Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Aliexpress

ben de gidon olarak şu tipe bayıldım

(link)

(link)

aluminyum olanı da var ama boyut olarak karbon daha geniş. güzel olan kısmı mtb fren ve viteslerini kullanabiliyorsun ve dropbardan daha şık duruyor açıkcası :)

bunu surly de yapmış ama demirden
(link)

Bu ürünün Türkiye'de çok reklamını yaptım ama kendim dahi alıp kullanmadım aklımda hep bir "acaba alsam mı?" sorusundan ileri gitmedi. Benimde çok hoşuma giden bir gidon mtb grup setleri ile gravel imkanı tanıyan bir sistem. Bu gidonu Satrai bisiklet kendi sitesinde bir dönem sattı belki hala satıyor, keza yine Jones H-Loop Bar 'ın replika olanında da satıyor. o kadar çok yazmışım ki yazdığım mesajı bulamadım. Bikepacking'deki makalesini paylaşmıştım. Forumdaki arama özelliği eskisi gibi olmadığı için bulamadım :(
(link)
(link)
Hatta daha 2-3 gün önce facebooktaki bir bisiklet grubunda sorusu ve kullananların yorumunu görmüştüm.

Merhaba, herkese günaydın. Aliexpress'ten alıp memnun kaldığınız forma linklerini paylaşabilir misiniz?

Aldığım mağazalardan 2'si marka hakkından sonunda telif yedi galiba birisi GCN Store diye GCN ürünlerinin taklidini satıyordu baya da iyiydi kalitesi. Tek bu mağaza kalmış.
(link)

Dosyalar

• 123.JPG
    123.JPG
    47,1 KB · Okunma: 15
Scudo
IMG_7843.jpeg

AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 4.015,96TL 32% İndirim | TOSEEK TR5500 Yol Bisikleti Tam Karbon Fiber Kök Entegre Bisiklet Gidon Ultra Hafif 28.6mm Bisiklet Parçaları Aksesuarları
(link)

Dosyalar

• IMG_7842.jpeg
    IMG_7842.jpeg
    102,5 KB · Okunma: 14
Bu ürünün Türkiye'de çok reklamını yaptım ama kendim dahi alıp kullanmadım aklımda hep bir "acaba alsam mı?" sorusundan ileri gitmedi. Benimde çok hoşuma giden bir gidon mtb grup setleri ile gravel imkanı tanıyan bir sistem. Bu gidonu Satrai bisiklet kendi sitesinde bir dönem sattı belki hala satıyor, keza yine Jones H-Loop Bar 'ın replika olanında da satıyor. o kadar çok yazmışım ki yazdığım mesajı bulamadım. Bikepacking'deki makalesini paylaşmıştım. Forumdaki arama özelliği eskisi gibi olmadığı için bulamadım :(
(link)
(link)
Hatta daha 2-3 gün önce facebooktaki bir bisiklet grubunda sorusu ve kullananların yorumunu görmüştüm.

Bu sitedeki güzelmiş. param olursa bir değerlendireceğim teşekkürler. yorumlar çok teşvik edici duruyor.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Youtube'da değişik değişik bisiklet videoları izlerken aerodinamik gidonları keşfettim ve pek bir beğendim görünüşlerini. Performans olarak hiçbir beklentim yok ,sadece estetik oluşu ve avuç içimi koyabileceğim daha geniş alanı olduğundan aerodinamik bir gidon istiyorum. İncelemerine bakarak şu gidonu beğendim fakat yaklaşık 2 aydır almaya çekiniyorum. Sizce güvenilirmidir, 90 kiloyum ve yolda giderken bir çukurda nveya tümsekten kırılır diye çok çekiniyorum.
KOCEVLO AERO ROAD CARBON Handlebar
(link)
Bu dediğiniz gidonun aynısının toseek marka olanını aldım, gidonu ortadan tutarken elimi daha geniş bir yüzeye koyup rahat edebilirim düşüncesiyle. Ancak hayal ettiğimi tnam tersi oldu. Çünkü elimi gidona dayadığımda temas noktası gidonun o düz kısmının ince olan arka kenarı oluyordu ve avucuma normal gidona göre daha fazla baskı yapmaya başlamıştı. Yani benim sürüş ergonomime uymadı ve 2 ay sonra tekrar eski yuvarlak kesitli normal gidonuma geri dönmek zorunda kaldım. Eğer bu gidonlardan alacaksanız sırf elinizi daha geniş yüzeye yayıp rahat edeceğinizi düşünerek alacaksanız almayın derim.
Dikkat ederseniz yarışlarda da bisikletciler yayvan gidonları pek orta kısımlarından tutmuyorlar, genellikle ya hoodlardan ya da droplardan tutuyorlar. Bu gidonların belki tek avantajı aero olmaları ve görünüşleri olabilir. Almadan önce bir yerden bulup 1-2 saat denemenizi öneririm, tabi buna imkan bulabilirseniz.
Keyifli sürüşler...

