Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Aksiyon Kamera

Eski bir Sjcam sj6 legend air kameram var. Bu kameranın bir sualtı koruması, bir de etrafını çevreleyen plastik bir tutucusu var.
Bu kamerayı bisiklet sürerken kullanmak istiyorum ama hangi tutucuyu kullanmam gerektiğine karar veremedim.
Sualtı koruması konuşma vs sesleri çok düşük alıyor. Çerçeve tutucu ise düşme anında, taş gelmesi durumunda kamerayı korumayacak bir şey.
Bisiklet sürerken kamerayı hem koruyan hem de dışarıdan ses alan bir tutucu var mı? Aklıma plastik koruyucuyu kameranın mikrofon kısmından delmek geliyor ama o da ne kadar mantıklı bilemedim.
Bu konuda önerileriniz olabilir mi? Teşekkürler

320242 dosyayı görüntüle

320241 dosyayı görüntüle
Anlamadım sualtında konuşuyor musunuz?
Su altı koruması diye belirmesinin sebebi eski tip kameralar ıslak ortamlarda bozulma riski var. Şimdiki kameralardaki gibi su geçirmezlik durumları yoktu. Mecburi olarak su altı kabı yada diğer adı ile housing kullanımı gerekiyordu.

SJ8Pro kullanıyorum su altı kabı yada diğer adı ile housing dediğiniz gibi bisiklet üzerinde sürerken sesleri almıyor veya bağırmak gerekiyor. Bir arkadaşıma 3D baskı ile 2. görseldekine benzer ürün yaptırdım. Her ne kadar koruyor olsa da lens kısmı açıkta. Yani olası bir lense doğru düşme çarpma vakasında lensin çizilmesi ihtimal dahilinde ama yine de housing e göre sesi daha iyi alıyor.

(link) bendeki ürün bu değil ama buna benzer bir tipi var. Bendekinin fotoğraflarını da ekleyeyim.

Dosyalar

• IMG_20240809_115528.jpg
    IMG_20240809_115528.jpg
    40 KB · Okunma: 5
  • IMG_20240809_115535.jpg
    IMG_20240809_115535.jpg
    35 KB · Okunma: 5
  • IMG_20240809_115608.jpg
    IMG_20240809_115608.jpg
    42,8 KB · Okunma: 5
Scudo
@Oğuz Ö. Kamerayi bisiklete koyarsaniz titresimlerden duzgun goruntu elde edemezsiniz. Ben olsam kaska monte ederdim

@Oğuz Ö. Kamerayi bisiklete koyarsaniz titresimlerden duzgun goruntu elde edemezsiniz. Ben olsam kaska monte ederdim
Kamerayı zamanında bundle set olarak almıştım. Kamera için direkt gidon bağlantı aparatı var onunla kayıt alıyordum. Dağ bisikleti keza lastikten olsun keza süspansiyondan olsun titreşim almıyor gibi, sadece yol bisikletinde belirli çukur vs gibi yerlerde belli oluyor.

Örnek olması için kayıt aldığım video burada var. Kask aparatı yada bağlantısında yeri ayarlamak önemli yerine göre kask kafada fazla oynayabiliyor. Hatta bazen kaskın arkasına karşıt ağırlık bağlayıp dengelemek gerekebiliyor. Eğer konumlandırmasını yaparsanız en iyisi göğüs aparatı oluyor.

• Beğen
Tepkiler: SlowButProud
Bu tarz aksiyon kameralarında ses kaydı almak istiyorsanız ayrı bir mikrofondan almanızda fayda var, kameranın mikrofonu hem yetersiz kalır, hem rüzgar sesi çok olur hem de bisikletin tıkırtılarından pek bir şey anlaşılmaz. Su altında konuşuyor musunuz derken kinaye yapmıştım, anlayan arkadaşlara selam olsun.

Geri