Arka far tavsiyesi

lrfan

Cyclist
Tepki
9.033
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Moon 250 den kullanıyorum çok memnunum. Ayrıca içerisinde bir çok aparat ile geliyor.
Sele altı, sele borusu (hem aero hem de tam yuvarlak boru için ayrı ayrı), kemer adaptörü, farklı ölçüde lastikler, klipsler...

• Beğen
Tepkiler: Adil ÜNALDI
Scudo

mostrider

Aktif Üye
Tepki
102
İsim
Ersin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeri gelmişken ben de bir tavsiyede bulunayım. Intelligent özellikleri sebebiyle Moon Sirius 200 LM almıştım. O dönem Helix tercih edebilirdim ama fren lambası özellikle çok iyi gözüküyordu. Fakat uygulamada hiç kullanılır değil. Sensör çok hassas olduğundan sürekli fren yapıyormuş gibi en yüksek seviyede ışığı patlatınca şarjı bir kaç saate bitiyordu. Intelligent özelliği kapatınca Helix'ten farkı kalmadı. Tekrar alacak olsam Helix alırım. Tabi gönlüm bir Garmin RTL 515 almaktan yana ama nasıl ucuza getirebilirim onu kovalıyorum.

Peregrine

Daimi Üye
Tepki
730
İsim
Peregrine
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Moon Sirius kullanıcısıyım ve COB led modellere karşı önyargım vardır; gündüz görülebilirliği, çok sayıda minik Led olması sebebi ile, güçlü tek ve optikli Led kullanan modeller kadar olmayacağını düşünmekte idim ama Sirius'un yapısı ve montaj olanaklarının (sadece sele borusuna uygun) sınırlı olması, bundan sonraki arka farı ihtiyacım olduğunda değerlendirmek üzere helix'i de aklımın bir kenarına yazmama sebep oldu. Forumda çok sayıda olumlu görüş ve İrfan hocamın olumlu görüş ve övgüsü belirleyici oldu.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve lrfan

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sele altı, sele borusu (hem aero hem de tam yuvarlak boru için ayrı ayrı), kemer adaptörü, farklı ölçüde lastikler, klipsler...
Hocam parasının karşılığını fazlası ile veren bir ürün. Gündüz bile olsa görünür olmak çok önemli.

• Beğen
Tepkiler: RmzBurak ve lrfan

lrfan

Cyclist
Tepki
9.033
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sele altı çantaya takmak mümkün oluyor mu? Yoksa çantadan vazgeçmek mi gerekecek?
Kemer klipsi var ama çantada sağlam olmaz, çantanın aşağısında sele borusuna da takabilirsiniz yer kalıyorsa

Okan Vural

Üye
Tepki
5
Kemer klipsi var ama çantada sağlam olmaz, çantanın aşağısında sele borusuna da takabilirsiniz yer kalıyorsa
İrfan hocam, aslında o sebeple ikileme düştüm. Çanta altında çok yer kalmıyor, çanta görüşü kapatılacak gibi. Sele altı çantasına başka birşeyler düşünmek gerekecek. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: lrfan

Peregrine

Daimi Üye
Tepki
730
İsim
Peregrine
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İrfan hocam, aslında o sebeple ikileme düştüm. Çanta altında çok yer kalmıyor, çanta görüşü kapatılacak gibi. Sele altı çantasına başka birşeyler düşünmek gerekecek. Teşekkürler.

resimdeki kemer klipsi, bazı sele çantalarının arka ışık takma yerlerine uyacak gibi görünüyor, benim 16lt sele çantasındaki ışık takma aparatı deliklerinde böyle bir kemer aparatı ile takılı bir COB led lambam var, kemer aparatını biraz bastırarak da olsa sele çantasının deliklerinden geçirebildim kemer aparatının ucundaki küçük damağı sele çantasının deliklerine kendisini kilitle, çıkarması bile zahmetli oluyor, kendiliğinden çıkması imkansıza yakın. COB led aydınlatmalarda optik sistemi olmadığından arkadan gelen araca tam belli bir açıdan bakmasa da problem olmuyor. Yani bence bu kemer aparatı ile bu far gayet iş görür. En azından benim için, sizin çantanızın arka kısmını çekip atarsanız dah net yorum yapabilirim.

Peregrine

Daimi Üye
Tepki
730
İsim
Peregrine
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Decathlondan aldığım 0.6lt sele altı çantam var, aşağıdaki şekilde ışık takma kısmı.

