Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Apartmanda yaşayanlar bisikleti nasıl indirip çıkarıyorsunuz?

Scudo
Önceleri 26" hafifletilmiş bir mtb'em vardı. Asansöre sığıyordu. Olmadı beş kat in-çık taşıyabiliyordum. Şimdi bir all-mountain var, 29". Asansöre hayatta girmiyor. Tatile çıkarken zar zor taşıyarak indirdim. Geri dönüşte iki teker de çıkarılmış olarak asansöre girecek. Aslında çok ağır değil, 13+ kilo. Ama kazulet gibi.

Önceleri 26" hafifletilmiş bir mtb'em vardı. Asansöre sığıyordu. Olmadı beş kat in-çık taşıyabiliyordum. Şimdi bir all-mountain var, 29". Asansöre hayatta girmiyor. Tatile çıkarken zar zor taşıyarak indirdim. Geri dönüşte iki teker de çıkarılmış olarak asansöre girecek. Aslında çok ağır değil, 13+ kilo. Ama kazulet gibi.
Merdivenlerden sürerek inin ne de olsa all-mountain. :) :)

Mümkün aslında. Lakin apartman boşluğuna uçmanın dayanılmaz cazibesine henüz kapılmadım. 🤢

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
İkinci katta oturuyorum ve elimde indirip çıkartıyorum. Canım bisikletimi yatak odamda tutuyorum :D

4 Kat asansörsüz bir gravel bir yol yarış haftanın 3 günü birlikte inip çıkıyoruz. gravel yok ise katlanır muhakkak oluyor :)

• Beğen
Tepkiler: Mete_
Bir zamanlar bu kadar iri değildim en azından yüksek girişdi ev ,elektrikli treğimle giderken sorun yoktu ama gelirken sorun vardı.cunku elektiriklide olsa ister,istemez yorgun dönüyorsunuz sürüşden birde onu elinize alıp 1 merdivende çıkarmak zordu 25 kglik bir arkadaş olunca dedim bu böyle olmayacak spora ağırlık daha fazla verdik kuvvetlenelim diye, ama şimdi ben sığmıyorum asansöre artık bisikletle hiç sığamam katlanır bile olsa..hoş katlanır da beni taşımaz artık böyle kısır döngü içerisinde kaldık.🤣

Apartmana çıkartmıyorum indiriyorum Allahtan. Kapalı garajdan bodruma geçişten giriyoruz birlikte. Yoksa 38 kg alet pestilimi çıkarırdı :huhuu:

Apartmana çıkartmıyorum indiriyorum Allahtan. Kapalı garajdan bodruma geçişten giriyoruz birlikte. Yoksa 38 kg alet pestilimi çıkarırdı :huhuu:
38kgmi

Çanta içindeki zımbırtılarla birlikte toplam 27.5 kilo. 1. kata çıkarıyorum. (Ofis asansörü bozuksa 3. kata) İlk bir kaç hafta oldukça zor oldu ancak sonra alıştım. Omzumu parçalamasın diye ikinci resimdeki süngeri koydum. Bir ara taşıma kayışı almayı düşündüm ama sonra gereksiz geldi.

Dosyalar

• 20240703_200206.jpg
    20240703_200206.jpg
    110 KB · Okunma: 15
  • 20240703_200223.jpg
    20240703_200223.jpg
    77,4 KB · Okunma: 15
Bisiklet en fazla 15 kilo, hadi 20 olsun diyelim, tutacak 2 noktasi var ve gayet dengeli, ben evimin ardiye odasinda tutuyorum. Merdivenlerden elimde cikariyorum, cogu zamanda 2 kizimin bisikleti var onlarida cikariyorum. Ortopedik rahatsizligim olmasina ragmen 14-14-13 kg toplamda uc bisiklet pek zorlamiyor beni, sirayla cikariyorum.

Geri