Amazon

Tepki
1.773
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Zor bir aülışveriş olmuş.
Bana hoşlanda daki otel maceramu hatırlattı.
Otele iş seyahati için girtim.
Otel faturasını çaluştığım şirket ödüyor.
Yok efendim ..
Bunlar genede kredi kartı istediler ve..
Kredi kartını arkalı önlü dibine kadar fotokopi çektiler..
Güvenlik önlemi olduğu belliydi yani..:)

Yazım hataları için kusura bakmayınız..

• Beğen
Tepkiler: Saim Deveci
Scudo

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Saim Deveci
Yok bana barendli flat bar gibi geldi ben drop bar seviyorum

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
Amazon.com, Live Chat'e yeniden bağlandım ve aldığım gidonun ölçüleri sitedeki sayfasında eksik verilmiş olduğundan ürün değişimi talep ettim. Temsilci ürün değişiminin aynı marka ve modele ait doğru ölçülerde bir gidonla mümkün olabileceğini, fakat bu marka ve model gidonun benim aradığım ölçülerde olanının mevcut olmadığını ve aynı gidonu bana tekrar göndermelerinin sorunumu çözmeyeceğini, dolayısıyla bana geri ödeme yapabileceklerini ve istediğim başka bir gidonu satın alabileceğimi söylediler. Geri ödeme için iki seçenek sunuldu. Biri Hediye Kartı, bunun en hızlı yol olduğunu söyledi; diğeri ise kredi kartı hesabıma geri ödemenin yatırılması, bunun 4-5 iş günü sürebileceğini söyledi. Ben de geri ödemeyi ve Hediye Kartı seçeneğini kabul ettim. Konuşma bittikten sonra beş dakika bile geçmeden hesabıma alışveriş miktarı tutarında Hediye Kartı geldi. Diğer uygun ölçülerdeki gidon siparişini verdim.

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Saim Deveci
Gidom elinizde mi kaldı yollayacaksınız

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Saim Deveci
Bedavaya mı gelmiş oldu anlamadım

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Saim Deveci
Allah allah işe bak yav bunu istismar etmezler mi?

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
@Owlknife site sayfasındaki eksik bilgilerini güncellemezse, bu sebeple yanlış ürün sipariş veren müşterinin talebi de olursa müşterinin mağduriyetini giderirler, diye düşünüyorum. Bilgileri güncellerlerse müşteriden bu şekilde bir mazeret gelmesinin de önüne geçmiş olurlar. İstismar edilecek bir durum görmüyorum. Sitenin kendi hatası sonuçta.

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Saim Deveci
Burdan aldığımız ürünlerde iade demek ürünü ver parayı al demek 109 liralık zarara girdiler ya ondan bahsettim belki kargoyla uğraşmak istemez çinli satıcı

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.694
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Selamlar, amazondan sayısız alışveriş yaptım sanal kart değilde masterkart ile çözdüm . Şöyle oluyor bende ; alışverişi yaptıktan sonra hemen çekmiyor. ertesi gün veya 1 gün arayla çekiyor nedenini bilmiyorum açıkcası.

Tepki
7
İsim
AHMET
Kargolarken çekim yapıyor

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ykaya

Aktif Üye
Tepki
283
Birden fazla siteden teyit ettim. Haber doğru. Almanya üzerinden gelecek siparişler. 49€ üstü kargo bedava

Alışveriş sitesi Amazon.de artık Türkiye’ye ücretsiz kargo seçeneği ile Türkçe olarak hizmet vereceğini duyurdu. Amazon.de, Türkiye’den kullanıcıların artık 49 Euro ve üstü alışverişlerde ücretsiz kargo seçeneğini kullanabileceğini ve sitedeki alışverişlerini Türkçe yapabileceğini duyurdu. Türkiye’den giriş yapan kullanıcılar, müşteri hizmetlerinde Türkçe destek alabilecek. Sayfanın tamamen Türkçe haline gelmediği ancak şu an kullanıcıların hesaplarında Türkçe seçeneğini kullanabileceği belirtilerek, zamanla yeni sayfa ve özelliklerin Türkçe olacağı belirtildi.

Amazon.de Ülke Müdürü Ralf Kleber konuyla ilgili olarak, “Müşterilerimize Türkçe alışveriş imkanı ve 49 Euro ve üzerindeki alışverişlerinde ücretsiz kargo hizmeti sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sayede, müşterilerimizin her hangi bir engelle karşılaşmadan Avrupa’da hizmet veren bir websitemizden istedikleri ürünü almalarına yardımcı olma vizyonumuza bir adım daha yaklaşmış bulunuyoruz” ifadelerini kullandı. Amazon'un yeni hamlesiyle birlikte e-ticarete yönelimin artabileceği ve birçok mağazaya talebin azalmasıyla işsizliği etkileyebileceği belirtiliyor.

Kaynak: (link)

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.577
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Geçenlerde haberini duymuştum. Başlasın alış-veriş çılgınlığı..

B

BF Okuru

Misafir
ebay aliexperess soymadığımız bir amazon kalmıştı onuda soyarlarız artık :D

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
Merhaba. Daha önce alışveriş yapanlardan yardım istiyorum. Geçen gün indirime giren bir ürün sipariş ettim. Yurtdışı alışveriş için kullandığım her zamanki kart ile yaptım işlemleri. Şimdi ise ödeme reddedildi dedi. Ben de kurcalayayım derken retry carda bastım. Ödeme güncellendi dedi ama aynı bilgiler ile güncellendi. Bu adamlar ise 4 gün süre vermişler ve ödeme yapmazsam iptal olacakmış. Şimdi benim ne yapmam gerek. Kartımda param var ve yurtdışı alışverişine açık. Bilgileri de doğru doldurdum. Yeniden ödeme kart bilgilerimi güncellesem indirimli fiyatı mı almaya çalışır yoksa şimdiki fiyatı mı ? bir de bu uyarıyı yapıyor, ben para birimi seçimi yaptığımı hatırlamıyorum ama

Important Message
Your payment is currently set to use your local currency. If you select a different payment method, your payment currency type may be switched to EUR.

hasanalparslang

Daimi Üye
Tepki
241
İsim
Hasan Alparslan
Bisiklet
Trek
49 euro olmak zorunda değil bazı ürünler daha düşük fiyatla da ücretsiz kargo seceneği sunuyor, alırken dolar-euro kur farkına da dikkat etmek lazım, bazen amazon.com dan 5 dolar kargo vermek euro ile almaktan daha ucuza gelebiliyor.

NomadCRY

Aktif Üye
Tepki
133
İsim
Emin Demircan
Bisiklet
Ghost
@orneken
Hocam para biriminiz Türk lirasıymış onu euro olarak değiştirmenizi istiyor.

• Beğen
Tepkiler: orneken

Themaner

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Toprak Y
Bisiklet
Sedona
Şayet dolar ve euro fiyatları her kapıyı açar oldu buda olumlu yönden bakmanın başka bir açısı sanırım.:)