Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Ayakkabı kılıfı

• Beğen
Tepkiler: evrimvolkan
Scudo
bimdeki mestler bitmiş ya :D netten sipariş ettim mecbur

ben ilk etapta sadece altını keserek kullanmayı denedim ama böyle giyip çıkarması baya zor oluyordu :)

(link)

sonra arkadan fermuar için dikişleri söküp ayakkabıcının yolunu tuttum zira evdeki makina yetersiz kaldı. fermuarlarda ufak bi kilit mekanizması varmış ayakkabıcının yalancısıyım pedallarken fermuar aşağı düşmeyecekmiş bu sayede..

onlarda şu şekilde oldu.

bugün istanbulda düzenlenen etkinlikte test etme fırsatım oldu sağanak yağmur altında sürmeme rağmen çok az su aldı, üşütmedi hiçbişekilde..

(link)

Son düzenleme:
Selam konuyu güncelleyim konu ilk acıldıgında konusuyorduk o günden beri 2 yıl olmuş hala kullanıyorum Sapa sağlam belirtmek istedim 40 tl ye hacı mesti altınada çöpe gidecek iç lastik ortadan kesip geniş bi şekilde mestin alt kısmına yere değen yerlerine yapıstırdım hiç zarar görmedi yırtılmadı ayrıca kaucuk oldugu için yere yapısıyor kayma derdi de yok hazır kış gelmişken yine çıkarttım çok memnunum aşırı ekonomik bilginiz olsun altına yapıstırın devam edin tavsiyemdir hadi ben kaçar

Selam konuyu güncelleyim konu ilk acıldıgında konusuyorduk o günden beri 2 yıl olmuş hala kullanıyorum Sapa sağlam belirtmek istedim 40 tl ye hacı mesti altınada çöpe gidecek iç lastik ortadan kesip geniş bi şekilde mestin alt kısmına yere değen yerlerine yapıstırdım hiç zarar görmedi yırtılmadı ayrıca kaucuk oldugu için yere yapısıyor kayma derdi de yok hazır kış gelmişken yine çıkarttım çok memnunum aşırı ekonomik bilginiz olsun altına yapıstırın devam edin tavsiyemdir hadi ben kaçar

Tabana iç lastik iyi fikirmiş, teşekkürler :harika:

Kara kışta iş görür mü bilmiyorum ama 5-10 derece aralığında sıkıntısız kullandığım Btwin ayakkabı kılıfı en son 90TL idi, tavsiye ederim.

Cesit cesit kilif denedim ama saganak yagmur altinda ise yarayani ile karsilasmadim. Velotoze iyi ama giymesi bir dert bir iki denemede yirtildi. Shimano nun neoprenleri koruyor gibi ama bir sure sonra su cekiyor ve ayaklar sirilsiklam. En son gripgrab aldim velotoze a yakin ama giyilebilir diye sonuc yine husran. Ayaga galos giymek daha mantikli gelmeye basladi. Kislik ayakkabi da alinabilir ama cok pahali.

@Fırat İler ben de markette velotoze satıyorum, uzun boy olanlarini sattığım biri giyerken yirtmisti ama youtubede falan değişik bir giyilis videosu var izlediniz mi bilmiyorum o şekilde giyilirse yirtilacagini sanmıyorum

Cesit cesit kilif denedim ama saganak yagmur altinda ise yarayani ile karsilasmadim. Velotoze iyi ama giymesi bir dert bir iki denemede yirtildi. Shimano nun neoprenleri koruyor gibi ama bir sure sonra su cekiyor ve ayaklar sirilsiklam. En son gripgrab aldim velotoze a yakin ama giyilebilir diye sonuc yine husran. Ayaga galos giymek daha mantikli gelmeye basladi. Kislik ayakkabi da alinabilir ama cok pahali.
Aynı konudan 3-5 tane olunca haliyle yazılanlar da araya kaynıyor. Bu başlıkta sandığım mesaj başka başlıkta çıktı :ckskc: Neyse ben konuya dair mesajımı şuraya bırakayım;

Ayakkabı kılıfı önerisi?

• Beğen
Tepkiler: Fırat İler
Daha güzel yapabilirdim fakat burada anlatılan 21 liralık ve 10 dakikalık ayakkabı kılıfı projesini ben de yaptım oldukça memnunum ayağımı 5°C'de sıcak tuttu. Daha düşük sıcaklıklarda sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum. 2020'de de twst edildi onaylandı. Bime geliyor sanırım yarın düşünen arkadaşlar varsa değerlendirsin.

Dosyalar

• IMG_20201126_181714.jpg
    IMG_20201126_181714.jpg
    1,1 MB · Okunma: 99
  • IMG_20201126_181718.jpg
    IMG_20201126_181718.jpg
    1,3 MB · Okunma: 98
  • IMG_20201126_181722.jpg
    IMG_20201126_181722.jpg
    917,8 KB · Okunma: 93
  • IMG_20201126_181731.jpg
    IMG_20201126_181731.jpg
    1 MB · Okunma: 89
Daha güzel yapabilirdim fakat burada anlatılan 21 liralık ve 10 dakikalık ayakkabı kılıfı projesini ben de yaptım oldukça memnunum ayağımı 5°C'de sıcak tuttu. Daha düşük sıcaklıklarda sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum. 2020'de de twst edildi onaylandı. Bime geliyor sanırım yarın düşünen arkadaşlar varsa değerlendirsin.

Eline sağlık güzel olmuş. Eğer yürürseniz tabanı kısa sürede parçalanıyor. @Bisiklet şoförü taban için iç lastik kesip yapıştırma fikri vermişti. Şimdiden uygularsanız daha güzel olur.

Eline sağlık güzel olmuş. Eğer yürürseniz tabanı kısa sürede parçalanıyor. @Bisiklet şoförü taban için iç lastik kesip yapıştırma fikri vermişti. Şimdiden uygularsanız daha güzel olur.
Teşekkürler. İç lastiği tam anlamadım ben topuk kısmını da kestim ama ordan bahsediyorsunuz sanırım?

@Dongtaes ayakkabının yere temas eden yerlerini bu şekilde kapalı bırakırsan çabuk parçalanır. Kal ve topuk kısmını daha geniş açmalısın.
Tabanın yere temas eden yerleri açıkta kalmalı. Eline sağlık.

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin
@Dongtaes ayakkabının yere temas eden yerlerini bu şekilde kapalı bırakırsan çabuk parçalanır. Kal ve topuk kısmını daha geniş açmalısın.
Tabanın yere temas eden yerleri açıkta kalmalı. Eline sağlık.
Haa anladım tamamdır oralar zaten açık yerle temas etmiyor yürürken fotoda değişik gözükmüş herhalde.

ayakkabı kılıfı projesini ben de yaptım
Ayakkabı kılıfımım fermuarı bozuldu,yarın bende bir tane alayım,boyut olarak nasıl oldu,44 numaraya kaç boy almak lazım? birde ayakkabının üstüne rahatlıkla geçiyormu?

Ayakkabı kılıfımım fermuarı bozuldu,yarın bende bir tane alayım,boyut olarak nasıl oldu,44 numaraya kaç boy almak lazım? birde ayakkabının üstüne rahatlıkla geçiyormu?
44-45(XL) numarasını 44 numara Van Rysel yol ayakkabısına rahat geçirdim üzerinden. Bu esnek bir malzeme olduğu için çok büyük almaya gerek yok. İleride dikişleri açılır mı onu bilemem ama şu anlık sapasağlam. Dikişler konusunda uzun süreli kullanıcılar size daha yardımcı olur.

• Beğen
Tepkiler: seko35.50
Bu üründe dikişler gayet sağlam yapılmış, ben geçen kış sürekli kullandım. Bu sene de 5-6 defa giydim, bir sıkıntı yok şimdilik. Hatta geçen sene kendi diktiğim fermuarlardan biri sürüş esnasında kendiliğinden biraz açıldı. Ben de kumaş cırtlarından fermuarlara kilit yaptım. Yarın fotoğraf atarım, aynı sıkıntıyı yaşayan olursa diye.

• Beğen
Tepkiler: seko35.50
Ben de sonunda tremal mestlendim ... 30tl mestler , 30tl de terzi işçiliği ile 60tl ye hallettik.. İlk denemede süper oldu , üşüyen ayaklar şimdi mutlular :)

IMG-1710.jpg

IMG-1714.jpg

IMG-1715.jpgIMG-1711.jpg

Velotoze 2.0 kullanan var mı hiç? Eski versiyonuyla ne farkı var acaba(onu da kullanmadım gerçi :) )

Geri