Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2023) Presidential Cycling Tour Of Turkey

eurosport üzerinden takip edebiliyor muyuz?

Scudo
Bizim sporcularımız bu yarışta ne yapar arkadaşlar , önemli olan bizim için bu , iyi dereceler elde edilebilmesi için sporcularımızı tanıyan üyelerden ne yapılması gerektiğine dair önerisi olanlar lütfen bu başlıkta paylaşım yapalım , etaplarla alakalı bilgilerde sporcularımıza katkımız olabilir .

Bizim sporcularımız bu yarışta ne yapar arkadaşlar , önemli olan bizim için bu , iyi dereceler elde edilebilmesi için sporcularımızı tanıyan üyelerden ne yapılması gerektiğine dair önerisi olanlar lütfen bu başlıkta paylaşım yapalım , etaplarla alakalı bilgilerde sporcularımıza katkımız olabilir .
Son 10 yıl içerisinde etap kazanan yok, genel klasmanda ise en iyi derece geçen sene Mustafa Sayar ile 9. sıra. Daha iyi sonuçlar elde edilebilmesi için sporcularımıza Daha iyi imkanlar sağlanmalı. Sporcularımız, yabancılar gibi bu spordan hayatlarını idame ettiremediği için çokta spora odaklanamadıklarını sanıyorum. Kısacası bu senede çok büyük sürpriz olmazsa son 10 yılda alınan sonuçlardan farklı bir durum olmayacaktır.
Türkiye güzellikleri mayosunu alabilirler
Onu zaten Türk sporcularına hediye eder gibi bırakıyorlar her sene.

Son düzenleme:
Ben bu yıl 4. Ve 6. Etaplarda Serdardan iyi sonuçlar bekliyorum. Kaçışa girebilirse etaplar ona uygun bence.

• Beğen
Tepkiler: altur
Son 10 yıl içerisinde etap kazanan yok, genel klasmanda ise en iyi derece geçen sene Mustafa Sayar ile 9. sıra. Daha iyi sonuçlar elde edilebilmesi için sporcularımıza Daha iyi imkanlar sağlanmalı. Sporcularımız, yabancılar gibi bu spordan hayatlarını idame ettiremediği için çokta spora odaklanamadıklarını sanıyorum. Kısacası bu senede çok büyük sürpriz olmazsa son 10 yılda alınan sonuçlardan farklı bir durum olmayacaktır.

Onu zaten Türk spirculara hediye eder gibi bırakıyorlar her sene.
Turkiye'de futbol, voleybol ve basketbol disinda sporlar yok hukmundedir.
2:12:41 maraton kosan Ercan Arslan destek goremedigi icin sporu birakti.

Türkiye güzellikleri mayosunu alabilirler

Yılını hatırlamıyorum ama bir sene yabancı sporculara "Türkiye Güzellikleri Mayosu" sadece Türk sporcular için demişler, boşuna kovalamayın :D

İşlerimi ayarlayabilirsem TUR'u kafile ile beraber izleyeceğim

Arkadaşlar bu turun geçtiği güzergahlarda "merkezi yerlerde takımımıza destek için organize olup destek turları düzenliyemezmiyiz , belirli noktalarda gruplar oluşturalım , ne dersiniz ?

Turu başindan sonuna zaman sınırina takilmadan tamamlayabilen Türk sporcu çikarsa basarilidir bence. Çok iyi bisikletçiler geliyor ve daglik etaplar çok agır.

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora
Yılını hatırlamıyorum ama bir sene yabancı sporculara "Türkiye Güzellikleri Mayosu" sadece Türk sporcular için demişler, boşuna kovalamayın :D

İşlerimi ayarlayabilirsem TUR'u kafile ile beraber izleyeceğim
:) hocam yazılı olmayan kurallar dahilinde bu sene de öyle olabilir. Pelotonda bi mahalle baskısı, bir lobi faaliyeti olası.. Yeşil mayo ile beyaz mayo ikisi de sprint primi ile alınan mayolar. Sprinterler zaten yeşil mayo için mücadelesini yapar beyaz mayo bizimkilere kalır.. Etapları inceledim beyaz ile yeşil mayo puan kapıları arasında baya bi zaman ve km farkı var. O arada hesap kitap vs. organize olunur diye düşünüyorum.
Geçen yıllara baktım beyaz mayo 2017/2018 onur balkan, 2019 fertican şamlı, 2020 pandemi, 2021 hollandalı almış, 2022 batuhan özgür. 2023 de bizde o zaman :))

