Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2023) Presidential Cycling Tour Of Turkey

Teyyare Makinisti

Aktif Üye
Tepki
680
İsim
Arif Can
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
TUR eski günlerine geri döndü diyebiliriz. Eskiden olduğu gibi Akdeniz ve Ege kıyılarının o muhteşem görüntüsünü bizlere tekrar gösterecek gibi.

8-15 Ekim tarihleri arasında Alanya'dan başlayacak olan TUR İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda sona erecek. İşte etaplar:

8 Ekim 2023 Alanya-Antalya (134km)

Etap_haritasi_etap_1.jpg

9 Ekim 2023 Kemer-Kalkan (165km)

Etap_haritasi_etap_2.jpg

10 Ekim 2023 Fethiye-Babadağ (102.9km)

Etap_haritasi_etap_3.jpg

11 Ekim 2023 Fethiye-Marmaris (162.1km)

Etap_haritasi_etap_4.jpg

12 Ekim 2023 Marmaris-Yalıkavak (180.5km)

Etap_haritasi_etap_5.jpg

13 Ekim 2023 Bodrum-Selçuk (193.5km)

Etap_haritasi_etap_6.jpg

14 Ekim 2023 Selçuk-İzmir (159.8km)

Etap_haritasi_etap_7.jpg

15 Ekim 2023 İstanbul-İstanbul (133.7km)

Fotoğraf resmi siteye eklendiğinde eklenecek.

Scudo
İstanbul rotası kumar :)

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora
Kraliçe etap Fethiye Babadağ tırmanışı sanırım,her etap ayrı güzel muhteşem bir görsel şölen bizleri bekliyor,selçuk etabı finişinde meryemanaya tırmanılacakmı acaba yine.

izmir rotasi eskiden kusadasi-seferihisar yolundan degil miydi?

Fethiye etabi1600 pisti mi yoksa 1900 pisti mi olacak? Karragac 1000mt cvarindan 0 a oludenize çok inecekler. Oradan bile deli gibi inilir. Sonra ver elini yukarısı abooooo.. Tam Bi görsel senlik.. Kelebekler vadisi, ölüdeniz, helikopterle kayakoy, gemiler

Antalya da olanlar 1. etabı kaçırmasın...benim gibi :))

• Beğen
Tepkiler: ErzincanLee
Fethiye etabi1600 pisti mi yoksa 1900 pisti mi olacak? Karragac 1000mt cvarindan 0 a oludenize çok inecekler. Oradan bile deli gibi inilir. Sonra ver elini yukarısı abooooo.. Tam Bi görsel senlik.. Kelebekler vadisi, ölüdeniz, helikopterle kayakoy, gemiler

Lansman yapılırken Mutlu hoca 1900'e çıkılacak demişti.

izmir rotasi eskiden kusadasi-seferihisar yolundan degil miydi?
Öyleydi ama hatırlarsanız ana arterlerde bazı yollar kapanınca,başka alternatif yollarda olmadığından sabırsız ve hoşgörüsüz halkımız yer yer özellikle Urla kavşağında bisikletlileri yuhalamışlardı,sanırım bunu göz önüne alarak Manisa org. (vestel city den geçiş varmı bilmiyorum) üzerinden Bornovaya inip oradan Karşıyakada finiş yapacaklar galiba.

Lansman yapılırken Mutlu hoca 1900'e çıkılacak demişti.

1900'e çıkan yol fena, bu yaz da oraya çıktım. Tahmin ediyorum oraya çıkmazlar ama belli de olmaz. İşler izin verirse turu kafileyle izlerim

• Beğen
Tepkiler: muratkidiri
Öyleydi ama hatırlarsanız ana arterlerde bazı yollar kapanınca,başka alternatif yollarda olmadığından sabırsız ve hoşgörüsüz halkımız yer yer özellikle Urla kavşağında bisikletlileri yuhalamışlardı,sanırım bunu göz önüne alarak Manisa org. (vestel city den geçiş varmı bilmiyorum) üzerinden Bornovaya inip oradan Karşıyakada finiş yapacaklar galiba.
İlk defa duyuyorum.🤔 Ülkemiz açısından prestijli bir yarış var, ve yol kapatılıyor diye misafir gelen sporcularımı yuhladılar, sonrada turist gelmiyor diye yakınırlar. Terbiyesizler bir günde sokağa arabayla çıkmayı ver. Yok ya, gerçekten bizden bir halt olmaz.

Sultanahmet'te Arap'lara finiş izleteceğiz galiba. O gün o kalabalıkta benim gözüm Sultanahmet'e girmeyi kesmez maalesef.

• Beğen
Tepkiler: kellemusic
İstanbul rotası aslında lansmanta gösterildi. Üsküdar sahil yolu üzerinden Beykoz'a çıkılıp tekrar geri dönülüp 1.Köprü'den geçip tarihi yarımadada bitecek.

Kumar derken kastım parkurun dolambaçlı ve bir çok kavşaktan geçiyor olmasıydı da açık yazmamışım, son TUR'da çiseleyen yağmur nedeniyle etap nötralize edilmişti, umarım yerler kuru olur ;) Şehir içi yarışları özellikle İstanbul'da riskli, geçmişteki etaplar da kazalar çoktu

Bisikletçiler geçerken sadece yol kenarından mı izleyebiliyoruz yoksa araya kaynak yapabiliyor muyuz 😂

102 km de 3500 m irtifa! Şayet GC işi zorlarsa zaman barajını %20/25'e çekmek zorunda kalabilirler. Çok sert, Çok zor.

Son düzenleme:
Bisikletçiler geçerken sadece yol kenarından mı izleyebiliyoruz yoksa araya kaynak yapabiliyor muyuz 😂
Araya yapacağınız kaynak ancak 1-2 sn sürecektir kanaatindeyim. Öyle birşey yok zaten bu granfondo değil, gladyatörlerin sahnesi adamı yerler.

Amatörlerin katılımı yasak, araya yapılacak kaynak, yarışçıları tehlikeye sokarak tur organizasyonu ve ülke adına hiçte olumlu olmayacaktır.

Sam Bennett, Jasper Philippsen gibi iyi yarışçıların katılacağı söyleniyor. Ama en iyisi; Cavendish geliyor yine! Ağlamıyorum, sadece gözüme Cavendish kaçtı 🥹

102 km de 3500 m irtifa! Şayet GC işi zorlarsa zaman barajını %20/25'e çekmek zorunda kalabilirler. Çok sert, Çok zor.

Tur kitabı yayınlandı, zaman barajı %14. Dağ etaplarında muhakkak esneyecektir.

Geri