Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Apartmanda yaşayanlar bisikleti nasıl indirip çıkarıyorsunuz?

@oguz169 tesekkur ederim hocam bilgilendirdiğiniz için

Scudo
Yıllar önceydi...Artık kullanmadığım bir MTB yi kızkardeşime hibe etmiştim.
Beylikdüzünün çok katlı bloklarından birinde ikamet ediyordu. Blok altındaki bodrumu güvenli bulmadığı için asansörle çıkıp iniyordu.
Derken acı haber geldi : 15. ve son katta ( yanılmıyorsam) dairenin girişindeki demire kilitli olduğu yerden yürütüldü...
Sonuç: Hangi katta olursanız, nasıl yaparsanız yapıp bisikletinizi evinizin içinde tutun....Fiziksel durumunuz el veriyorsa taşıyın, sporun bu türü de yararlıdır ..Evin, dairenin, müstakilin konumu ne olursa olsun hırsızlara av olmamayı da unutmayalım..

Boyu aşağı yukarı benim kadar olan bisikletimi darr mı darr merdivenlerden öyle yapa böyle yapa çıkartıyorum ikinci kata. Sonra bir de minicik eve ehü mehü edip sokuyorum, ben onu seviyorum o beni seviyor. Öyle anlaşıp gidiyoruz ^^

Normal bir şekilde evimde tutuyorum tabi. Evimin en güzel köşesinde bile diyebilirim. Ama daha özel bir yer yapmam lazım.

Kadro üçgeninden kolumu geçirip omzuma alıyorum.
Duvarlara sürtüp yönetimle papaz olmamak için yavaş yavaş çıkıyorum.
İnerken de çoğu zaman arka tekerin üzerinde indiriyorum.

Bisikleti asansör ya da merdivenlerden çıkarma tekniklerini anladık. Peki sokak kapılarından çıkarırken bir tekniğiniz var mı? :komik: :komik:
Benim var :D.
- Kapı dışa doğru açılıyorsa, bisikletin gidonunun ortasından tek elimle tutarken yavaşça bisikletin önüne doğru yürüyorum. Diğer elimle kapıyı iterken bisiklet içeride ben açtığım kapının altında oluyorum. Derken ayağımı kapıya koyup kapanmasını engellerken bedenimi dışarı almış oluyorum. Bu sırada diğer elimle tuttuğum bisiklet hala içeride. Ön tekeri ve gidonu bana dönük, arka teker daha içeride iken yavaşça bisikleti çekiyorum. Bisikleti önümden geçirirken bir elimle gidondan tutarken bu sefer el değiştirip bir elimi seleye tutup bisikleti dışarı itiyorum. Sonra kapıdan ayağımı çekip bisikleti seleden iterek devam ediyorum.
- Kapı içeri açılıyorsa, yine bir elimle gidondan tutarak kapıya yanaşıyorum. Bisikleti kontrol ettiğim elimle bisikletin biraz geride kalmasını sağlarken, diğer elimle kapıyı açıyorum. Kapıyı tam açıp ayağımı dayıyorum. Sonra gidonu tuttuğum elimle bisikleti çekip kapıdan geçirirken yine el değiştirip diğer elime gidonu alırken önceki elimle seleden tutup bisikleti yönlendirip dışarı itiyorum. Sonra ayağımı bırakıp seleden iterek bisikletin peşinden çıkıyorum.
Yani kapı dışa açılıyorsa önce ben çıkıyorum, sonra bisikleti. Kapı içe açılıyorsa, önce bisikleti iterek çıkarıp, peşinden ben çıkıyorum. :harika:
Bu özel tekniği sizinle paylaşarak...
Ne saçma bir mesaj oldu :koptum::koptum:.
Ama gerçekten tüm apartman ya da başka kapılarından geçerken hiç zorlanmadan akıcı bir şekilde geçmemi sağlıyor. Hiç kimsenin kapıyı tutup beklemesine gerek olmadan.

