Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bayan yaya tarafından sözlü tacize uğradım

@hlksnrr Bayanın nasıl biri olduğunu görseydiniz böyle bir yorum yapmazdınız beni kışkırtan o idi bende karşılığını verdim bana hakaret edecek arkamdan laf söyleyecek ve ben susup devam edeceğim kusura bakmayın ama bana göre değil.Normal bir insan olsaydı bir şey demezdim fakat bayan çirkefin tekiydi görmediğiniz için bilmiyorsunuz normal biri olarak algılamanız da normal.Ayrıca bayan üzerime yürüdü kavga çıkarmak için ve ben yoluma devam ettim.Amacı kavga çıkarmaktı.Çirkef biriydi çünkü.
Yorumunuza saygı duyuyorum bu arada olayı canlı olarak görmediğiniz için normal yazılanlar.

Ayrıca o sokak 20-25 metrelik bir yoldu oradan günde kaç tane motorsiklet(scooter) geçiyor kim bilir.
Resmi olarak trafiğe kapali değil yani etraftaki dükkanlar daraltmış yolu o yüzden otomobil giremiyor.(Trafiğe kapali derken ayrintisi yazmadim konuyu acarken hata bende o yüzden.)

Scudo
@Aazam
1 kadının 3 insanlık yolu kaplama gücü vardır. Çantası torbası ve aurasıyla. 2 kadın 1 kamyon geçecek yolu kapsar. 5 kadınla e-5 i trafiğ kapamanız mümkün. Bir daha gözlemleyin ne demek istediğimi anlayacak ve bana hak vereceksiniz

• Beğen
Tepkiler: hauy
her şey bir tarafa da, gençler lütfen şu "hayırdır?" lafını kullanmayın.
çok itici ve çirkin bir laf.
bilmiyorum nerden dolaştı bu laf gençlerin ağzına(muhtemelen saçma bir tv dizisinden öğrenmişlerdir)
ama cidden artık şu laftan vazgeçin.

@endersemiz

Ender, hepimizin sık sık başına gelen bir durumla karşılaşmışsın. Kadın da olsa kimse kusura bakmasın ama o aslında dikenli bir çam ağacıymış. Kadın olması o canlının yürüyen bir kaktüs olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Bu olayda olduğu gibi, birkaç kez gelen zil sesi ile ikna olmayan dikenli canlılara karşı ben " izninizle geçebilir miyim " diye seslenerek izin istiyorum. Sanıyorum ki insan sesi duyduklarında dikenleri bir anda dönüp kendilerine batıyor ve kenara çekiliyorlar.

Bırakalım büyüklük bizde kalsın arkadaşlar, biz kendimize yakışanı yapmaya devam edelim, belki çok uzun yıllar sonra belki de yakın bir gelecekte insanlar da kentler de değişmeye başlar...

@ilkerarslan Güzel özetlemişsiniz.

Bu konu burada kapanırsa sevinirim ben sadece paylaşmak istedim ancak bazı arkadaşlar muhalefet oldular hemen,olayı canlı görmedikleri için benim yerimde başkası olsaydı küfür bile edebilirdi o bayana.Ben sinirlerime hakim oldum,sadece arkamdan laf attığı için cevap vermek istedim bayana.Yoksa basıp gitmeyi bende biliyorum ve her zamanda yaptığım bir şey bu kimseyle kavgam olmadı bisiklet sürerken.Yine de yapılan her yorum için teşekkür ederim...

Öyle dar bir yerde ben korna filan çalmıyorum..
İyice yaklaşıyorum..veee..
Müsade edermisiniz??? Diyorum..:)

Şu ana kadar hiç sorun olmadı.

Bu arada üzerinde bisiklet logosu olan kaldırım yollarda..tabii korna çalıyorum.
Bu benim doğal hakkım.:)
Şunu umutmamak gerek.
Yayalar trafikte uygar ülkelerde "en üst"haklara sahipler.
Bisiklet de onlara saygı göstermek zorunda.:):)
Böyle düşünüp davranırsak sorun kalmaz bence..:)

Simdi ben de bir sey anlatayim hatta bana da boyle "Sen taciz etmissin" tarzi bir mesaj gelirse kameramdan goruntu de atabilirim.

Normal seridimden kardesimle birlikte fermuar biciminde gidiyoruz. Ters seritten beyaz bir mercedes girip park ediyor. İnecek kisilerin oldugunu anlayip zil caliyorum. Defalarca zil calmama ragmen kadinin biri kendi hakki gibi kapiyi aciyor. Hoopp hop diye bagiriyorum. Kadin kapiyi acarken kil payi kurtariyorum. Kadin aractan cikip "Gerizekali, karsidan gitsene!" diye bagiriyor. Simdi ben gitsem bu kadini da, bu kadini yaninda gezdirip onun laflarina gulen iki tipi de guzel bir dovsem. Suclu ben olacagim degil mi? Neyse herseyin cilki cikmis zaten. İyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: jeffreyzz17
Ona bakarsak bana da bazı antrenmanlar da sataşan oluyor kamyon'dan bağırıp korkutmaya çalışan mı dersin motorsikletle sıkıştıran mı dersin korna çalıp strese sokan mı... bunlara alışmamalıydık

Evet bir kabalık var ama sözlü taciz lafı bana abartı geldi biraz. Benim yaşadığım semtte aynı şekilde insanlar zili umursamıyor, anlamıyorlar belki de bilmiyorum. Ancak rica edip geçmek istediğimde genelde sorun çıkmıyor. Abartmamak lazım bu kadar.

