Amazon

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.574
Bisiklet
Giant
Oyle bir site yok. Cunku PTT ile Royal Mail in oyle bir isbirligi yok. Ama siz TR'ye gelene kadar Royal Mail'den takip edebilirsiniz. Gumruge takilmazsa yurda giris yaptiktan en gec 3-4 is gunu icinde elinizde olur.

Merlincycles bu konudaki en iyi site bana sorarsaniz. 10 numara hizmeti var ve cok hizli postaya veriyorlar.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Scudo

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
Simdi urun kargolandigi zaman size 13 haneli.barkod kodu ve royalmail takip linki maille gelir. Zaten atiyorum siparisi bugun verdiniz stoktaki urun 2 gun icinde hava postasina verilir. Cin siteleri gibi kargo dolmasi beklenmez. Royal mail posta servisi ertesi gun turkiyeye getirir ve ptt upim e teslim edilir. Burdan ptt ukime gecer gumruk incelemesi yapilir. Burdan ptt istanbul avpime gecer. Ve datima cikar. Iste bu upim-ukim- gumruk incelemesi kismi yaklasik bir haftayi gecebiliyor. Gumruk sinirina takilmasa dahi royal mail gibi sercislerin paketleri kesinlikle acilip inceleniyor. Yani urunun sipari edilmesi onaylanmasi buraya gonderilmesi 3 gun ama ptt deki incelemeler ve teslimat 10 gun gibi :) maalesef boyle. Gerci sizinki sadece gozluk oldugu icin kucuk bir pakette gonderilise daha hizlida gecebilir. Takip numarasi size geldikten sonraki sureci ptt den yurt disi gonderi takibi sayfasindan yapacaksiniz.

GT-I9500 cihazımdan tapatalk ile gönderildi. Bu nedenle Türkçe imla hataları içerebilir. Kusura bakmayın.

halilk

Üye
Tepki
1
@celalettin aktas

Royal Mail takip linki geldi evet. Ama ürünü, Royal Mail takip koduyla ptt yurtdışı takip servisinden mi takip edeceğim? Birde neden ''sadece paypal ile ödeme yapın'' dediniz?

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
Aynen halil bey ptt den takip yapin yarin sabahtan itibaren hatta belki suanda da bilgi alabilirsiniz. Paypal geri odeme garantisi olan cok cok cok guvenli ve sorunsuz uluslararasi bir odeme platformu, sahsi tavsiyem yurt disi her alisveriste kullanmaniz yonunde.

GT-I9500 cihazımdan tapatalk ile gönderildi. Bu nedenle Türkçe imla hataları içerebilir. Kusura bakmayın.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.574
Bisiklet
Giant
Size merlincycles'tan gelen mailde direkt Royal Mail uzerinden takip yapabileceginiz bir link olmasi lazim. Takibi ordan yapacaksiniz. PTT den herhangi bir takip yapamazsiniz.

Merlincycles icin paypal odemesi yapmaniza gerek yok bence, elinize gecmezse paranizi geri verecek kadar iyi bir firmadir merlin.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.344
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Mert E.

Türkiye'ye girene kadar (link) adresinden,
Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra (link) adresinden takip yapabilirsiniz.

Royalmail.com'da şu ibare çıkınca Türkiye'ye girmiş demektir; "Your item, posted on dd/mm/yy with reference 0000000000 has been passed to the overseas postal service for delivery in TURKEY."

halilk

Üye
Tepki
1
@celalettin aktas

Kargo gideceği adreste kimseyi bulamazsa, kargoyu en yakın ptt şubesine mi bırakır?

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
Aynen oyle dagitici subede kalir size adrese tebligat gelir yada postaci insafli ise telefonedebilir. Geri gonderme isi olmaz sizde takip eder, alirainiz zaten.
Bu arada mert bey royal mail Türkiyeye giren urun icin takip sayfasi acmiyor, durum guncellemesinide gec yapiyor. Paket ulkeye girdikten sonra takibini ptt kanaliyla yapacak arkadas.

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
Bakin halil bey merlinden en son aldigim siparisim tarihleride orda gorebilirsini takibinide ptt ile yaptim.
(link)

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
Sonunda paylasabildim tapatalktan ne zormus ya :)

B

BF Okuru

Misafir
Amazon üzerinden bu yıl içerisinde 3 adet playstation 4 oyun konsolu aldım. Bunu şu yüzden söylüyorum. Amazon'un kendi satmadığı hiç bir ürünü satın almayınız. Diğer satıcıların bir çoğu Türkiye'ye ya ürün göndermiyorlar ya da ciddi kargo paraları alıyorlar.

