Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisan RC kullanıcılar kulübü

Scudo
@brdtl
Çok güzel bisikletin var. Sınırlı sayıda üretilmişti. Emsalsiz denilecek zamanı yakın. Kullanmak yerine uygun bir alanda muhafaza etmeni tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: brdtl
@Özcan
Fuarda Japon demişti müdürleri, hatta Trek le aynı fabrika demişti

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Fidancı
RX 9200 çok güzel kadro ona yakın yada aynı kadroya daha üstün donanım takarlar mı acaba?

@Hayatı Pedalla
Firma japon merkezli olabilir. Ancak ülke farklı.

Bursa'nın oldukça uzak bir mesire yeri olan Kocayayla'da geçtiğimiz hafta kamplı enduro motosiklet festivali vardı. Cumartesi günkü bisiklet turumuzda burada mola verdik. Bir de ne görelim? Bisan burada stand kurmuş :)

Belki 50 değişik model getirmişler, çok zengin bir stand idi. Çelik kadrolu siparişe özel üreteceklerini söyledikleri fixie'ler çok şıktı. Giriş seviyesi alü yol bisikletlerinin fiyatları fena değildi.

IMG_20190727_103329.jpg
IMG_20190727_103353.jpg
IMG_20190727_103437.jpg

Bisan rx9400 almayı düşünüyorum ancak izmir içerisinde bisikleti kanlı canlı görücek bir yer bulamadım acaba kullanıcısı varsa birkaç fotoğraf ya da en azından bisiklet hakkında fikirlerinin buraya ekleyebilirmi

iyi forumlar

@Özcan
Corelli de öyle söylüyor. Bakalım kim başaracak :D:):harika:

• Beğen
Tepkiler: Özcan
@Özcan
Yeni versiyonların boyası daha güzel daha teferruatlı. Bisan tahminen fazla rağbet gördüğü için şu an bisiklet yetiştiremiyor. Ağustos başında yeni versiyonları piyasaya sürüleceği bilgisini aldım. Mavisini çok aradım ama bulamadım. Birde kadroya uygun Bisan formaları olsa harika olacak ama.

Son düzenleme:
@Ahmet Fidancı
Umarım bu versiyonlar içerisinde rx9400 gibi giriş seviyesi bir bisikletde bulunur bisikletleri çok beğendim ama rc9800 lede başlamaya gerek yok :)

@cyclist_efecan
Tabii ki. Bisan Avrupanın yüksek teknolojiye sahip 3. Boya tesisini tamamlamak için çalışıyor. Düşünsenize istediğiniz pigment rengi kadronun istediğiniz yerine dijital baskı hassasiyetine attığını. Çok güzel tasarım ve rengarenk bisikletler bizleri bekliyor.

RX9400 kullanıcısı arkadaşlar var ise ufak bir yorum/anlatım tarzı bir başlik cok hoş olur.
Fiyat bandında Carraro 042 ve Peugeot'dan bir model var hatta B-twin triban 520'de eklenebilir sanırım, en çok satan klasman rekabet gittikçe yükseliyor otomobil incelemesi gibi yakında bu bisikletler 4'lü incelenmezse şaşırmam.
Uzun süre sonra yol bisikletine tekrar başladı Bisan fakat akılda kalan sorular :
1)Kadro üretimi kime ait, Asyali üretici bile olsa bir cok farklı kalitede Asyali var
2)Karbon masa ve sele borusu çok iddialı, özellikle sele borusu umarım kaliteli bir ham maddeden yapılmıştır.
3)Bisan garanti süreci nasıl işleyecek uzun süredir yol bisikleti ürün gamlarinda yok müşteri memnuniyeti herseyden önemlidir umarım motivasyonları böyledir.
4)Yerli malına desteğimiz olsun demek çok isterdim malesef diyemiyorum :)
Bisanci arkadaşlar artık söz sizde.

@Blacksilicon
Güzel bir parantez açmışsın. Bisiklet konusunda her tabelaya güvenmeyenlerdenim. Bisikletimin bakımlarını yıllardır kendim yapsamda bu tecrübesi olmayanlar çok fazla. Mahalle arası bisikletçiler bisikleti bozabiliyor. Özellikle üst seviye bisikletker için güzel bir servis listesi oluşturulmalı.

Alü kadroları kendileri üretiyordu eskiden. Ancak Ahmet Bey Peugeot kadrolar da aynı yerde üretiliyor diyor.
O zaman Bisan firmasını Cycleurope mu satın aldı, yoksa yeni Bisan firması Cycleurope'un Türkiye ortağı mı oldu?
Karbon kadrolar Çin - Dengfu üretimi. Salcano karbonlar ile aynı yerden geliyor diye biliyorum.

@Blacksilicon
Müşteri memnuniyetine değinmişken stok durumu ve bisiklet hakkında daha fazla bilgi almak adına firmanın kendi resmi site ve resmi instagram hesaplarında belirttiği iki ayrı mail hesabına mail atsamda 2 gündür geri dönüş alamadım acaba başımıza kadro ile ilgili bir sıkıntı gelse firma yarı yolda bırakırmı şeklinde şüpheler oluşmaya başladı kafamda bisan her ne kadar köklü bir firma olsada sonuç olarak şuanki bisikletler ilk seri bisikletler sorun olmaz diyemeyiz.

Sadece Bisan değil genel olarak Türkiye'de bir cok firma ile mail üzerinden iletişim kurmak zor en güncel bilgi ana dağıtıcı veya bayilerden alınabilir diye düşünüyorum.
Kadro konusu bence önemli cünkü fiyat/malzeme/iscilik kıstasına bakarsak Asya üretimi olması karbon maşa ve sele borusu getirmiş denebilir eğer yerli üretim veya işçiliği bir nebze daha yüksek olduğu ülkelerde üretilse bu fiyat bandina inmezdi kanımca yada kari fazla olurdu. Umarım sağlıklı ve uzun süre güvenli sürüş sağlayabilecek kadroya sahiptir, gerçekten detaylı incelemesi gerekiyor bisikletin internette fotoğrafları bile zor bulunuyor Allah'tan firmamız yerli sagolsun her bilgiye kolayca ulaşıyoruz!

@Blacksilicon
Rc serisi karbon bisikletlerin salcano ile aynı üreticiden geldiğini belirtmiş bazı arkadaşlar.Salcano karbon kadroları Türkiye'de en azından rüştünü ispat etmiş kadrolar eğer rx9400 model bisikletin karbon komponentleri aynı üreticiden çıkıyorsa güvenilir olduğunu düşünüyorum.Bu konuda doyurucu bilgilere ihtiyacımız var ancak stok durumu bile açıklanmıyor, ilgi herşey den önce gelmeli.

Ülkemizin bilmem kaç yılllık bisiklet firmalarından bisan, (kurucusu Cavit Cav olabilir bilen lütfen düzeltsin) çocukluğumuzda bindiğimiz ilk göz ağrısı bisikletlerin ardındanki-bunlardan birini; bisan cindrella yı 40 yıl önce dedem almıştı-sükuta girdiği büyük kayıplık zamanlarında sadece münasebetsiz şakalarımızın konusunu oluşturmuştu. Bugün devamlı ziyarete gittiğim bisikletçide birde ne göreyim. Bisanın dönüşü hakkaten muhteşem olmuş. O renk seçimi ve uyum tayvan kadrolardaki sağlamlık algısı ve tasarım yerli bir firmadan beklemediğimiz düzeyde. Şahsen bisanın bu haliyle piyasaya canlılık getireceğine ve rekabetçi fiyatı ile piyasayı sarsacağına inanıyorum. Birde şöyle kişisel bir izlenimim var. Bisan markası ve bisanın abartıdan uzak logosu bana nedense bir itibar algısı uyandırdı. Açıkcası bisan yazılı kadrolar hiç bir şekilde kompleksli bir duygu halini bana çağrıştırmadı. Özellikle yol bisikleti kullananların salcano, kron bir ölçüde corelliye mesafeli duruşunun altında bu komplekli/ezik ruh halinin etkisinin olduğunu düşünenlerdenim. Ama bisan bir gurur halini ve bir yerlilik nosyonunun övüncünü/ kıvancını bana yaşattı. Bisanı bu ruh halini bana yaşatacak kalitede ve fiyatta ürünler ürettiği için kutluyorum.

bisanın izmirdeki fabrikasına çok rahatlıkla ulaştım ben şahsen iletişim kanalları açık

Bisan markası ve bisanın abartıdan uzak logosu bana nedense bir itibar algısı uyandırdı. Açıkcası bisan yazılı kadrolar hiç bir şekilde kompleksli bir duygu halini bana çağrıştırmadı. Özellikle yol bisikleti kullananların salcano, kron bir ölçüde corelliye mesafeli duruşunun altında bu komplekli/ezik ruh halinin etkisinin olduğunu düşünenlerdenim.

Bisiklete çift kadro Bisan ile başlamış biri olarak o isim her zaman bende bir onur ve saygınlık ifadesidir. Kompleksli ve ezik kimselerin söylemleri o büyük Bisan adının üzerindeki tozları alıp götürüyor sadece. Onlar vurdukça Bisan büyüyor bizim gözümüzde. İzmir çocuğuyuz. Bisan'ın üzerinde büyüdük biz. 2020 modelleri arasında alınabilir fiyatta bir fixie olmasını umuyorum.

Geri