Amazon

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@Saim Deveci Amazon'dan sanal kart ile yapılan aşılverişlerde bu problemi yaşayan çok arkadaş var ama mağdur olmazsınız o konuda içiniz rahat olsun.

Bankayla bir görüşme sağlamanızda fayda var ancak o konuda bir şikayet kaydı oluşturursanız süreç hızlanır bu sebeple bankanızı bir arayın.

• Beğen
Tepkiler: Saim Deveci
Scudo

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
@hlksnrr hemen arıyorum bankayı. Teşekkürler.

Bankayla görüştüm fakat kendileriyle ilgili bir durum olmadığı ve yapabilecekleri bir şey olmadığı söylendi. Amazon.com ile irtibata geçmem gerekiyormuş.

B

BF Okuru

Misafir
Böyle durumlarda amazon-banka arası gidip gelmeler çok oluyor. Başka forumdaki birisinden hatırlıyorum, iki firma da birbirine atıyordu topu fakat sonunda parasını almıştı. Merak etmeyin amazon sizi üzmez.

B

BF Okuru

Misafir
@Saim Deveci

Bankaya faks gönderip harcamalardan birisi için bana ait değildir "onay vermediğim bir harcamadır" şeklinde yazın. Banka müdahale eder. Bankanın size vermiş olduğu cevap normal değil. Ya derdinizi tam anlatamadınız ya da onlar anlamadı.

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
Amazon.com Live Chat'te müşteri temsilcisi ile yaptığım görüşmede temsilci bana sadece bir çekim gördüğünü söyledi. Ben kabul etmeyip mükerrer çekim olduğunu tekrarladım ve temsilci konu ile ilgili departman ile görüşebilmem için benimle iletişime geçebilecekleri bir telefon numarası istedi, numaramı verdim. Arama geldikten sonra Chat penceresini kapatmamı rica etti, tamam dedim fakat dakikalarca beklememe rağmen arama gelmedi. Sonunda temsilci bana, meşgul göründüğümü, müsait olduğum bir zamanda iletişime geçebileceklerini ifade eden bir mesajla birlikte cevap vermemi dahi beklemeden chat penceresini kapattı ve Live Chat sonlanmış oldu. Akabinde bankayı tekrar aradım, bankanın müşteri temsilcisine en son durumu özetledim ve temsilci bana, bankanın internet sitesinde 'kredi kartı harcama itirazı' diye arama yapmamı ve karşıma çıkan dilekçe formunu doldurup imzaladıktan sonra bu formu şubeye elden vermemi ya da mail yoluyla gönderebileceğimi söyledi. Şu anda bu aşamadayım. Hayırlısı..

B

BF Okuru

Misafir
@Saim Deveci

Ben de zaten bunu yapmanızı ifade etmiştim. Boşuna amazon temsilcileriyle görüşüp vakit kaybetmenize gerek yoktu. Sonuçta izniniz olmayan bir para çekimi yapılmış.

salih.polat

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Salih POLAT
Bisiklet
b'Twin
ben şurdan kendime bi rezerve alayımda sonucu izleyeyim... bu tarz konulr hep ilgi odağım olmuştur :) sonucu yazarsın inşaAllah unutmazsın

• Beğen

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
@salih.polat bankanın müşteri temsilcisinin söylediğine göre 30 ila 60 gün arası bir sürede sonuçlanıyormuş. Sonucu yazarım.

Tepki
7
İsim
AHMET
Amazon.com siparis anında değil kargolama anında çekim yapıyor bilginiz olsun kargolarken çekim yapmıştır. Ama bilmeden siz niye bunu çekti demiş olamazsiniz değil mi?

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
Merhaba arkadaşlar,

Bankaya e-posta yoluyla yapmış olduğum karttan mükerrer para çekimi ile ilgili müracaatıma dün akşam bankadan cevap geldi. Gelen cevapta kartımdan mükerrer para çekimi olmadığı, dolayısıyla müracaat ile ilgili dosyanın kapandığı yazıyordu. Hemen bankanın müşteri hizmetlerini tekrar aradım, sırasıyla üç farklı müşteri temsilcisiyle yaptığım görüşme sonucunda, amazon.com'un kartımdan yaptığı çekimin provizyon çekimi olduğunu nihayet öğrenebildim. Bilenler mutlaka vardır fakat daha önce karşılaşmamış olanlar için, öğrendiğim kadarıyla söyleyeyim, amazon.com'un yaptığı bu mükerrer çekim gibi görünen bu provizyon çekimi ödeme ile ilgili bir güvenlik önlemiymiş. Tam olarak neye yaradığını ben de anlamadım. Bankanın müşteri temsilcisi bana firmayla iletişime geçerek bu provizyon çekiminin geri yatırılması için firmaya hatırlatmada bulunabileceğimi söyledi. Ben de Amazon.com'a tekrar Live Chat ile bağlandım, müşteri hizmetleri temsilcisine konuyu söyledim, temsilci bana çekilen provizyon tutarının 30 Eylül'de hesabıma geri yatırılacağını, endişe edilecek bir durum olmadığını, bunun normal bir prosedür olduğunu söyledi. Sonuç olarak beklemeye devam arkadaşlar :)

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
Peki chatteki çinli önceden niye provizyon olduğunu prosedür olduğunu söylememiş en gıcık olduğum şey

• Beğen

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
@Owlknife evet ilk görüştüğüm firma müşteri hizmetleri temsilcisi bana provizyon çekimi olduğunu söylemeliydi. Boşuna uğraştırdı beni o kadar..

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Saim Deveci
Gidonunuz geldi mi bullhorn gidon kullanışlı mı?

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
@Owlknife gidon geldi evet fakat kullanamadım onu da.. Fren/vites kolları uymadı. Gidon çapı benim kullanmakta olduğum gidon çapı ile aynı ölçülerde (25,4 mm) olmasına rağmen fren/vites kollarının takılması gereken gidon kısımları 22,2 mm olması gerekiyordu aslında ama yanılmışım. Gidonun, gidon boğazına denk gelen kısmı uygun fakat drop dedikleri kısımlar 22,2 mm incelikte değil, daha kalın. Bu bilgi gidonun satış sayfasında da yer almıyor. Bunu gerekçe göstererek ücretsiz başka bir marka gidon ile değişim teklif edebilir miyim, onu düşünmekteyim şu an.. Ücretsiz değişimden kastım nakliye ücreti ödemeden değişimi kastediyorum.

Siz de bullhorn gidon almayı mı düşünüyorsunuz?