Diğer kötü yanı ise, gelen gönderilerin %90'ı DHL yada Fedex ile gelir, royal mail ile çalıştıklarını hiç görmedim! Son olarak, ödemeyi yaparken (75 euro üstündeki ürünler için yazıyorum) sizden gümrük masrafı alınmıyorsa şayet, ürün buraya geldiğinde DHL sizi %20 vergi alıp rahat bırakmayabilir. Onların meşhur bir lafı var hatta. Beyefendi ürünü biz antrepomuzda bilmem kaç gün sakladık, onun için de şu kadar ödeyeceksiniz derler.

Kimileri için doğru, kimileri için yanlış olabilir.Ben yaşadıklarımı aktardım. Bisiklet malzemesi alacaksanız ve uygun fiyat arıyorsanız eğer, aşağıdaki adreslerden şaşmamanızı tavsiye ediyorum.

Öncelik sırasıyla;

(link)

(link)

(link)

(link)

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
Amazon olsun ebay olsun bir cogunda sinirli ucretsiz kargo var erdal beyin dedigi gibi urun bedeline yakin kargo ucretleri istenebiliyor.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.574
Bisiklet
Giant
@Edip Dinçer

Edip bey emin misiniz? Ben en son alisverisimde Royal Mail'in tracking no ile PTT'den arama yaptirdim, bulamadi. Heralde arada bir yerde takildi diye dusunurken zart diye geldi kargo.

@celalettin aktas

Celalettin bey tesekkurler. Ben yanlis biliyormusum demek ki.

@Erdal YILMAZ

Merlincycles, Royal Mail ile (TR'de PTT'ye gecerek) gonderiyor, 6 Eur civari birsey tutuyor. Herhangi bir problem yasamadim Royal Mail ile.

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
Erdal bey merlincycles tan arkadas gozluk almis onun takibi için royal mail ptt ikilisini yazmistik. Amazon.com royal maille gonderemez. Bu arada royal mail benim bildigim kadariyla bizim ptt gibi ingiltere yada birlesik krallik ulkeleri icin ulusal posta sirketi olmali. O yuzden uluslararasi posta anlasmalaru geregi Turkiye icinde ptt ye aktariyor dagitimi, yaniliyorsam birisi duzeltsin lutfen.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.574
Bisiklet
Giant
@celalettin aktas

Aynen oyle. Royal Mail, Kraliyet Posta Isleri gibi birsey oluyor zaten.

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
Ben geçen sene amazondan kulaklık almıştım, önce türkiyede anlaştıkları aracı bir firmaya gelmişti, ordan da adamlar yurtiçi kargoyla bana yollamıştı. baya şaşırmıştım açıkcası çünkü gelen kargo fişinde 11 TL ödendiği yazıyordu :) Bi de sanırım gümrük vergisini amazon kendisi karşıladı. (müşteri memnuniyeti adına) çünkü geçen sene daha yeni yeni Türkiyeye satış yapılıyordu ve bu nedenle amazonda şu kadar vergi ödersiniz falan gibi bir ibare bulunmamaktaydı. Tam 1 yıl geçti üstünden, şimdi durum nedir bilemiyorum.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.344
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Mert E.

Evet evet şu anda yapıyorum hatta :)
Ama bana da geçen sefer şöyle oldu; paket Türkiye'ye girdi, PTT'den takibe başladım. Gümrüğe Sevk Edildi dedikten 1 saat sonra paket geldi :)
Sistemleri biraz garip. Hatta son aldığım ürün İngiltere'den 23.05.2014'te yola çıkmış, Türkiye'ye 03.05.2007 tarihinde giriş yapmış... İlginç tabi..

• Beğen
Tepkiler: Mert E.

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
@Edip Dinçer

Edip bey merlin sattigi urunu stokta var ise 2 gun icinde royal maile teslim ediyor oda teslim aldigi gunun ertesi Turkiye ptt ye teslim ediyor. Yaklasik 3 gunde ptt ye teslim edilmis oluyor, bu sure disinda bir sure soz konusu ise % 100 bizimkilerin aheste tavirlarindandir :) hepsiburada dan alina urun bile 3 gunde ulasmiyor cogu zaman :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.344
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@celalettin aktas

Yok zaten 4 gün önce yollanmış kargo, 7 yıl önce Türkiye'ye ulaşmış.. http://fc07.deviantart.net/fs50/f/2009/282/5/0/_thinking__by_dutchie17.gif