Bu dediğiniz gidonun aynısının toseek marka olanını aldım, gidonu ortadan tutarken elimi daha geniş bir yüzeye koyup rahat edebilirim düşüncesiyle. Ancak hayal ettiğimi tnam tersi oldu. Çünkü elimi gidona dayadığımda temas noktası gidonun o düz kısmının ince olan arka kenarı oluyordu ve avucuma normal gidona göre daha fazla baskı yapmaya başlamıştı. Yani benim sürüş ergonomime uymadı ve 2 ay sonra tekrar eski yuvarlak kesitli normal gidonuma geri dönmek zorunda kaldım. Eğer bu gidonlardan alacaksanız sırf elinizi daha geniş yüzeye yayıp rahat edeceğinizi düşünerek alacaksanız almayın derim.
Dikkat ederseniz yarışlarda da bisikletciler yayvan gidonları pek orta kısımlarından tutmuyorlar, genellikle ya hoodlardan ya da droplardan tutuyorlar. Bu gidonların belki tek avantajı aero olmaları ve görünüşleri olabilir. Almadan önce bir yerden bulup 1-2 saat denemenizi öneririm, tabi buna imkan bulabilirseniz.
Keyifli sürüşler...
Deneyiminizi aktardığınız için teşekkür ederim, bu durum hiç aklıma gelmemişti. Bu öğlen yakaladığım bir flaş indirimle sipariş ettim bir tane. Gidonun orta kısmını o kadar sık kullanmıyorum, umarım pişman olmam.

• Beğen
Tepkiler: Haluk Eke
AE veya başka site üzerinden kadro çantası öneresi alabilirmiyim? Gündelik 40-50kmlik sürüşlerde çantaya gerek duymuyorum fakat 100kmlik sürüşlerde çantaya çok ihtiyaç duyuyorum. Powerbank, gözlük kutusu, güneş kremi vb koymak için.

AE veya başka site üzerinden kadro çantası öneresi alabilirmiyim? Gündelik 40-50kmlik sürüşlerde çantaya gerek duymuyorum fakat 100kmlik sürüşlerde çantaya çok ihtiyaç duyuyorum. Powerbank, gözlük kutusu, güneş kremi vb koymak için.

(link)

(link)

Bu iki çantada güzel görünüyor. Kadroda 2 tane suluk kafesi var ise diğerini mağdur da etmiyor. Düz çanta kullanırsanız suluklar biraz sorun oluşturabiliyor.

(link)

(link)

Bu iki çantada güzel görünüyor. Kadroda 2 tane suluk kafesi var ise diğerini mağdur da etmiyor. Düz çanta kullanırsanız suluklar biraz sorun oluşturabiliyor.
HB üzerinden 100 TL ye dandik bir kadro çantası almıştım hemen yıpranıp param parça olmuştu ve bacaklarıma çarpıyordu tahriş ediyordu. Bu çantalarda bacaklara çarpma derdi oluyor mu? Bir fikriniz var mı?

Newboler marka aliexpress malını kullanıyorum hiç sorun olmuyor. Bacak kısmına denk gelmediği için çanta sabit bir şekilde kalıyor. Oldukça kullanışlı. Decathlonun çantasıda aynı şekilde çarpma yapacağını düşünmüyorum. Bu geometride olan kadro çantaları daha kullanışlı tabi bu 2 matara kullanıyorsanız . Diğer düz olanlarda çok kullanışlı.

(link)

Ben bundan kullandım uzun yıllar. Taş gibi hiç bir şey olmadı hala kullanıyorum. Pack2ride mirada yol bisikletinde kullanmak için aldım ama daha denemedim test ettiğimde paylaşırım tabi.

AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın!
389,26TL 54%OFF | NEWBOLER bisiklet çantası yağmur geçirmez bisiklet üst ön tüp şasi çantası büyük kapasiteli MTB yol küfe siyah aksesuarları
(link)

Ben bundan kullanıyorum. Çok memnun kaldım. Kalitesi gerçekten iyi.

(link)
böyle bir bel çantası da deneyebilirsiniz. ben yıllardır decathlon quechua nın bel çantasını kullanıyorum (ben çok önce almıştım şuan yok), hem çok geniş hem de normal sırt çantası gibi terletmiyor. ağır bir şey koysanız da belinizi ağrıtmıyor.

bendeki buydu 10lt. bisiklet için biraz büyük açıkcası ama yandaki su/matara hazneleri bayağı iş görüyor. solognac daha derli toplu duruyor.
(link)
(link)

bir de mtb için 1.5ltlik su çantalı modelini yapmışlar. toplam 4 litre haznesi var. tabi fiyat olarak 1500 lira...
(link)

HB üzerinden 100 TL ye dandik bir kadro çantası almıştım hemen yıpranıp param parça olmuştu ve bacaklarıma çarpıyordu tahriş ediyordu. Bu çantalarda bacaklara çarpma derdi oluyor mu? Bir fikriniz var mı?

Kalınlığı 5 cm yi geçen çanta yol bisikletinde dize çarpıyor. AE'den bakacaksanız rockbros öneririm.

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy
Pack2ride mira ve diger cantalarini kullaniyorum. Fiyat performans urunudur hepsi gonul rahatligiyla alabilirsiniz. Ayaga carpma vs falanda olmuyor.

Aliexpresden cakma maxsis alınırmı yoksa cst jetmi iyidir

Newboler marka aliexpress malını kullanıyorum hiç sorun olmuyor. Bacak kısmına denk gelmediği için çanta sabit bir şekilde kalıyor. Oldukça kullanışlı. Decathlonun çantasıda aynı şekilde çarpma yapacağını düşünmüyorum. Bu geometride olan kadro çantaları daha kullanışlı tabi bu 2 matara kullanıyorsanız . Diğer düz olanlarda çok kullanışlı.

(link)

Ben bundan kullandım uzun yıllar. Taş gibi hiç bir şey olmadı hala kullanıyorum. Pack2ride mirada yol bisikletinde kullanmak için aldım ama daha denemedim test ettiğimde paylaşırım tabi.
Şimdi sipariş verdim. Gelince geri bildirimde bulunurum.

M.İhsan kardeşimizin yönlendirmesiyle bu çantayı aldım teşekkür ederim,hakikaten kaliteli almayı düşünen olursa tereddüt etmeden alabilir.Yanları sert plastik o yüzden yayılma kaykılma olmuyor derli toplu bir çanta,içine baya bir malzemede alıyor.Cırtbantları gayet yeterli çantayı sabitlemek adına.
IMG_3143.jpeg

Son düzenleme:
M.İhsan kardeşimizin yönlendirmesiyle bu çantayı aldım teşekkür ederim,hakikaten kaliteli almayı düşünen olursa tereddüt etmeden alabilir.Yanları sert plastik o yüzden yayılma kaykılma oluyor derli toplu bir çanta,içine baya bir malzemede alıyor.Cırtbantları gayet yeterli çantayı sabitlemek adına.
319277 dosyayı görüntüle
Faydalı olduysam ne mutlu bana. Severek kullanıyorum ben de. Çantayı ilk inceleyişimde kalitesine çok şaşırmıştım. Hala da çok severek kullanırım. Fermuar ses yapmasın diye fermuarı sabitleyecek detay bile yapmış adamlar. Fermuarı oraya sıkıştırmazsan tıkır tıkır ses çıkarıyor. İçerisi halı kaplı vs. gibi güzel detaylar var.

(link)

Kargo geldi epey iyi çantaya benziyor lakin şu cırt cırtlar bol geliyor nasıl monte ediyorsun?

20240719_152404.jpg

15 temmuzda gümrüğe gelen ürünüm hala hareket yok. 150 euro sınırında. Heyecanla bekliyorum

Geri