Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletçi nelerden hoşlanmaz?

Bugun merkezde gezerken genc bır turıst grubunun arasından gecerken bırı laf attı.
Turıst: Hey armstrong,you look damn cool mate.
Ben:well,thanks but i don't use drugs.
Karsılıklı gulustuk ve devam ettım,arkadan hala kıkırdama seslerı gelıyordu.
Dıyalogda hoslanılmayan sey,evet armstrong benzetmesı.

Scudo
@Barış TURAN

Sırf "mate" yüzünden İngiliz aksanıyla okudum :)

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN
- manyakmısın la o kadar yol bisikletle gidilir mi [(10-15km işe gidip geliyorum )]
- ne kadar zamanda gidiyorsun sen eve ve otobüs minibüsle gidiyosan kaç dk bekliyorsun gelmesini?
- 45-50 dk yol 10 dk da beklerim
- 20 dk da evdeyim ve üstüne spor yapmış oluyorum sabah akşam, yarım saatte senden fazla uyuyorum.!
- *&%+&+/

@Edip Dinçer

Mate'ı bır de aksanlı meytıey dıye vurgulamalarına hastayım ben de :)

Cop konteynırlarını calınmasın dıye bagladıkları zıncırlerden,ozellıkle apartmanla yolun kesıstıgı kosebaslarında yerde gızlı mayın gıbı duranlardan,aman dıkkat!

Ben aslında pek böyle tiplere rastlamıyorum ya. Hatta 2 aydır 450 km falan sürdüm (sıcaktan süremiyorum), bir tane bile laf atan falan olmadı (yiyorsa atsınlar). En fazla Niğde'ye gittiğimde ufak bir çocuk vaay, yarış bisikletine benziyor demişti o da olur artık. :)

"Kız başına bisikletle falan çıkma böyle yollara, başına türlü şey gelir. "

Üstelik bu cümleyi kuran kişi ailemden ya da arkadaş çevremden biri değil, hiç tanımadığım başka bir kadın. Bana aynen böyle söyledi, kanım dondu bi anda.
Dün akşamüstü Bornova'dan Bostanlı'ya (Yaklaşık 10-12 km) gitmiştim, kafede yan masamızda tahminimce 30lu yaşlarının ortalarında olan bir arkadaş grubu vardı. Kadınlar önce kıyafetlerimi süzdü, sonra içlerinden biriyle gözgöze gelince gülümseme ihtiyacı duydum. Bundan cesaret alarak konuşmaya başladılar, en başlarda çok sevimliydiler. Kaskıma baktılar, bisikletimle ilgili basit sorularla muhabbeti ilerletiyorduk. Hepsi aynı şirkette çalışıyormuş, her haftasonu toplanırlarmış, hatta biri eskiden ciddi mesafe sürüyormuş derken onun hemen yanında bebek arabasını ileri geri sallayarak oğlunu uyutmaya çalışan hanımefendi bana durup dururken böyle bir cümle kurdu, ne diyeceğimi bilemedim. Ağzımdan sertçe bi "Ne münasebet, erkek olsam başıma bir şey gelmeyecek mi yani?" çıkıverdi. Sert çıkışıma rağmen "Erkekle kadın bir mi canım, bari yanında erkek olsaydı. Bisiklet de kadın işi değil ki, sorun orada" demesin mi?? Üslubunun çirkinliğini bir kenara bıraktım, o bi anneydi. Gelecek nesli yetiştirecek olan annelerden. Oğlunu nasıl öğütlerle büyütecekti yahu?! Bu nasıl bir bakış açısıydı? Kanımı donduran nokta karşımdakinin kariyer sahibi, eğitimli bi kadın olması ve bu denli ataerkil düşünmesiydi. Tatsızlık çıkmaması adına, tartışmayı kısa kesip bulunduğum mekandan ayrıldım.

Velhasıl kelam, yıl oldu 2016. Lütfen artık bu ve türevi cinsiyetçi çirkin tabirleri hayatınızdan çıkarın. Buraya neden bunu yazdım bilmiyorum fakat dolmuşum sanırım...

arabalardan bağıranlar, bağırmaya üşenip kornaya basıp dikkatimi çekip (selam verceklerini falan sanıyordum) hareket yapanlar, aşağılayanlar - hiç uzun yol yapmadığımdan beteriyle karşılaşmadım ama yolun ıssız olması bunlara daha çok cesaret verecektir

yolun kenarında bisiklet sürmek için hiç boşluk olmaması ve o yoldan vızır vızır geçen arabalar, az kalsın tırın altında kalıyordum böyle bir yolda

köpeklerin kovalaması, önüme atlaması

arabaların çift şeritli yollarda bile yanımdan hızla geçmeleri

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Keşke ülkemizde futbol,basketbol değide biraz daha bisiklete yönlendirseler.Sevmediğim şeyleri hemen yazayım
1) Ufo gören masum köylüler gibi bakıyorlar
2) Laf atmalarından ve el şakalarından tiksindim o market piskeletlilerin
3) Bisikleti görmeyen ve varlığından bir haber olan insanlar
4) Bisiklet yolu dediğimizde küfür anlayan yurdum insanları
şuanlık bukadar.

Bisiklete genelde egitimli insanlar biniyor. Toplumda egitimli insanlari vatan haini olarak goruyor. Son donemde bu boyle oldu. Topluma bu pompalandi. Eskiden egitimli insan genc olsun yasli olsun saygi gorurdu bu toplumda. Ben 20 sene oncede tayt ile binerdim tum Istanbulda. Bir tane laf atan hatirlamiyorum. Sunu bilin ; sokaga ciktiginizda esnaf, ticari soforler, ve halkin cogu yetiskin bisikletliye dusman gozu ile bakiyor. O yuzden bisikletli hakkini gasp etmekten gocunmuyorlar. Bu soyledigim genelde buyuksehirlerde boyle. Kucuk yerlerde belki bu kadar kotu degil bu durum.

Bir bisiklete o kadar para verilir mi diyenlere uzun uzun iste sigaraya vercegine ickiye vercegine saglik vb anlaticagina
Eger karsidaki sıgsa zaten anlamaz
Ona en guzel cevap
Sanane la pis fakir d
Dir benim icin
Hep işe yarar
Hoslanmadigim sey islak yollar harici yok
Elalemi takmam
Agzim iyi laf yaptigi icin genelde espiryle karisik iyi g.t ederim
Onun disinda keyfini cikarin

Bir bisikletçinin en çok hoşlanmayacağı şey sanıyorum yolunun mangalcılar tarafından işgal edilmesi olacaktır. :)

diğer insanları hiç kafaya takmadığım için benim hoşlanmadığım şeyler;
mazgallar
çukurlar
bisikletimi yeni yıkamışken önüme çıkan küçük su birikintileri
kamyonların yol kenarındaki parçalanmış lastiklerinden dağılan teller
soğuk asfalt v.b.

Geri