Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2023) Presidential Cycling Tour Of Turkey

Ortalama eğimi aynı olan iki rotadan biri diğerinden daha zorlayıcı olabilir. Örneği de çok. %3 eğim ile giderken kısa olan %17 lik bir kısım ortalığı darma duman eder. O yüzden ortalama eğim her zaman zorluk derecesinde kıstas olmayabilir.

• Beğen
Tepkiler: sccetin
Scudo
Ahmet'in diskalifiye edilme gerekçesi diğer sporcunun yüzüne vurması ve kanamaya sebep olmasıymış, kanamalar yarışa devam edememe riski oluşturduğu için böyle bir uygulama oluyormuş.

• Beğen
Tepkiler: altur ve Umur Bora
Geçen sene dört arkadaş tırmandık babadağ’a
Zirveye 1 km kala güvenlik arkadaşlar bizi yukarıya bisiklet’lerimiz ile bırakmadıkları için son km’yi yürüyerek çıkmak zorun da kaldık.

Yürürken bile nefes nefese kaldığınız bir yokuş düşünün güvenlik bizi bıraksaydı o son 1 km’yi çıkamazdım eminim yürürken net bir şekilde gördüm.

İsminin hakkını fazlasıyla veren bir zirve.

Ortalama eğimi aynı olan iki rotadan biri diğerinden daha zorlayıcı olabilir. Örneği de çok. %3 eğim ile giderken kısa olan %17 lik bir kısım ortalığı darma duman eder. O yüzden ortalama eğim her zaman zorluk derecesinde kıstas olmayabilir.
APM'di yanlış hatırlamıyorsam, bu şekilde kısaltılmış bir değer var tam da bahsettiğiniz gibi eğim düzensizliklerini de değerlendiriyor hesaplanması sırasında. Bu değere göre Babadağ 688'le en tepede, Zoncolan 543, Angliru 514. Zoncolan ve Angliru bu eğim düzensizlikleri, irtifa, viraj sayıları, vb. sebeplerden dolayı Babadağ'a göre daha kısa ve daha düşük ortalama eğime sahip olmalarına rağmen efsane olmuş tırmanışlar. Tabi coğrafya, Babadağ için de kader maalesef :) Ama yine de yarışın çapının dışında bi alana etki ettiğine şüphe yok, umarım daha fazlası da gelecektir. Örneğin GCN, vb. kanallar ve bi takım bisiklet sever fenomenlerden bazıları mutlaka Babadağ'a gelip paylaşımlar yapacaktır. Hepsi ülke reklamı, hepsi Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu reklamı işte, değerlendirebilirsen..

Jasper Philipsen için de çıtır çerez oldu yalnız diğer sprinterlar, adam her etap bi kaçını çıtlayıp koyuyor kenara.

Bişey soracağım, bilgisi olan var mıdır bilmiyorum ama umarım vardır. Şimdi malum, bisiklet federasyonumuzu arpalık gören, o şekilde davranan bazı tipler mevcut. Haliyle ben de şimdi meraktayım; bi dünya araba kiralanıyor tur için ama görebildiğim bi kiralama şirketi yok mesela sponsorlar içinde, neden bi dünya Clio falan kiralanmışken bütün hakem arabaları falan Mercedes? Bunu mu buldun takılacak demeyin gözünüzü seveyim, Il Lombardia'da Toyota, Liege Bastogne Liege'de Skoda kullanılmış örneğin ki bunlar sponsor hep. Bakıyorum Zeplin federasyona da yarışa da sponsor değil..

Babadağ tırmanışı yabancı youtube kanallarına düşmeye başlamış.
Şuraya bakın , bisikletçilerimiz diskalifye ediliyor , kendi ülkemizde , en sonlarda içler acısı bir durum söz konusu, birisi çıkıp "aaa burası tırmanış için çok güzel yokuşmuş nasıl göremedik bu güne kadar , gelecek sene bizde burada yarışalım" diyor , ve bizler gerçeği ,, yarıştaki başarısızlığımızı hemen unutup dağı tepeyi konuşur oluyoruz , nasıl bir şeydir anlayan yorumlarsa sevinirim.

Bugün 6. etap son 3 km sert bir tirmanişla bitecek. Etap öncesi Turk bisikletçilerden Serdar Depe liderin 17 dakika gerisinde 31. sirada ve bana göre çok iyi bir pozisyonda.Kendisini son 3 km ye iyi saklayabilir se ilk 30 için şansı oldugunu düşünuyorum. Yariştaki pozisyonlari belirleyecek son etap.

Cahilane bir soru sormak istiyorum. 😀 Maksat reklamsa Bisan ve Salcano'nun neden en prestijli modelleri kullanılmıyor?

Cahilane bir soru sormak istiyorum. 😀 Maksat reklamsa Bisan ve Salcano'nun neden en prestijli modelleri kullanılmıyor?
uci onaylı modelleri kullanılabilir. mesela bisan da mithra disk uci onayl. kadro set uci onaylı olması lazım. onun üzerine jant ve grup seti değişebilir. dura ace, sram vs

uci onaylı modelleri kullanılabilir. mesela bisan da mithra disk uci onayl. kadro set uci onaylı olması lazım. onun üzerine jant ve grup seti değişebilir. dura ace, sram vs
Teşekkür ederim. Mevzu anlaşıldı. :):harika:
Aslında soruyu bu modellerde neden uci onayı yok diye sormam gerekirdi. 😊

Strava segmentlerine elveda :)

Son düzenleme:
  • Hahaha
Tepkiler: ErzincanLee
Kayadibi inişi sevimsiz, şimdi geçtim oradan. Hem zemin bozuk hem yollar temizlenmesine rağmen düzgün görünmüyor. Keskin virajlar var yolun eğimi de bozuk umarım bir kaza olmaz

• Beğen
Tepkiler: Özcan
Bugünden birkaç kare,güzel birer anı oluyor böyle aktiviteler. Jasperden yüzsüzlük yapıp kaskını istedim vermedi pinti 😂 😂 sanki bisikletini istedik :cool:

IMG20231014144805.jpgIMG20231014151316.jpgIMG20231014162802.jpgIMG_20231014_153915.jpg

Geri