png

Sayfasının yenilenip bunu beğendiniz ibaresini görmeyi beklerken gördüğüm sayfa şu oldu

bBJkvj.png

Forumda gizli olarak beğenmeme özelliği mi var ? Yoksa teknik hatadan mı kaynaklıyor?

Scudo
"Beğenmeme" butonu çok sakıncalı olur.Genelde biz gibi düşünmeyeni pek sevmediğimizden kutuplaşmalar derinleşebilir,birbirimize düşman oluruz.O kadar demokrat olamadık malasef

Beğenmekten vazgeçme opsiyonu oluyor. Yanlış anlaşılmanın önüne geçmek için "Vazgeç" olarak değiştirdim. Forumda Beğenme butonu yok. Normalde mesajlarda Beğen'e tıkladıktan sonra beğenme diye değişir. Aslında beğenme derken, geri al yani vazgeç anlamında demek istiyoruz. Bu arada beğendiğiniz bir mesajda bunu yaşamış olsanız gerek. Dediğim gibi "bunu beğenme" diye bir özellik yok.

Aslında bu "beğenme- beğenmeme" tercihleri,sosyal medyanın popülerlik trentlerinin izdüşümü..
Kişi beğenildikçe onore olur,tersi durumda yerin dibine de geçmez.Türlü çeşitli zevk,bakış açısı,birikim,hayranlık sonucu beğenilen bir paylaşım,kişinin profilinde popülerliğini arttırıp ödül puanlarını çoğaltıyor.
Tepkisel açıdan, beğenilmeyen şey rahatsızlık verici boyuttaysa " şikayet" ikonu çok istenirse tıklanabilir....

@historiyst Forum yönetimi bu konuda "objektif "olduğu sürece kimsenin buna itirazı olamaz...

@Kerem Özbayrak
Olabilir de beğendin demeden yazması sitenin aklımı yanlış okuduğu manasına gelir

Sağ olun yorumlarınız için aslında bu mevzuyu açma sebebim opera mini ile siteyi kullanırken oluşan bu yanlışlığı administrator ileterek acaba sitenin alt yapısında bir sıkıntı mı var sorusunu dile getirmekti . Belki adminler bakarsa birkaç ileteceğim sorun daha var

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek
@MAERKEK

Tabii ki buyrun rapor ederseniz çok seviniriz...

Bu arada opera mini kota için tercih ediyorsanız, sitemizin Opera Mini Sürümü var tavsiye ederiz. :)

Konusuna da yazmıştım ama bir de buraya yazayım. Kategori değil, başlık engelleme istiyorum. Bu istediğimde yalnız olmadığıma eminim.

Diğer mevzu ise küfür/hakaret olayı. Son zamanlarda herkes ** koyarak aklına estiğince küfür etmeye başladı farkettiyseniz. Serkan abi olmadığı için böyle olduğunu farkındayım ama bu böyle gidemez. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

@Mustafa Zeybek peki şunu sorayım nereye kadar başlık engelleyeceksiniz? Bunun sonu yok ki. Yani şuna dayanarak diyorum bazen istemediğiniz istem dışı konular hep açılacak takdir edersiniz ki. Siz yüzlerce engelleseniz de bu devam edecek. Bunun yerine en kolay yöntem kategori engelleyerek çözüm getirir diye düşündük. Zaten bu istenmeyen konuların görünmeme isteği sadece şu serbest kürsü içindi. Orayı kullanan kadar kullanmayan da var. :)

Diğer dediğinize gelince, Serkan da olsa artık pek dokunmayacaktır. En azından belli bir müddet daha tabii ki. Şunu demek istiyorum burada defalarca, af buyurun yüzlerce hatta binlerce kez uyarılmasına rağmen birçok noktada dikkate almayan, kendi bildiğini okuyan üyelerimiz var. Kimseyi de kırmak ve yaptırıma maruz bırakmak istemiyoruz. Günün fotoğrafları, fırsat reyonu vb. konularda da bunu farketmişsinizdir. Biz de çözümü, o konulara yazmalarını durdurmakla sağlıyoruz ama tabii ki şimdilik böyle yapıyoruz. Onun dışında * olarak gördüğünüz kısımlarda mümkün oldukça uyarıyoruz "bildirim" olarak. Şimdi size test amaçlı bildirim yolladım mesaj uyarılarını ve "düzenleme ricası" kavramını oradan anlarsınız. Böyle gitmez elbette, fazlası durumunda tabii ki gereğini yapıyoruz yapacağız.

@Anonim
Forumda benim kadar vakit geçiren insan yok sayılır. Kendi kendime "o başlığa yazmayacağım, girip okumayacağım" desem bile gerek başlığın sürekli üstte kalması olsun, gerek en sonunda yapacak bir şey kalmayınca açıp okumak olsun, girip bakıyorum. Yazmak istemesem bile kendimi tutamadığım durumlar oluyor. Hiçbir şey yapmasam bile o başlığı gördükçe içeride tartışma döndüğünü biliyorsun.

