Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Analitik geometrinin yanında halt ettiği bisiklet geometrisi

Günaydın arkadaşlar
Teşekkürler çok işe yarayacak bir bilgi
Yol bisikleti alacağım bir dönemde çok işimi görecek
Ancak bisiklet araştırırken değişik bir durumla karşılaştım (tabi bana göre size göre olmayabilir )
Fotoğrafta üst boruyla arkaya giden çatalon kesiştiği nokta da farklı bir bağlantı var burdaki pozisyon nasıl bir fark yaratıyor

Dosyalar

• 92B8B088-DCC0-4C91-ADD6-4A758D70652E.jpeg
    92B8B088-DCC0-4C91-ADD6-4A758D70652E.jpeg
    51,4 KB · Okunma: 108
  • Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo
Tahminimce alttaki daha aero tasarım. Lastik çatala gizlenmiş.

@Tekus Aynı zamanda rijitlik ve konfor dengesi konusunda etkisi olan bi geometrik değişken bence :kötü:

Bilgiler harika teşekkürler. Ancak biraz bedavacılık olacak: Boy: 1,65 ve İç bacak boyu: 0,79 olan kişi için kadro ölçüsü ne olmalıdır. Konuyu bilen cevaplayabilecek arkadaş var mıdır? önceliğim spor ve güç aktarımının daha verimli olabilmesi için kadro ölçüsü nae olmalıdır?

Gövde ile kolun 70-75 derece olması iyi mi?

@fehamu
Ne tip bisiklet için soruyorsunuz acaba?her türe göre değişen bsey bu

Dağ bisikleti için

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Edip Dinçer forumdaki en güzel bilgilendirici yazılardan biriydi benim için. Yazı eskiymiş ama ben yeni okudum. Emeğinize sağlık.

• Beğen
Tepkiler: Edip D.
Dağ bisikleti için@mariokaldato

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@fehamu
XS beden 39 cm uygun

• Beğen
Tepkiler: fehamu
Bisikleti anlama noktasında mutlaka okunması gereken bir yazı olmuş. Yazan kişi aktif mi bilmem ama ellerine sağlık.

Şöyle bir GCN video ekleyeyim ben de.

Konu sahibi de birçoğundan bahsetmiş:harika:

Tüm bu parametrelerin bir simülasyonu olsa da bisiklet almadan tecrübe etsek güzel olurdu...

Aslında ana ölçüler değiştiğinde, bisikletler de endurance, aero, all-round vb. isimlerle kategorilere ayrılıyor sanırım.

Yine de bu farklı geometrileri, almadan önce 4-5 saat gibi kullanarak tecrübe etme şansı çok az, çoğumuz için...

İmkansız diye birşey yoktur tabii, şöyle de yapabiliriz;

Okuyup ya da izleyip, gözlerimizi kapatıp, anladığımız kadar kısmın sürerken ne anlama geldiğini hayal edeceğiz (1cm oradan kısaltıp, 2cm diğer kısmı arttırarak). Sonra gözleri açıp, işte benim aradığım rahatlık bu deyip sahibi ile pazarlık yapıp alacağız.

Eee ne de olsa biliyoruz artık ne alacağımızı...:D

Geri