Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisan RC kullanıcılar kulübü

Orçun Bey kimdir bilmiyorum. Neyi doğrulamadığını anlamadım. Şu anki fabrikamız Şenkaya Çelik Döküm dür ve Bisan bisikletin hemen hemen karşısındadır. Hulusi Şenkaya uzun zaman önce hisselerini devredip Bisan bisikletten ayrılmıştır. İlk fabrikayı bugün Yaşar üniversitesi olan ağaçlı yolda kurmuştur. Kartal makarna yanındadır. Eski çelik döküm fabrikamızın arazisi ve fabrika hala orada bulunmaktadır.
Bisan fabrikası Ceo sudur Ali Orçun Bal. Bisan fabrikası Turgutlu yolu üzerindedir. IMG_20190922_194946.jpgGörselini ekliyorum. Bisan isim logo ve marka hakkına tek sahip firmadır. Bisan Rc9900 bisikletimi o fabrikaya götürdüğüm Ar-Ge ve üretim tesislerini gezdim. Üretim müdürü Ali Koca bey ile muhabbetimizi yaptık. Gelecek modeller hakkında bilgi aldık. ?

Scudo
Bisan fabrikası Ceo sudur Ali Orçun Bal. Bisan fabrikası Turgutlu yolu üzerindedir. 212816 dosyayı görüntüleGörselini ekliyorum. Bisan isim logo ve marka hakkına tek sahip firmadır. Bisan Rc9900 bisikletimi o fabrikaya götürdüğüm Ar-Ge ve üretim tesislerini gezdim. Üretim müdürü Ali Koca bey ile muhabbetimizi yaptık. Gelecek modeller hakkında bilgi aldık. ?
Hocam siz beni anlamadınız galiba ben o fabrikanın karşısındayım zaten yıllardır birçok arkadaşım orda çalıştı hala orada çalışan arkadaşım mevcut.

Eğer eklememi isterseniz firmanın kurucusu ile ilgili konuşuyorum. Şu anki yönetimin kendisi ile alakası yoktur. Bilir bilmez o bizi ilgilendirmez. 1967 yılında kurulan firmadan ve kurucusundan bahsediyorum şu anda.

Ayrıca forumda yazdığım gibi ilk bisikletim Bisan Toros tur. Gönlümde ayrı yeri vardır.

Eğer derdiniz Bisan bisikletin kuruluşu ise buyrun gelin fabrikamıza ben size detaylı anlatayım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Özgünn
Bisan RX9400 bekleyen arkadaşlar, 2 gün önce fabrikaya mail attım ve 1 gün sonra dönüş aldım. Modelin üretimi 2020 yılında başlayacakmış :(

Önümde 2 seçenek var başka marka model alıp bu bisiklet üretime geçince uzaktan ağzımın suyu akarak izlemek,
diğeri üretilene kadar bekleyip antramanları kaçırmak :) Keşke biri yardımcı olsada alabilsek

• Beğen
Tepkiler: KaracaAbdullah
Bisan RX9400 bekleyen arkadaşlar, 2 gün önce fabrikaya mail attım ve 1 gün sonra dönüş aldım. Modelin üretimi 2020 yılında başlayacakmış :(

Önümde 2 seçenek var başka marka model alıp bu bisiklet üretime geçince uzaktan ağzımın suyu akarak izlemek,
diğeri üretilene kadar bekleyip antramanları kaçırmak :) Keşke biri yardımcı olsada alabilsek
(link) kadro boyu uyarsa.

@btoyer Ben birincisini yaptım şimdi ağzımın suyu akıyor. Ama o zaman Bisan üretim yapmıyordu. İlandaki fiyat bisikletin 2019 liste fiyatına yakın. 2020'de nasıl bir sürpriz fiyatla çıkar bilinmez. Diğer markalar normalde böyle bir bisikleti 4 binden aşağıya satmazdı.

@sargonnas tabii ki eskilerin unutulması üzücü. Bir yanlış var ama bu unutulması.
Bu ay içerisinde toplantı sonrası 2020 modelleri tanıtılacakmış. Piyasaya hakimiyeti artması için fiyatı çok yükselteceklerini düşünmüyorum. Ama tanıtım yapılırsa, satışta başlar. Ama daha güzel kadrolarla, daha iddialı renkler ile gelecekleri haberini aldık. Hadi hayırlısı.