@kobalamin bir gun birini dovup youtube a atacagim. Bu arada attigim mesaji da editlemis yoneticiler. Demek ki yonetici gibi ust bir kurum bile rahatsiz olmus kadinin dedigi laftan eheheh

@Kübra C. Sozlu uyari duyarsa cildiriyor buradakiler direk bagirarak anlamsiz bir seyler soyluyorlar. "Hebele hübele" gibi. Gerci zilde de ayni. Acaba bizim buralarda mi bir sikinti var? Zilin anlami ben buradayim beni farket demek degil midir? Biz zil caliyoruz (adamin solundan gecerken) adam donup "hayirdir gardas ustumuze mi cikacan? (Tespih)" diyor

Orta ölçekli bir sahil kasabasındayım,sıcak olduğu için genelde günbatımına yakın ya da gece çıkıyorum.Alkollü araç kullanma yüzdesinin fazla olduğunu düşündüğümden bazen risk almak yerine kaldırıma çıkıyorum ve asla yayaların arkalarından zil çalmıyorum,çünkü normalde kaldırımda olmamam gerekiyor,kimseye zil çalmaya hakkım yok.Gelgelelim araç trafiğine kapalı yaklaşık 3 km sahil yolu var ve bunun 1 km'si bisiklet yolunu da içeriyor.Araç trafiğine kapalı ama elektrikli scooterlar,Yuki diye tabir edilen elektrikli araçlar da kol geziyor o yolda.Mecbur bisiklet yoluna girmek için o sahil yolunu kullanmak zorundayım ki bir çok bisikletli de kullanıyor o yolu.Ama bir bakıyorsunuz 6-7 kişi halay çeker gibi dizilmiş,yolu kapatmış,o zaman mecburen zil çalıyorum.En sonunda 1 km'lik bisiklet yoluna çıkıyorum.Bu sahil yolunda genelde turistik tesisler ve restoranlar vs. bulunuyor.Zaten çok kısa bir bisiklet yolu var,oraya girdiğinizde de yanda kocaman yaya yolu olmasına rağmen klasik tablo,yemeğini yemiş,gezintiye çıkmış amcalar,teyzeler,bebek arabasıyla bisiklet yolunda gezenler,durmuş sohbet edenler,denize karşı selfie çekenler.Genelde koşanlara,paten ve kaykaylara ve çok yaşlı insanlara birşey demiyorum ama diğerlerini sürekli uyarıyorum ve bu konuda taviz vermiyorum.Ama ister istemez asap bozuluyor,keyif sinir harbine dönüşüyor.Ha bu arada o elektrikli scooterlar,Yukiler de kendilerini bisiklet sanıp bisiklet yolunundan gidiyorlar.Kısacası acayip bir kavram kargaşası,bilinçsizlik ve eğitimsizlik mevcut.İnsanlarımız tahamülsüz,saygısız,agresif.Ben de biraz dolmuşum bu konuda,başlık sahibi arkadaş kusura bakmasın,içimi döktüm :)

Düşündüm de gerçekten çok sinir bozucudur o boş yolda akıp gitmek varken uyarmak falan ne diyim umarım birgün patlamazsın.

@Owlknife Zaten karakter olarak haksızlıklara tahammülsüz ve kolay parlayan biriyim,ama bisiklet yolunda kulağımda müzik oluyor,bisiklet yolundan yürüyenlerin arkasından defalarca zil çalıyorum,duymazlarsa yavaşlayıp yanlarından geçerken "burası bisiklet yolu " diyorum,ya da sinirli bir ifade takınıp kafamla ve göz ucumla yerdeki bisiklet logosunu gösteriyorum,basıp gidiyorum,arkamdan birşey derlerse bile duymuyorum müzik olduğu için.Yoksa herkesle uzun uzun tartışamam,haklı olsan bile haksız çıkabileceğin bir ülke burası.Bu arada gayet güçlü ön far ve arka lambam,kaskımın ön ve arkasında da çakar var,beni görmemeleri için kör olmaları gerek.Bir de bazıları telefonlarından kafalarını kaldırsalar beni görecekler,o da ayrı bir problem

• Beğen
Tepkiler: Owlknife
şu iki bayanın bisiklet yolunda trafikte vs. bu hareketlerinden farklı bir tavır sergileyeceğini düşünmüyorum.halkın seviyesi belli. gün geçtikçe dışarı çıkmaktan soğuyorum. geçen hafta bisiklet yolunda yaya yüzünden kaza yaptım buda tuz biber oldu. trainer bakıyorum artık

• Beğen
Tepkiler: jeffreyzz17
Geri