Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Aliexpress

@RmzBurak , benim de aynı, hatta günlerdir kargo bilgisi çıkış ülkesi dağıtım merkezinde iken aniden gümrük işlemleri tamamlandı dedi.. Diğeri ise aynı, hala gümrük işlemleri tamamlanmadı ⚠️

1150tl ye aldığım igssport yol bilgisayarı bugün gümrükten geçti. Satıcıya fiyatı düşük yaz demiştim. Toplam 63tl lik bir vergi kesilmiş.

Ben de yol bilgisayarı aldım, full.. 4-5 gündür gümrükte takıldı. Aradım, gümrüğe sevk edilmiş görünüyor dendi. Umarım ben de kavuşurum 😩

• Beğen
Tepkiler: Metehandro89
Scudo
@RmzBurak , benim de aynı, hatta günlerdir kargo bilgisi çıkış ülkesi dağıtım merkezinde iken aniden gümrük işlemleri tamamlandı dedi.. Diğeri ise aynı, hala gümrük işlemleri tamamlanmadı ⚠

Ben de yol bilgisayarı aldım, full.. 4-5 gündür gümrükte takıldı. Aradım, gümrüğe sevk edilmiş görünüyor dendi. Umarım ben de kavuşurum 😩

Dün aras kargodan sms geldi. Teslim alınmış. Bugün gelir muhtemelen
1150tl ye aldığım igssport yol bilgisayarı bugün gümrükten geçti. Satıcıya fiyatı düşük yaz demiştim. Toplam 63tl lik bir vergi kesilmiş.

Bunu nasıl yapıyorsunuz? Ödeme ekranında gümrük vergisini ödüyoruz zaten?

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa
Küçük bir atölyem var, AliExpress den aldığım parça 1000i geçti. İşe yarıyan çok mallar olduğu gibi az da olsa hurdada var.

• Beğen
...Bunu nasıl yapıyorsunuz? Ödeme ekranında gümrük vergisini ödüyoruz zaten?

Vergi peşin ödenmediğinde yapılabiliyor. Ben hiçbir zaman karşıdan düşük yazmasını istemedim, her zaman zarf üstünde benim ödediğimden çok daha düşük bedel yazılıydı. O bedel mantık sınırları içinde kaldığında vergi onun üstünden hesaplanıyor, görevlinin dikkatini çekecek kadar mantıksız ise ya da gerçek bedeli kolayca bulunabilen bir malsa gerçek bedelinden ödeme çıkıyor ya da ödeme belgesi istenip o belge üzerinden hesap yapılabiliyor. Vergi peşin ödendiğindeyse bedel neyse vergi ona göre.

• Beğen
Tepkiler: RmzBurak ve MakRo
Dün aras kargodan sms geldi. Teslim alınmış. Bugün gelir muhtemelen

Bunu nasıl yapıyorsunuz? Ödeme ekranında gümrük vergisini ödüyoruz zaten?
Her ürünün vergisi ödeme esnasında çıkmıyor. Benim aldığım igs50s setinde de aynı şekilde vergi çıkmadı. Bende satıcıya mesaj ile ulaşıp yarı fiyatını göstermesini istemiştim lakin satıcı işi abartıp tek haneli fiyat yazmış. Ben aldığımda vergiler dahil 1302 lira ödemişim, önceki sayfada yazıyor. Vergisi ödeme ekranında çıkan ürün hiç ptt vs uğramadan aras kargo ile geliyor. Diğerinde her zaman şans eseri düşük yazılmaya bilir. Daha önce aldığım bir ürünü gümrükte açıp paketini yırtıp ürüne zarar vermişlerdi.

Dosyalar

• resim_2022-06-09_120838615.png
    resim_2022-06-09_120838615.png
    47,2 KB · Okunma: 31
@Spartiat ve @MakRo çok teşekkür ederim. Gidon boğazı siparişi vermek istiyorum. Vergi çıkmıyor bunun az yazılmasını satıcıya siparişten önce sorsam yapar mı? Siparişten sonra mı yazmam gerekiyor.

Ayrıca @SerdarCYCoo2Bursa hocam ürün bugün teslim edildi. Dün Aras kargo telim almıştı. Sizde durumlar nasıl?

• Beğen
@Spartiat ve @MakRo çok teşekkür ederim. Gidon boğazı siparişi vermek istiyorum. Vergi çıkmıyor bunun az yazılmasını satıcıya siparişten önce sorsam yapar mı? Siparişten sonra mı yazmam gerekiyor.
....