Bisanın MTB karbon kadrosunu sormuş bir arkadaşımız. Şöyle eke iliştireyim fotoyu. 4 renk olarak 2020 de yollarda görmeyi umut ediyoruz. Sarı kırmızı yeşil ve mavi.bisan mtb.jpg

Son düzenleme:
Bisan veya corelli gibi markalarda kişiye özel üretim yok mu ?

yani mesela Bisikletin herhangi bir yerine ufak bir punto ile adımızı veya başka bişey yazdırsak?
veya bazı insanlarda renk takıntısı vardır. Mevcut renklerden istemez ama mesela ful turuncu renk isteyebilir. Böyle bişeylerden bahsediyorum
Mesela ben bordo beyaz bisikletim olsun çok isterdim

Yaw yazıcam yazıcam yazmıyorum ben mi ? Göremiyorum yoksa bu bisanların en büyük kadro boyu 52 mi ?F9BED968-1931-4D07-9F71-3DDF0758D71A.jpeg

@Gökay Akçay evet doğrudur, RC'ler max 52 kadro; RX'ler 53 kadro.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Fidancı
Bisan kişiye özel bikefeet yapıp özel ölçekli bisikletler üretiyor. Hatta geçen ay Almanya fuarını yerle bir etti bu ürünleri ile. Bırakın logoyu, markayı, maşayı, tipi seçebiliyorsunuz.
Rc9900 52 kadro bendeki. Boyum 180. Bisiklette st 51.5 tt 54. Yani diğer, markaların bir çoğunda 54 diye satılıyor. Bisan çizelge de belirtmiş bunu. Yani kadrolar bir tık büyük.

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay
Benim ağustos ayında aldığım Bisan dağ bisikletim var (MTX 7800) ve açıkçası memnun değilim. Yarın aynı sorundan ikinci kez servise götüreceğim. İlkinde kadroyu değiştirmişlerdi. Yetkili servis Ermayan Emre Bisiklet gayet düzgün esnaf ve yardımcı oluyor. Bisan da sorun çıkarmadan kadroyu değiştirdi ama ben bisikletten faydalanamadıktan sonra ne anlamı var?

@Özcan Rotor sürtme yapıyordu. Kadroda kaliperi ayarlamaya yetecek kadar mesafe bırakılmamış. Yeni kadroda biraz azalsa da sürtme hala mevcut. Tasarımsal sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

Bisan'ın kendi sitesindeki fotoğraftaki arka çatal (Yanlış biliyor olabilirim,arka teker ile top tubeun birleştiği yer.:)) bana çok ince gözüktü hem sağlamlık hem de rijitlik bakımından bir problem yaratır mı (Kendimin çok rijitliği anlıyabileceğimi sanmıyorum ama sonuçta 4-5 seneden aşağı kullanmayı da düşünmüyorum).

Bisan fabrikası ile 2 kez mail yolu ile irtibata geçtik. bir an önce antramanlara ve sürüşlere başlamak için 1 tane bile veremezmisiniz dedim :D (hadi be abi 1 tane) Maalesef parçalar tedarik süreclerinde olduğu için üretim sıfır ve 2020 ocak ayı sonrasında mağazalarda yerini alacakmış.

Bende maalesef bekleyemedim ve bu gün Carraro 052 Tiagra setli bisikletin kaporasını yolladım. Sabah teslim alacağım. Kısmet değilmiş bisan ile turlamak. Bir dahakine 105 olanı alırız artık :)

• Beğen
Tepkiler: KaracaAbdullah
BISAN instagram hesabı bi'kaç kez benim story'mi takip etti. İnsanları ve piyasayı da gözlediklerini düşünüyorum. BISAN benim için çok ayrı yeri olan özel bir marka. Yol - yarış bisikletini denemek kullanmak çok isterim fakat 56 kadro bisikletleri olmadığını görmek beni üzdü açıkçası.

Rc9800 hem gunluk bisiklet kullanan hem haftada 2 3 kisa turlar yapan surucu icin uygun mudur sizce.Yol bisikleti almayi dusunuyorum bisikletcide denedim surerken biraz one yatmak gerekiyor gibi rx9400e gore.Trafigin yogun oldugu yerlerde bu bisikleti tavsiye eder misiniz.

@BooJack
Bence kısa turlar yapıyorsanız ultegra gereksiz ama her kullanıcının bisikletten beklentileri farklı birde karbonun ömrü daha kısa olur (Yaklaşık 6 sene nerden öğrendiğimi hatırlamıyorum :p alü ise 10'dan başlıyor ve artıyor.). Bence kısa turlar yapan kişiler için karbon çok da gerekli değil (Karbon kullanmadığım için yanlış da düşünüyorum olabilirim karbon kadro kullananlar daha iyi cevap vericeklerdir.). Ayrıca kaza anında karbon kırılırsa (Olasılığı daha yüksek alüye göre.) geri dönüşü yok tabi yurtdışına gidip yüksek fiyatlara tamir yaptırmak istemezseniz (Dünyada 1 tane var galiba.);)

Son düzenleme:
  • Hahaha
Tepkiler: Samsam ve rodya
Geri