• Beğen
Tepkiler: lrfan
Etap alamıyoruz bari 1 tane mayo alalım, kürsüde foto olsun ;)
Turu başindan sonuna zaman sınırina takilmadan tamamlayabilen Türk sporcu çikarsa basarilidir bence. Çok iyi bisikletçiler geliyor ve daglik etaplar çok agır.

Sezon bitti Avrupa'da, yabancıların çok kasacağını sanmıyorum, bizden epey bitiren olur. Bu mevsimde artık tatil yapılır, denize bile girilir.

2021 yılında Greipel ile yüzmüşlüğüm var Marmaris'te etap biter bitmez :)

Etap alamıyoruz bari 1 tane mayo alalım, kürsüde foto olsun ;)

Sezon bitti Avrupa'da, yabancıların çok kasacağını sanmıyorum, bizden epey bitiren olur. Bu mevsimde artık tatil yapılır, denize bile girilir.

2021 yılında Greipel ile yüzmüşlüğüm var Marmaris'te etap biter bitmez :)

Babadağ etabından sonra su terapisine çok ihtiyaçları olacak.

Etabın cut-off zaman limitini de genişletirler çözüm olarak ;)

• Beğen
Tepkiler: İsmail Selçuk
Tur kitabı yayınlandı, zaman barajı %14. Dağ etaplarında muhakkak esneyecektir.

Merhaba,
%14 şu anlama mı geliyor? Örneğin parkur1. olan sporcu 4 saate bitirdi(240 dakika) 240 dakika*0,14=33,6 dakika
Yani: birinci gelen sporcudan en geç 33 dakika sonra parkuru bitirmek gerekiyor. Doğru mu anlamışım? Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora ve lrfan
Merhaba,
%14 şu anlama mı geliyor? Örneğin parkur1. olan sporcu 4 saate bitirdi(240 dakika) 240 dakika*0,14=33,6 dakika
Yani: birinci gelen sporcudan en geç 33 dakika sonra parkuru bitirmek gerekiyor. Doğru mu anlamışım? Teşekkürler.

Ek olarak şunu da yazayım, çok büyük bir grup veya ana peloton bu kuraldan muaf tutuluyor, son kararı komiserler ekibi veriyor. UCI 3 komiser görevlendiriyor, C1-2-3

Merhaba,

Doğru 4 saatin %14 barajı ile son geçen sporcu 4sa33dk36sn zaman vermelidir.Ekstra olarak şunu söyleyebilirim ; sprint finişleri ve zirve finişlerinde grup zamanları farklı alınıyor ama bu ayrıca bir detay.
Genel olarak çizgiyi geçen ilk sporcunun zamanının %14'ü alınacak. Benim ilk sayfada da belirttiğim gibi zirve finişlerde bu kural hakem kurulu ve organizasyon taraflarınca görüşülerek esnetilir. Zira ne kadar çok sporcu yarışırsa yarışların seyir zevki ve işlevselliği o denli yüksek oluyor. Düşünsenize takımlar arası güç farkı çok ve genel klasmancıların kastığı bir etapta 30 kişinin DNF olduğunu :)

• Beğen
Tepkiler: Tuğrul Tomba
Merhaba,
yarış terminolojisine uzağım biraz. Zaman tablosu gibi bir şey görmüştüm önceki yıllarda. Başlangıç saati, 3 farklı hızda tahmini geçiş yerleri, sprint kapıları, bitiş saati vb. bilgilerin bulunduğu bir zaman çizelgesi. Bu yılın parkurları için bu tablo belli oldu mu acaba? Yarışı izlemeyi düşündüğüm iki yere bakıcam hangisi uyarsa.

Geri