Yıllar önceydi...Artık kullanmadığım bir MTB yi kızkardeşime hibe etmiştim.
Beylikdüzünün çok katlı bloklarından birinde ikamet ediyordu. Blok altındaki bodrumu güvenli bulmadığı için asansörle çıkıp iniyordu.
Derken acı haber geldi : 15. ve son katta ( yanılmıyorsam) dairenin girişindeki demire kilitli olduğu yerden yürütüldü...
Sonuç: Hangi katta olursanız, nasıl yaparsanız yapıp bisikletinizi evinizin içinde tutun....Fiziksel durumunuz el veriyorsa taşıyın, sporun bu türü de yararlıdır ..Evin, dairenin, müstakilin konumu ne olursa olsun hırsızlara av olmamayı da unutmayalım..
Aynen üstad 👍başköşeye koyuyorum daima. Dışarıda gözümüm önünden ayırmıyorum. En iyi koruma budur diye düşünüyorum. GÖZÜNÜN ÖNÜNDEN AYIRMAYACAKSIN 👍

İşte böyle :hhhhhh: İzlerken sıkılmayın diye hızlandırdım.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Ön tekeri söküp asansöre sokarak

Forumda aktif degildim konu acamiyorum ama bi fikrinizi almak isterim. Kron fold 3.0 kullaniyorum. Asansor yok 5. kata cikariyorum bisikleti. Bugun ya ilerde belim zarar gorurse diye korkmaya basladim.

Konfordan filan da fedakarlik edebilirim acaba elimdekini satip daha hafif bir katlanir bisiklet bulabilir miyim ? Ya da ivir ziviriyla 17 kg ya yakin bir bisikleti 5 kat tasimak belimize zarar verir mi bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Devenez ce que
Forumda aktif degildim konu acamiyorum ama bi fikrinizi almak isterim. Kron fold 3.0 kullaniyorum. Asansor yok 5. kata cikariyorum bisikleti. Bugun ya ilerde belim zarar gorurse diye korkmaya basladim.
Konfordan filan da fedakarlik edebilirim acaba elimdekini satip daha hafif bir katlanir bisiklet bulabilir miyim ? Ya da ivir ziviriyla 17 kg ya yakin bir bisikleti 5 kat tasimak belimize zarar verir mi bilmiyorum.
Komşu ben giriş katına taşırken zorlanıyorum, sizinkisi tam cyclocross antremanı olmuş. :)

Komşu ben giriş katına taşırken zorlanıyorum, sizinkisi tam cyclocross antremanı olmuş. :)
Bisiklet biraz agir, tabi 2666 TL ye almistim online. İlle ki mukemmel bir sey beklemiyorum ama simdi kara kara dusunmeye basladim. Bugun yas 29, sikintisiz cikariyorum ama saglikli mi onu bilmiyorum :/

Taşıyın. Çalınmasından iyidir.
Katlanırlar ortalama 13 14 kg oluyorlar. Bence değiştirmeye değmez.
Ama çalınırsa üzer.

Ben 5 kat yukarı çok çıkardım.

Ama derseniz ki hafif olsun; ya yol bisikleti alın ya da hafif bir fitness bisikleti.

Taşıyın. Çalınmasından iyidir.

Çalınırsa üzer.
Aynen katılıyorum. Bu devirde başka türlü mümkün değil, dost dostun bisikletine göz diker olmuş. Bana, "Hırsız olsam demir makasıyla kilidini keserim" diyen olmuştu.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Bisiklet biraz agir, tabi 2666 TL ye almistim online. İlle ki mukemmel bir sey beklemiyorum ama simdi kara kara dusunmeye basladim. Bugun yas 29, sikintisiz cikariyorum ama saglikli mi onu bilmiyorum :/
Babam 69 yaşında 12kg bisikleti haftada 2-3 defa sırtında 3 kat yukarıya taşıyor. Bir şey olmaz taşıyın.

Kilitli kapalı bodrum vb bulunmuyor mu?

• Beğen
Tepkiler: burak doğançay
Apartman kapısı sokak zemininden 4 basamak yukarıda. Sonrasında -1'deki kazan dairesine indiriyorum ve zincirle kitliyorum. Merdivenler biraz dar olduğu için duvarlar sayemde epey kirli.

5. katta oturuyorum dağ bisikletim 10 kg mecbur omzuma koyup çıkarıyorum.

• Beğen
Tepkiler: burak doğançay
Taşıma kayışlar var onlardan alabilirsiniz 17 kg dengeli bir şekilde taşınırsa sorun yaratmaz bence ben dağ biaikletini 6. Kata taşıdım ama omzumu kadronun ortasından geçirdim çömelir vaziyette yüküönce dengelereseniz sorun olmaz

Geri