Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Apartmanda yaşayanlar bisikleti nasıl indirip çıkarıyorsunuz?

Bu konuda şanslıymışım. Giriş kattayız Merdiven boşluğu var oraya kilitleyip bırakıyorum.

Scudo
9. kattayım.
Eski bina olduğu için asansör küçük ama dik konuma getirince asansöre sığıyor.
Kendi bisikletim, eşimin bisikleti, römork derken 3 sefer yapıyorum.
Asansör olmasa sürmezdim ya da 2. bir katlanır alırdım.

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut
bir elle kadronun üstünden, diğer elle gidonu yan çevirerek dik şekilde asansöre bindiriyorum, ve aynı şekilde indiriyorum. 3 yıldır sıkıntı çıkmadı :)

Bisikletin selesinin uç kısmını omzumun üzerine alıp, elimle kadronun ortasından tutup taşıyorum. Hatta katlanır olanı da böyle taşıyorum, katladıktan sonra taşımaktan daha pratik geliyor.
28 jant olduğu için apartmanın ufak asansörüne hiçbir şekilde sığmıyor. Mecburen sırtlanıp 4. kata taşıyorum. Bazen bu taşıma işi yüzünden bisiklet sürmeye üşendiğim oluyor.
Bu söylediğiniz çok doğru, bir önceki 6. katta yaşadığım evde sırf bu yüzden sürüş sayım azalmıştı eskiye oranla, şimdi 2. kattayım ve hiç üşenmeden çıkıyorum her seferinde. Bir de o eski bisikletim 15,5 kilo idi. Onun da etkisi vardır bir miktar.

• Beğen
Tepkiler: Homer ve Feunard
konu hazır hortlamışken ben de sorayım. Bisikletim 28jant olduğundan asansöre diklemesine dahi sığdıramıyorum. Arka lastiği söktüğümde bir şekilde yerleştirebiliyorum bu sök tak işlemi bisiklete bir zarar verir mi? Hidrolik fren sistemi mevcut

Giriş katta yaşamanın nimetleri. Evde de kilere koyuyorum.

• Beğen
Tepkiler: Feunard
@bohemamca ön lastik diyecektiniz galiba. Ama bir kere de gidonu 90 ° çevirerek deneyin. Fren hortumlarına dikkat ederek , bisikleti tek teker üzerinde , asansöre çapraz yerleştirin.

• Beğen
Tepkiler: bohemamca
@bohemamca ön lastik diyecektiniz galiba. Ama bir kere de gidonu 90 ° çevirerek deneyin. Fren hortumlarına dikkat ederek , bisikleti tek teker üzerinde , asansöre çapraz yerleştirin.
denedim hocam yine sığdıramadım iç hacim baya küçük 2 kişi anca sığıyor.

• Beğen
Tepkiler: Çağdaş78
Bir önceki evimde 7. kattaydım. Ön tekeri çıkartsam bile bisikletin sığmadığı bir asansör vardı binada. Şu tarz bir taşıyıcı yapmıştım kadroya (Paraşüt ipi ile) ;

71n15iFcdnL._AC_SX679_.jpg

Şimdi de oturduğum evde, ön tekerleği sökersem bisikletin sığdığı bir asansör var. Hidrolik frenli bisiklette teker sökülüyken fren koluna çarpmamaya özen göstererek, türlü cambazlıklarla inip çıkıyorum hergün.

2 katta oturuyorum. Asansör var, dikey şekilde sığıyor fakat merdivenlerden çıkarıyorum.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Hidrolik frenli bisiklette teker sökülüyken fren koluna çarpmamaya özen göstererek, türlü cambazlıklarla inip çıkıyorum hergün.
hocam bilmediğimden soruyorum hidrolik fren sisteminde teker sökülüyken frene basarsak ne oluyor acaba? Ben de ona göre dikkat edeyim

@er ai gidonu 90° çevirerek denediniz mi?

Asansör için diyorsanız evet bisikleti ilk aldığımda denemiştim ama sığmadı. Şimdi bagaj falan var hiç sığma ihtimali yok. Merdivenden çıkarırken bir elim kadroda bir elim gidonda ve dediğiniz gibi direksiyonu kırarak taşıyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Çağdaş78
@bohemamca teker sökülüyken frene basarsanız kaliperden pistonlar yerinden çıkar fren sıvınız akar ve freninize tekrar hidrolik sıvı doldurmak zorunda kalırsınız.
Hidrolik sivi falan akmaz o nerden çıktı? Sadece Pistonlar acik kalir

@Şerif Feridun havaya uçmayalım frene basınca?...
@bohemamca teker sökülüyken frene basarsaniz pistonlar diskin girecegi yere denk gelir, tekrar tekeri takmak istediginizde pistonları tekrar iceri ettirmeniz gerekir. Akma patlama vs olmaz...

Geri