Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Apartmanda yaşayanlar bisikleti nasıl indirip çıkarıyorsunuz?

Seleyi sağ omzuma yerleştiriyorum, sol elimle üst boruyu, sağ elimle de Bond çanta taşır gibi sağ pedalı tutuyorum, çok rahat bir şekilde merdivenleri çıkıyorum. Öneririm.

Scudo
Kilitli kapalı bodrum vb bulunmuyor mu?

Bodrum yok da giriste bir yer var aslinda cok guzel ama apartmanda laf ederler diye cekiniyorum. Kiraciyim burda, şu enflasyonda evden bir cikarilayim 4 katina gidecek, ondan kimsenin eline, "gecimsiz" "apartmanda huzur bozan" goruntusu vermemem lazim :)
Apartman kapısı sokak zemininden 4 basamak yukarıda. Sonrasında -1'deki kazan dairesine indiriyorum ve zincirle kitliyorum. Merdivenler biraz dar olduğu için duvarlar sayemde epey kirli.
Binada cok dikkat ediyorum bir yere degmemek icin, 1-2 yil gecici sure kiraciyim burda, komsulardan da cekiniyorum sikayet filan gelmesin diye. :/
Taşıma kayışlar var onlardan alabilirsiniz 17 kg dengeli bir şekilde taşınırsa sorun yaratmaz bence ben dağ biaikletini 6. Kata taşıdım ama omzumu kadronun ortasından geçirdim çömelir vaziyette yüküönce dengelereseniz sorun olmaz
Tasima kayisi arabaya baglamaya filan yariyor ama zannedersem elde tasimak icin tasarlanmamis sanki.

Alan cok berbat. Merdivenler dar, kat yuksek... uzerime teker filan degmesin bari diye kilif aldim, katladiktan sonra ona koyup o sekil tasimayi deneyecem. belki uzerime duvara surtmesin korkusu olmazsa daha rahat tasirim bakalim.
Seleyi sağ omzuma yerleştiriyorum, sol elimle üst boruyu, sağ elimle de Bond çanta taşır gibi sağ pedalı tutuyorum, çok rahat bir şekilde merdivenleri çıkıyorum. Öneririm.
Omuzdan destek alarak tasimak daha saglikli olur gibi. Yukarıdaki arkadasin dedigi kayisin ne oldugunu anladim galiba ona bi bakacam. Katlanira cok uyar gibi

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: StanicEnemy
ön tekeri söküyorum, balkona koyuyorum, sonra kapının önüne çıkarıyorum, tekeri takıyorum, indiriyorum, 2 kat iniyorum

6 kattayım odaya koyuyorum asansörde önü 90' kaldırıp çıkartıyorum (asansör büyük)

• Beğen
Tepkiler: Esatesat
yük asansörü ile depoya çıkarıyorum, tek sorun garaja üzerine takılı giremiyorum, bisikletle geldiysem
arabayı açık otoparka koymak zorunda kalıyorum

5. Kattayım. Asansör çok küçük olduğu için her seferinde seleyi sonuna kadar aşağa çekmek zorunda kalıyorum.

9.kattayım.Asansör dar olduğu için yol bisikletimi, bisikletin önünü kaldırarak tek teker ile asansöre yerleştiriyorum.Dağ bisikletimi de aynı yöntem ile indiriyorum.Yol bisikleti hafif olduğu için bu işlemi rahat yapıyorum.Ama dağ bisikleti beni çok uğraştırıyor.

Artık ev alırken kriterler değişti. Fiber altyapı var mı , telekomünikasyon sinyalleri nasıl derken şimdi de asansöre dikkat etmeli zira apartman/siteler oldukça yüksek katlı ve asansörsüz çekilmez hele bir de bisikletle merdiven çıkarken arka jantı çat diye vurmak işten bile değil. Ha bu arada asansörde bisikletle kalma tehlikesi de var , güzel şeyler olmayabilir.

Ben de bisikleti arka teker üzerine asansörde dikiyorum. Biraz dar ve sıkışık oluyor ama bir problem ile karşılaşmadım.

• Beğen
4. kattayım asansör küçük olunca bisikleti şahladırıp sokuyorum asansöre 😁

• Beğen
2.Kattayım. Asansör yeterince geniş, dümdüz girip çıkıyorum. Şanslıyım sanırım.

• Beğen
Sırtlanıp inip çıktım senelerce, asansör vs yoktu. Artık düz ayak bir evde oturuyorum ve bisikletlerin kendilerine ait bir odaları var :)

Asansöre dik koyuyordum fakat L kadro olan bisikletimin ön tekerini çıkartmak zorunda kalıyorum.

• Beğen
Girişte oturduğum için sorun olmuyor.

Geri