Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisan RC kullanıcılar kulübü

Ahmet Fidancı

Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR
Tepki
846
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisan markası bir çoğumuzun çocukluğunda anılarla hatırlanır.
Ancak Bisan uzun bir durağanlığın ardından yeni sahipleri ile piyasaya karbon kadrolu bisikletleri ile giriş yaptı.
İşte bunların RC9400 den RC9900 e kadar serisiyle alüminyum dan karbona claristen ultegraya yürüyen modelleri gözleri kamaştırdı.
Bir RC9900 kullanıcısı olarak Bisan severleri bir araya toplayarak ilk bisan deneyimlerini ve şimdi kullandıkları bisikletlerini paylaşacakları bir sayfa olmasını gerektiğini düşünerek bu başlığı attım. Görelim neler var.

İlk görselleri ben ekleyeyim.

Dosyalar

• IMG_20190724_171450.jpg
    IMG_20190724_171450.jpg
    1,7 MB · Okunma: 649
  • IMG_20190724_170649.jpg
    IMG_20190724_170649.jpg
    444,9 KB · Okunma: 618
Scudo
Süper görünüyor, eski Bisan'lari da severdim ama bu yeni RC serileri çok can yakacağa benziyor ?
Güzel başlık, başlık da bisikletiniz de hayırlı uğurlu olsun.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Fidancı
senden başka kimse yok herhalde, bisikleti anlatsana biraz

Daha başlığı yeni açtığım için görüldüğünü sanmıyorum.
Focus İzalco mu satıp Bisan Rc9900 aldım. Tabii ki önce inceleme fırsatım oldu. Türk markası olmasının yanısıra 30 yıla dayanan tanışıklığımız bu kararı vermeme öncü oldu.
İzmirde oturuyorum, fabrikasına 20 km uzaktayım. Ama istanbuldan aldım. Fabrika satışı yoktu. Özellikle kırmızı renk isteyince Bisan bayisi Yusuf bey vitrin bisikletini vermek zorunda kaldı. Tabii ki orjinalinden bir kaç parçası farklıydı. Hemen bisan fabrikası ile irtibata geçtim. Getir dediler. İlana uygun olmayan bütün parçalarını değiştirdiler.
İlk kısa deneyimler ardından bu hafta sonu ile uzun deneyimimi yaşayacağım. R8000 setli, aero karbon kadrolu ve 8 kg altında bir bisiklet için anormal düşük bir fiyat belirlenmiş. Kadronun ince bir noktası yok. Mesela Scultra kullanan arkadaşlar üst borudaki hassasiyeti bilirler. Bisan önceliği sağlamlığa vermiş.
Uzun yol deneyiminden sonra bisiklet hakkında fikirlerimi sizler ile paylaşacağım.

Keşke tiagra modelini çıkartsalarmış:( Ama kadro tasarımından anlıyorlar. Müthiş??

@emir yakup bulut
Kendim yaptım. ?

• Muhteşem
Tepkiler: Cemal Ç.
Fuarda bolca inceleme fırsatımız olmuştu, kadro japon'ya dan geliyor, kendileri karbon yapımına başlıyormuş, yetkililerle sohbet etmiştik. bence de başarılı kadro
(link)
(link)

Bugün 168 km lik ilk uzun turunu yaptım. Bisiklette değişen sadece lastikler. Yani cst yi söküp durano dd taktım. Harici hiç bir değişiklik yapmadan bu turu tamamladım.
Segment listesinde Personal Record yok. Yani performans turu değildi.
Bisikletin hızlanması gayet başarılı. Şahsen daha önce deneme fırsatı bulduğum kuota açılarını andırdı.
R8000 i anlatmama gerek yok sanırım. Shimanonun yeni vites sistemini taşıdığı set gayet başarılı.
Tur sabahın erken saatinde gidiş olsa da dönüş hem rüzgara karşı hemde yüksek sıcakta seyretti. Dolayısıyla çook yoruldum. Ama patlamadım. Sele sıkıntı çıkarmadı. Çin dikimi tayt ile sıkıntısız turu tamamladım.