Sadece kendim için istemiyorum bunu. Mesela başlıkta tartışma çıkıyor, insanlar birbirini engelliyor, bazılarımız forumdan soğuyor. Bence insanların birbirini engellemesi, birbirine sinirlenmesi yerine başlık engelleme olması daha mantıklı. Her başlık engellensin demiyorum tabi. Dediğiniz gibi serbest kürsü içindekiler olabilir. Elbet her açılan başlığı kafama göre engellemeyeceğim. Sadece gerilim çıkan/çıkaran konuları engellemek istiyorum. Ama en keyifli konular da, sevilmeyen konular da aynı kategoride. Bu şekilde Ya toptan mahrum kal, ya da hepsine katlan durumu oluyor.

Mesela hemen güncel bir konu; zeytindalı harekatı. Başlığa girince kahvehaneye girmiş gibi hissediyorum açıkçası.

Ya da Suriyelilerin gasp ettiği arkadaşın başlığı. Olay zaten gasp, bisiklet olmaktan çıktı. Başlığa giren direk diğerine yardırıyor. Dikkat ederseniz geçmiş olsun vs yazan yok neredeyse. (buna ben de dahilim) bu neyse de üstteki konuyu görmenin kimseye faydası yok bence. Ya da bir futbol başlığını herkes görmek istemeyebilir. Basketbol başlığını herkes görmek istemeyebilir. Bunlar neyse de tartışma çıkan ya da dini siyasi konuların başlıklarını burada görmek istemeyen çok kişi var.

Sizin işinizin zorluğunu da anlıyorum. Başlığa izin vermeseniz sıkıntı, verseniz sıkıntı. Ama düşünüyorum, sadece başlık engellemenin ne gibi sakıncası olabilir ki? Aksine tartışmalar ve gerilim azalır. Hem siz bir şeyi yasaklamamış olursunuz, hem memnun olmayanlar engeller geçer. Ben kötü bir yanını göremiyorum.

@Anonim
Tuşlu telefonda 1gb internet paketini bitirmek için çok uğraştım , çabaladım . Youtubedan 1-2 saat video izledim yetmedi , bluetoothla internet paylaşımı yaptım . Paket bitiminde 500 mb 'dan fazla internet vardı . Hiçbir zaman kota sıkıntım olmadı . 250 mb 'lık ucuz paket yapsalar derim hep . Nokia X2-00 kullanıyorum .

@JusTiMe

Bir konu için bütün bir kategoriyi engellemek doğru olmamış katılıyorum.

Sitenin aratma motorunu kullandığımızda karşımıza gelen listenin en son mesaj atılan konudan itiberen listelenmesi yönünde bir düzenleme yapılabilir mi?
p6Wq0n.png

Bu şekilde olması, özellikle bir ürün hakkında bilgi arayan kişiyi onlarca konunun içinde boğulmasının önüne geçilir. Aynı konuyu açacak kişiler, önceden açılmış farklı farklı konuları hortlatmasının önüne en azından geçilir. Teknik bilgiler konusunda güncel bilgiye ulaşmak çok çok gerekli olmasada, ürün önerileri konusunda güncel konuyu bulmak önemlidir. Birde şuna hastayım,adamın birisi çıkıp, dedenin yıllar önce açtığı konuyu örnek gösterip,niye konu açıyorsun diyor. :) İyide kardeşim, orada adam x ürünün a özelliğini sormuş. Ben soruyorum b özelliğini. Konuya bakan kişi ilk mesajı baz alıyor.Sonra senin sorun arada kaynıyor...

Screenshot_20180212-192644.png
Böyle bir seçenek var aslında demek istediğiniz buysa

@Mustafa Zeybek
Evet oda varda, orada spesifik bir tarih giriliyor. Ben A konusuna en son mesaj atanı baz alarak aratmak istiyorum.
Mesala,bisiklete pedal alacağım ama öneriye ihtiyacım var. Bu konuda en son ne paylaşılmış, onu direk olarak nasıl bulabiliriz?Arama kısmına pedal yazıp aratınca, ilk çıkan konuya son mesaj ekim 2017. ikinci başlıktaki son mesaj nisan 2012, üçüncüde temmuz 2007, dördüncüde mart 2015, beşinci konudaki son mesajda ağustos 2013te atılmış. Mantıken, bu sıralama, yukardaki paylaştığım aşamada, son mesajlara göre olması gerekirdi. 2017-2015-2013-2012-2007. Onu diyorum.Son ilgili konuya atılan son mesaja göre sıralama yapsa, yeni konu açma arafesinde olan kişi belki kendine en yakın zamanda açılan konuya bakacak ve ihtiyacını görecek.bu şekilde olunca. pedal ile ilgili konu açmaktan ziyade açılmış konuya yorum yazmak isteyen kişi listedeki farklı farklı konu başlıkları arasında kaybolacaktır.
Mesala, matara yazınca çıkan ilk konu son mesaj 2013, ikinci konu son mesaj 2007, üçüncü konu son mesaj 2015.
Karışık anlatmamıştırım umarım. :) Belki vardır bu özellik ama bulamadım.

• Beğen
Tepkiler: Abdullah ozturk
Bahsettiğiniz konuya ve eksikliğe ben de katılıyorum. Sıralama tarih bazlı olmuyor.. ivedilikle geliştirilmeli.. syg

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Geri