Ben hiç o konuyu sormadığım için (sadece sipariş birleştirmek, beden seçimi gibi konuları soruyorum) emin değilim ama siparişten önce sormak daha garantili olur gibi geliyor. Yine de yapıp yapmamak satıcıya bağlı bir konu, hepsinin yapacağı garanti değil ama kendiliklerinden yapıyorlarken istekle de yaparlar herhalde. Yazılan bedelden değil de gerçek ya da gümrüğün belirlediği bir bedelden ödeme yapma ihtimali de her zaman var tabii.

• Beğen
Vergi çıkmıyor bunun az yazılmasını satıcıya siparişten önce sorsam yapar mı? Siparişten sonra mı yazmam gerekiyor.
Ürünü satın aldıktan sonra,satıcıyla iletişime geç yazan yerden satıcıya isteğinizi belirtin,diğer türlü satın almadan da mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz ama cevabı geç veriyorlar genelde,ben geçen sene bir satıcıdan bir kaç parça ürün almıştım,tek kalem ve bir tanesinin fiyatını yazıp gümrük vergisinide ekleyince,paket açılmadan bana ulaşmıştı.
Not:her satıcı aynı şekil hareket etmeyebilir,çünkü başka bir satıcıda bu isteğimi reddetmişti.Şuanda 3 parça siparişim var yolda ve bir tanesinde vergiyi peşin aldı,fakat diğer iki üründe vergi elden teslim edilirken alınacak büyük ihtimalle,çünkü ödeme ekranında vergiden bahsetmiyor.

• Beğen
@RmzBurak öncelikşe ürün hayırlı olsun, bazı ürünler Aras ile geliyor bazıları ptt ile bazıları da Aras ın Anlaşmalı olduğu turuncu lojistik gibi firmalar üzerinden teslim ediliyor. Tabi önemli olan teslim edilmesi 😃 benim de bugün kontrol ettiğimde Bursa / nilüfer e ulaşmış bile 😅halbuki dün gümrükte kaldığı bilgisi vardı.. Ben de bekliyorum, en kısa zamanda elime ulaşır İnş 😩

• Beğen
Tepkiler: RmzBurak
30 mayısta verdiğim eldiven bugün geldi diğer iki siparişimden biri hala çinde biride tr gel yeni girdi galiba.

Ürünü satın aldıktan sonra,satıcıyla iletişime geç yazan yerden satıcıya isteğinizi belirtin,diğer türlü satın almadan da mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz ama cevabı geç veriyorlar genelde,ben geçen sene bir satıcıdan bir kaç parça ürün almıştım,tek kalem ve bir tanesinin fiyatını yazıp gümrük vergisinide ekleyince,paket açılmadan bana ulaşmıştı.
Not:her satıcı aynı şekil hareket etmeyebilir,çünkü başka bir satıcıda bu isteğimi reddetmişti.Şuanda 3 parça siparişim var yolda ve bir tanesinde vergiyi peşin aldı,fakat diğer iki üründe vergi elden teslim edilirken alınacak büyük ihtimalle,çünkü ödeme ekranında vergiden bahsetmiyor.

Satıcı hallederim sen ver siparişi demiş, verdim bakalım neler olacak.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve seko35.50
Son siparişimi satıcı iptal etmemi istedi. Gerekçesi, malın dayanıklılığı hakkında olumsuz geri dönüşler olmuş. Bence fiyatı beğenmedi. Herneyse, dolar dalgalanmasından dolayı 30 TL fazla iade oldu. Tabii bir sonraki alışverişte fazlasıyla çıkacak.

• Beğen
  • Üzgün
Tepkiler: MakRo ve RmzBurak
Son siparişimi satıcı iptal etmemi istedi. Gerekçesi, malın dayanıklılığı hakkında olumsuz geri dönüşler olmuş. Bence fiyatı beğenmedi. Herneyse, dolar dalgalanmasından dolayı 30 TL fazla iade oldu. Tabii bir sonraki alışverişte fazlasıyla çıkacak.
Yatırım desen var :)

200₺ değerinde kadans sensörü almıştım bugün elime ulaştı 88₺ vergi çıkmış :(

Benim çok cahil olduğum bir sorum var.