316417 dosyayı görüntüle
Bana olur gibi geliyor, en kötü ihtimalle biraz delik genişliğini modifiye edersiniz veya o deliklerin olduğu parçanın daha genişini bir deri, nubuk, vs. parçasından üretip elle çanta arkasına siyah misina ipiyle dikebilirsiniz. Zaten bu çantanın arkasına cob led arka aydınlatmadan başkası olmaz, piyasadaki en parlak ve iyi ışık veren cob led aydınlatma da sanırım helix max, yani başkasını aramaya gerek yok gibi geliyor.

• Beğen
Tepkiler: Okan Vural

Okan Vural

Üye
Tepki
5
Bana olur gibi geliyor, en kötü ihtimalle biraz delik genişliğini modifiye edersiniz veya o deliklerin olduğu parçanın daha genişini bir deri, nubuk, vs. parçasından üretip elle çanta arkasına siyah misina ipiyle dikebilirsiniz. Zaten bu çantanın arkasına cob led arka aydınlatmadan başkası olmaz, piyasadaki en parlak ve iyi ışık veren cob led aydınlatma da sanırım helix max, yani başkasını aramaya gerek yok gibi geliyor.
Teşekkürler yardımlar için. Siparişini vereyim, bir şekilde uydururacağım artık.

OrkosBetta

Üye
Tepki
20
İsim
Orkun hoja
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşımda gördüm gayet iyi görünüyor. Ben de bugün 2 adet sipariş verdim.
Briviga-ebl-3355-200-lm-
bike&outdoor sitesinde var.

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.778
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşımda gördüm gayet iyi görünüyor. Ben de bugün 2 adet sipariş verdim.
Briviga-ebl-3355-200-lm-
bike&outdoor sitesinde var.
Gündüz nasıl görünürlük açısından? Lümen değerine göre fiyatı baya uygun.

OrkosBetta

Üye
Tepki
20
İsim
Orkun hoja
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam gündüz gözüyle görmedim maalesef. Ürün elime geçtiğinde buradan foto-video paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: Kadir Eskici

safex

baspedala
Tepki
435
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Umur Bora Selam. Işıktan memnun olduğunuzu yazmışsınız. Peki kaç saat kullanım sunuyor? Teşekkürler.

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
2.217
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Umur Bora Selam. Işıktan memnun olduğunuzu yazmışsınız. Peki kaç saat kullanım sunuyor? Teşekkürler.
En son Mayıs başında şarj etmiştim, 27 saat kullanmışım o zamandan beri. Sürekli yüksek lümenli çakarlı gündüz modunu kullanıyorum onu da belirteyim. Son sürüşte evin sokağına girdiğimde bitti şarjı.

• Muhteşem
Tepkiler: safex

safex

baspedala
Tepki
435
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İyi günler. Kağıt üzerindeki bilgilere göre Knog Plus modeli f/p ürünü olduğunu düşünüyorum. Fakat @Umur Bora arkadaşımız kullandığı süreyi paylaşınca o da dikkatimi çekti. 2 seçenek arasında kaldım. Knog Plus (20lm) mı? Moon Comet-X (50lm)mi?

Peregrine

Daimi Üye
Tepki
730
İsim
Peregrine
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Moon 200 lümen cob led olan model. Bir defa alın arkanıza bakmayın. Ucuzunu alacağım diye evin bisiklet eşyası için ayırdığım dolap rafı eski aydınlatma mezarlığı gibi. Ucuz mal alıp toplamda daha fazla para ödemektense, iyi mal alıp sürekli arayış içinde kalmayın. Gerçek 200lm modeller gündüz bir kilometreden görünüyor neredeyse.

lrfan

Cyclist
Tepki
9.033
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Moon 200 lümen cob led olan model. Bir defa alın arkanıza bakmayın. Ucuzunu alacağım diye evin bisiklet eşyası için ayırdığım dolap rafı eski aydınlatma mezarlığı gibi. Ucuz mal alıp toplamda daha fazla para ödemektense, iyi mal alıp sürekli arayış içinde kalmayın. Gerçek 200lm modeller gündüz bir kilometreden görünüyor neredeyse.
Aynen. Hem gündüz de görünür olursunuz dikkat çekme anlamında. 6 aydır kullanıyorum gayet iyi her anlamda Moon 200

• Beğen
Tepkiler: Jingim

cemkurkcu

Aktif Üye
Tepki
154
İsim
Cem Kürkçü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

Forumdaki çoğu mesaji okudum bu konuda. Baktığım modeller arasında en çok beğendiğim (link) oldu fakat fazla tuzlu (3.000 ₺ civarında).

İçime sinen ve gündüz modunun iyi olacağını düşündüğüm model (link) oldu. Kullanan arkadaşlarının fikirlerini, tavsiyesini merak ediyorum, bekliyorum. :hhhhhh: