Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Aydın

Merhaba,
hoş geldiniz. Yeni iş yerinizde başarılar dilerim. Aydın'da bisiklet kullananlar arasında en popüler iki bisikletçi var. Bir tanesi Sarızeybekler konumu(link) Mimar Sinan Mahallesinde. Sarızeybekler'de her türlü bisikleti satın alabilirsiniz, aynı zamanda shimano service center olarak hizmet veriyor. İkincisi de İki Teker Bisiklet Tamir ve Bakım Atölyesi burasını konumu da (link) . Sarızeybeklerin 2-3 dükkan güneyinde. İkiTeker'de ise aynı zamanda lisanslı bir yarışçı ve bisiklet antrenörü Abdullah isimli arkadaşımız tamir bakım hizmeti veriyor, ayrıca elinde bir miktar kullanılmamış ve 2. el satılık bisikletler var. Arkadaşımız aynı zamanda İki Teker Spor Klubü ile genç ve genç hisseden :) arkadaşlarla hafta içi veya hafta sonu erken saatlerde yol bisikleti antrenmanı yapıyorlar. Bunların dışında sanayi içinde ve şehir içinde bir çok mahallede bisiklet tamircileri ve satıcıları var (beyaz eşya dükkanları vb.) Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi'nin, benim bildiğim kadarıyla sadece facebook hesabı var. Her perşembe akşam şehir içi veya yakın köyler ve her pazar yakın ilçelere günü birlik turlar düzenleniyor. Sağlıcakla kalın.
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Sizlerin bindiği popüler rotalarda yokuş durumu diğer merak ettiğim şey

• Beğen
Tepkiler: Tufan09
Scudo
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Sizlerin bindiği popüler rotalarda yokuş durumu diğer merak ettiğim şey
Tekrar merhaba,
yokuş konusu tamamen öznel bir kavram ama :) Efeler İlçe(Aydın şehir merkezi) civarından yazayım, en yakın yokuş antrenmanı forum aydın tarafından ADÜ Merkez Kampüs'e çıkılarak olabilir. Kalfaköy -Zeytinköy hattı ile Kemer-Tralles-Gözpınar hattı ve Yılmazköy_Karaköy-Paşa Yaylası epey yokuşlu.
Bir de üsttekilerden daha az yokuşlu ama mesafe olarak daha uzun bir rota: Aydın-Dalama-Kasar-Altınova-Savrandere-Aydın

Diğer popüler rotalar neredeyse dümdüz. Örnek, en popüler,
1-çine yolu(muğla yolu) üzerinden çakırbeyli gidiş dönüş, yaklaşık 25 km
2- Çine yolu-çakırbeyli-çakmar-koçarlı-incirliova-Aydın Merkez. Bu hattın incirliovadan sonrası ister karayolundan, isterseniz de Dereağzı Kızılcaköy Kemer hattından, bahçe aralarından geçerek yapılabilir. Yaklaşık 50 km.
3- Kızılcaköy-Kardeşköy-Kuyulu-Işıklı-Aydın Merkez (Yaklaşık 30 km.) veya Aydın merkez-Işıklı-Kuyulu-Kardeşköy-Acarlar yolu-Sandıklı- İncirliova-Dereağzı-Kızılcaköy-Kemer üsttekiyle aynı bitiş. (Yaklaşık 60 km). Google Haritalar linkini (link) eklemeye çalıştım
4-Aydın- Hayvan pazarı yolu-Gölhisar Hattından Dalama, gidiş dönüş yaklaşık 65 km.(bu hat Dalama'dan sonra Yenipazar'a kadar uzatılabilir, bu durumda gidiş geliş toplam 80-90 km)
5-Yol bisikleti için Aydın Çine asfalttan gidiş geliş yaklaşık 85 km.
Üstte yazdığım rotaların tamamı, tüm bisiklet tiplerine uygun (yol, dağ,tur,şehir, katlanır). Kazasız, keyifli sürüşler dilerim.

Kuşadası’ndan herkese selamlar. :) gece saat 23.00’dan sonra Değirmendere’den Soğucak’a kadar pedallıyorum, katılmak isteyenleri beklerim. :)

Kuşadası sahil sitelerinden selamlar. Scott sub cross 10 bisikletim var ve sahildeki bisiklet yolunda biniyorum genelde. Başka güzergah tavsiyeleri olan var mıdır

valla şu an Ankara'dayım fakat oralara gelmek için can atıyorum şu an. havalarda ısınmaya başladı ki ver elini Didim, Selçuk, Şirince, Gümüldür vs..

@bis212 Ağaçlı köyü üzerinden Söke tarafına geçip oradan da Doğanbey tarafına ya da Söke'nin diğer köylerine gidebilirsiniz. Yaylaköy'e tırmanıp aradan Kirazlı köyüne geçip daha sonra Kuşadası üzerinden tekrar evinize gelebilirsiniz. Soğucak, Yaylaköy, Caferli, Kirazlı, Gökçealan, Ağaçlı, Yamaç, Doğanbey köylerine Google maps üzerinden farklı kombinasyonlar ile rotalar çizip git gel yapabilirsiniz. Milli park ve Meryem Ana oldukça meşhur ve güzel, ikisine de gitmeden olmaz.

Kuşadası sahil sitelerinden selamlar. Scott sub cross 10 bisikletim var ve sahildeki bisiklet yolunda biniyorum genelde. Başka güzergah tavsiyeleri olan var mıdır
Merhaba,
Ben genelde sahildeki bisiklet yolundan Güzelçamlı'ya kadar sürerek ısınıyorum. Bu yolda yayalar çok dikkatsiz. Daha sonraki güzergâhlar şu şekilde:
Güzelçamlı-Davutlar-Ağaçlı-Söke-Ortaklar. Dönüşü Yaylaköy-Soğucak üzerinden yapmanızı tavsiye ederim. Bu güzergâhı sabah saatlerinde kullanmayın çünkü sahilden mesaiye gidenler çok yoğun oluyor ve Ağaçlı yolu dar.
Güzelçamlı-Davutlar-Kuşadası-Selçuk.
Güzelçamlı-Davutlar-Kuşadası-Selçuk-Çamlık-Kirazlı-Kuşadası.
Güzelçamlı-Davutlar-Kuşadası-Selçuk-Çamlık-Ortaklar-Söke-Güzelçamlı.
Güzelçamlı-Davutlar-Soğucak-Yaylaköy-Söke-Aydın.
Söke'den Bağarası ve Didim tarafına da gidebilirsiniz. Ancak Didim yolunda rüzgara dikkat edin bisikleti savuruyor.
Kuşadası'ndan Selçuk'a giderken Menderes yoluna girmeyin o yol da dar ve tehlikeli. Pamucak tarafından giderseniz soğuk asfalt çok sarsıyor.
Yazın genelde haftada üç dört gün çıkmaya çalışıyorum. Bazen gezi maksatlı sürüyorum. Muhtemelen yolda karşılaşmışızdır. Bende de Scott Speeder 20 var.
Görüşmek üzere...

@Ufuk A. selamlar. Bu köy yolları yol bisikleti için uygun mudur? Ben hiç Söke, Selçuk ve Kuşadası köy yollarına girmemiştim fakat bu sezon gireyim diyorum.

• Beğen
Tepkiler: Bike Storm 09
@Ufuk A. selamlar. Bu köy yolları yol bisikleti için uygun mudur? Ben hiç Söke, Selçuk ve Kuşadası köy yollarına girmemiştim fakat bu sezon gireyim diyorum.
Ağaçlı - Söke yoluna girdiğinizde dikkat edin ben 72 km hızla inmiştim yol bozuk olabiliyor kontrollü olmanızı tavsiye ederim. Mesela soğucak - davutlar yeni yapılan yol çok hoş orayı kullanabilirsiniz. Sonra Kuşadası - Selçuk arası yolda hem manzara hem antrenman açısından güzel bir rota bu sene buralarda sürdüm çünkü Davutlar - Güzelçamlı yolu yani söke - kuşadası Kuşadası AVM'nin olduğu yerdeki yol ayrımına kadar yol güzel asfalt bildiğiniz normal güzel yol ama davutlar Nazilli sitesi aydın tur tarafları çok dikkat edilmesi gereken yollar maalesef.

• Beğen
Tepkiler: Ufuk A. ve Cagdasa
Merhaba,
Ben 700x25 kullanıyorum pek sorun yaşamadım. Ancak Kuşadası'ndan Selçuk'a Pamucak tarafından gittiğimde asfalt çok rahatsız etmişti. Belki de o gün lastik basınçları normalden fazlaydı. Köy yolları elbette Kuşadası-Söke yolu kadar pürüzsüz değil. Bölgesel rahatsızlık veren yerler var. Örneğin Soğucak kavşağından Davutlar'a döndükten sonra Caferli kavşağına kadar yoldaki çakıllar sarsıyor. Bu arada Bike Storm 09'un dediği gibi yokuşlarda frenlemezseniz 70-80 km hızlara çıkabiliyorsunuz. Dikkat edin.

• Beğen
Tepkiler: Cagdasa
Dilek Yarımadası Milli Parkı'nın girişinde bisiklet için bilet almak gerekiyormuş sanırım ama web sitelerinde bir bilgi göremedim. Belli saatlerde bisikletle biletsiz girilebiliyor diye de duydum, güncel bilgisi olan var mıdır?

Dilek Yarımadası Milli Parkı'nın girişinde bisiklet için bilet almak gerekiyormuş sanırım ama web sitelerinde bir bilgi göremedim. Belli saatlerde bisikletle biletsiz girilebiliyor diye de duydum, güncel bilgisi olan var mıdır?
Merhaba,
Pek güncel olmamakla birlikte 2020 fiyatları şu şekildeydi: Yaya girişi : 7 TL., Bisiklet : 7 TL., Motorsiklet: 14 TL., Otomobil : 21 TL., Minibüs : 63 TL., Midibüs : 112 TL., Otobüs : 189 TL.
Yazın arkadaşlardan hiç duymadım. Ben de ücret ödeyerek giriş yapmıştım. Belki kış sezonunda sizin duyduğunuz gibi olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin
@bis212 yaz mevsiminde sabah mesai başlamadan önce girerseniz, yaya ve bisikletliye ücretsiz oluyor. (Araç kapısı kapalı olduğu için mesaiden önce araçla girme ihtimali yok) Kışın da aynı sistem geçerlidir büyük ihtimalle. Gün içerisinde girdiğim zaman genelde alıyorlar, bir iki defa bu seferlik bizden olsun demişlikleri var ama neye göre diyorlar emin değilim.

• Beğen
Tepkiler: bis212
Pandemi nedeniyle milli parklar ve kuş cenneti gibi sit alanı olan yerlere girişler kapatıldı diye biliyorum,yinede yakın olan arkadaşlar bilgilendirme yaparsa daha iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: bis212
En son kasım ayında milli parka girebiliyordum. Sabah 06:00 - 08:00 arasında ücretisz giriş yapabiliyorsunuz ve araç olmuyor. Domuzlar insan az olduğu için yola daha fazla çıkabiliyorlar, dikkatli olmak gerekebilir. Saldırmazlar ama yavruları falan varsa bir müddet kaçmalarına izin vermek gerekir.

En son kasım ayında milli parka girebiliyordum. Sabah 06:00 - 08:00 arasında ücretisz giriş yapabiliyorsunuz ve araç olmuyor. Domuzlar insan az olduğu için yola daha fazla çıkabiliyorlar, dikkatli olmak gerekebilir. Saldırmazlar ama yavruları falan varsa bir müddet kaçmalarına izin vermek gerekir.
Bugün sabah (04.03.2021) gittim şu ara saat 6:00 ile 9:00 arasında bisikletlilere giriş ücretsizmiş. Hafta sonu henüz açık değilmiş.

Bugün sabah (04.03.2021) gittim şu ara saat 6:00 ile 9:00 arasında bisikletlilere giriş ücretsizmiş. Hafta sonu henüz açık değilmiş.
Peki belirttiğiniz saatler dışında haftaiçi içeri bu ara giriş var mı yaya bisikletle veya diğer araçlarla?

AYDIN NAZİLLİDE TURLAR YAPIYORUZ YAPANLARADA EŞLİK EDEBİLİRİZ 😀

Geri