Eski ofisteki bir arkadaş gözünü kararttı. Yapma etme eyleme dedim ama ııh. Enflasyon varken şimdi alamazsa bir daha alamayacakmış... Çin malı bisiklet toplayacak. Elinde de hali hazırda boşta duran eski bir kadrosu var. Şu anda jant + grupset + pedal medal alacak gibi duruyor. Açıkçası çin malı kadro beni de çok korkutuyor. Şincik...

1) Aliexpresste aynı ürün, farklı satıcılarda çooook farklı fiyatlardan satılıyor. Hangisinin gerçek satıcı olduğu, hangisinin salatalık göndereceğini sadece ve sadece daha önceki siparişlerden mi çözebiliyoruz?
2) İstanbul'da bu tarz çin malı grupset / jant takmakla uğraştığını bildiğiniz bisikletçi var mıdır? (Malum bisikletçiler tamir haricinde çok fazla toplamaya karışmak istemiyor. Bir yerde haklılar da...)
3) Şincik fiyatı düşük yazsalar dahi içini gümrükte açabiliyorlar ya. Hah orada kafalarına göre mi bir rakam belirliyorlar?

....Çin malı bisiklet toplayacak. Elinde de hali hazırda boşta duran eski bir kadrosu var. Şu anda jant + grupset + pedal medal alacak gibi duruyor. Açıkçası çin malı kadro beni de çok korkutuyor. Şincik...
...

AliExpress'te 150 Euro üstündeki ürünler artık Türkiye'ye satılmıyor. Ürün sayfasında başta Türkiye'ye satılıyor gibi görünse de tüm özellikleri seçtiğinizde Türkiye'ye gönderilmediği yazıyor:
unknown.png

Dolayısıyla kadro, grupset gibi parçalar için başka yere bakılması lazım. Nereden alınırsa alınsın, güncel şartlarda yurtışından parça parça toplanan bisiklet, Türkiye'de denk bir bisikleti resmi ithalatla almaktan çok daha pahalıya gelir.

...
1) Aliexpresste aynı ürün, farklı satıcılarda çooook farklı fiyatlardan satılıyor. Hangisinin gerçek satıcı olduğu, hangisinin salatalık göndereceğini sadece ve sadece daha önceki siparişlerden mi çözebiliyoruz?
...

Salatalık gelse de müşterinin hiçbir kaybı olmadığı için ne satarlarsa onu gönderiyorlar. En fazla fotoğraflarından anlaşılmayacağından kalitesi tatmin etmez, onda da anlaşmazlık başlatılıp bedeli geri alınıyor. AliExpress'te müşteri memnuniyeti yerli satıcılardan çok daha önemli, hiçbir anlaşmazlık olumsuz sonuçlanmıyor. İçiniz rahat etsin ve/veya delil olsun diye paket açılışını videoya çekebilirsiniz. Ben yerli satıcılardan aldığım ürünlerde bile onu yapıyorum.

...
3) Şincik fiyatı düşük yazsalar dahi içini gümrükte açabiliyorlar ya. Hah orada kafalarına göre mi bir rakam belirliyorlar?

Ellerinde bir referans fiyat listesi vardır, ona bakıyorlardır ama zaten bu devirde bir ürünün ortalama ya da en ucuz fiyatını bulmak birkaç dakika bile sürmüyor. Bir Google ya da Aliexpress aramasıyla yaklaşık bedelini çok rahat bulurlar.

• Beğen
Tepkiler: caglara. ve MakRo
Türkçe harfler kullanmadan yazabilirsin.

arkadaşlar aliexpreste vergisi kargosu hesaplanan ürüne gümrükte ekstra bir vergi çıkma durumu var mı ? Bu ürün için;
Ürün bedeli : 235,75 kargo : 30,54 vergi : 70,78 toplam tutar 337,07 tl çıkmakta.

(link)

• Beğen
Tepkiler: AeroKnight
arkadaşlar aliexpreste vergisi kargosu hesaplanan ürüne gümrükte ekstra bir vergi çıkma durumu var mı ? Bu ürün için;
Ürün bedeli : 235,75 kargo : 30,54 vergi : 70,78 toplam tutar 337,07 tl çıkmakta.

(link)

Vergi peşin ödendiğinde Türkiye'de başka bir değerlendirme işlemi yapılmadan ve başka bir ücret alınmadan kargo Aras Kargo ile eve geliyor.

Vergi peşin ödendiğinde Türkiye'de başka bir değerlendirme işlemi yapılmadan ve başka bir ücret alınmadan kargo Aras Kargo ile eve geliyor.
Bazen de gelmiyor 🥲

Geri