Check out my activity on Strava: (link)

@Özcan
Kadro çinde üretilmiyor dedi üretim müdürü. Hatta üretilen ülkeyide söyledi, ancak unuttum ?Dengfu ve hungfu dünyanın en kaliteli kadrolarını üreten fabrikalar.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: meren12 ve MakRo
Karbon kadro ülkemizde uretilse muazzam bir olay olur nitekim çoğu ünlü bisiklet markalarının bile kendi ülkelerinde kendi karbon kadro üretmişliği yok.
Bisan güzel islere imza atıyor bravo.

• Beğen
Belki birgün biz de yıllar sonra bisan'a bineriz. Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın

• Beğen
Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

• Beğen
@OnurÖzdağ
Klavyenin azizliği. Kadro çinde üretilmiyor.

• Beğen
Tepkiler: OnurÖzdağ
Kadroya göz atınca Bisan olduğu anlaşılmıyor. Biraz daha Bisan yazısı olabilirdi. Sele borusu, üst boru, chainstaylerin iç tarafı vs. :) Şaka bir yana güzel bir bisiklet, iyi günlerde kullanın.

Bissan çok güzel bisikletler çıkarmış hem yol olsun hem mtb olsun gayet başarılı insanı bisiklete başlatan fiyatları var bende bissan rc 9400 almayı düşünüyorum ama pek emin olamıyorum bunun en büyük nedeni ise kullanıcı yorumu olmaması tabi bunun nedeni yeni çıkmış olduğu için olabilr içimden bir ses diyorki bak bissan ne güzel bisiklet yapmış karbon maşa ve sele borusu var fiyatıda uygun kaçırma bunu çünkü seneye yeni fiyatlandırma olucak hala fiyatları uygun olucakmı içimden bir ses ise bak iyi düşün bu bissan yeni çıktı karbon parçalarında sorun çıkabilir sonuçta deneyimsiz bu konuda servisleri nasıl Salcano gibi ise hiç bulaşma bak o kadar yabancı marka var iki parçası daha iyi diye alıp sonra 20 parçasında sorun çıkmasın diyor içimdeki diğer ses yani işin kısacası kafam çok karışık @Ahmet Fidancı sizin düşünceleriniz nedir bu konuda

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
Bisan bence pek götüremez bu işi. Tam dövizin fırladığı zamanda piyasaya girdiler. Milletin bisiklet alacağı varsa da o kadar tuzlu ki sıfırlar direk ikinci ele yöneliyor. 1 sene önce 3.500 tl ye aldıgım bisiklet şuan 5000 tlden satılıyor. ee kardeşim motorsiklet fiyatlarına gelmiş yazıktır. bide karbon kadroları düşünemiyorum kaç paradır kim bilir

@Bisiklet sever 93
Rx9400 şu an en rağbet gören modeli. İşin gerçeği almak istesenizde sıra beklemelisiniz. Bisiklet kompedantları Enrico markası ortaklığı ile üretiliyor. Kadro Peugeot ile aynı fabrikada aynı kalıpla üretiliyor. Peugeot un R12nin aynısını gördüm fabrikada. Üzerinde bisan yazıyor sadece. Fp olarak çok iyi fiyata sahip. Bunun piyasaya ilk girmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Aynı otomobil gibi. ? Aldığın fiyatın üzerinde para ediyor ikinci el.
Rc9900 ü parçalayalım; R8000 fiyatı 6500 TL en uygun. 010 jant, cst lastik Enrico gidon ve boğaz, selle royal ın 300 TL lik selesini üzerine ekleyince kadro bedavaya geliyor.
Karar sizin.

@Mustafa42
Bisan Rc9900 sıfır fiyatına aynı sete sahip 2.el bisiklet zor.

• Beğen
Tepkiler: amasseia
@Ahmet Fidancı vayyy. Getir demeleri... Tebrikler Bisan. Istenilen ve istediğimiz üreticisinden tamircisine.,tamircisinden satıcısı na kadar herkesin malının arkasında durması....

• Beğen
Geri