Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

bisiklet dışındaki hobilerimiz...

satrançla uğraşmayı, kendi kendime saatlerce satranç antremanı yapmayı seviyorum. Bunun haricinde boş vakitlerimde sinemayla ilgileniyorum. Ayrıca klasik olacak ama bol bol da okuyorum..

Scudo
Ben de boyumu üst üste koyunca benden 2 tane eden cdlerimle uğraşırım...:D
Arada basketbol,haftada bir yüzme,koşma...vs vs
Pek sık olmasa da kitap okurum...(1 aydır bir satır bile okumadım malesef:() Ve yine herkesin yaptığı gibi rutin hayatla boğuşuyorum...Stres çok...

@papilloniac

valla ilk mesajı ben atmak isterdim :) ama olmadı neyse bende pazarları çiftçilik yapıyorum resimde görüldüğü gibi traktör kullanıyorum tarla sürüyorum boş vakitlerimde metal malzemelerle uğraşıyorum genelde makinelerimizi tamir ediyorum seviyorum kaynakla uğraşmayı onun dışında fotoğraf çekmeyide çok severim arada bende dolaşıyorum bazen yürüyüşe çıkıyorum şehir içinde işte kısıtlı zamanlada yapılacak ne varsa hepsini yapmaya çalışıorum :)

bi arkadaşımın maket uçak yapımı ve uçurması gibi bi hobisi var son zamanlarda banada aşılıyo yavaş yavaş... çok yakında bi hobim olacak galiba...:)

* En başta müzik (Blues,Soul,Funk,Gospel) dinlemek, Internetten bu muzik türlerini illegal yollarla bilgisayara indirmek..Ucuza düşürülen orjinal albümlerinde üzerine itinayla çökmek..

* Amatör olarak basketbol oynamak..NBA ve takımım Seattle Supersonics'i takip etmek..

* Bi kaç el çevirmekten zevk duyan adam olursa bilardo oynamak..

* Nargile tüttürmek (illaki anasonlu).. Bud içmek..(Malum heryerde bulunmuyo, hobi haline geldi içmesi)

fitness,otomobiller,dağcılık,bilgisayar,filmler

Fotoğrafçılık, Hi-Fi ses sistemleri, fitness, yüzme, müzik, otomobil (özellikle 60'lar ve 70'ler V8 Amerikan canavarları) ve motosiklet (65 model MZ ES 175/1 toplamaktayız, bitti sayılır hatta. Onun dışında ufak bi Piaggio Scooter'ım var, rüzgârı hissetiriyor ya, yeterli şimdilik), Ekşi Sözlük'ü takip etmek, elektronik (tamir-bakım işleriyle ilgilenmek bana anlatılamaz bir huzur veriyor) ve tabi olmazsa olmaz, bilgisayar... Bunların dışında şu sıralar şarap hobisi de aşılanmaya başladı bana. Yazlıktaki üzümler şarap yapımı için uygunmuş, oradaki yan komşumuz da bu işle uzun yıllardır ilgilenip, Fransa'dan meşe fıçıları bile getirtmiş bu iş için. Kanıma giriyor...

EK: Unutmuşum, dedem sayesinde iki yıldır ''arıcılık'' hobim de var. Ancak şu geçenlerde ''arıların kaybolması'' hadisesinden benim arılar da nasibini almış. Neyse ki dedem yeni arılar hediye etti. :D

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Özkara
bende avcılık, araba, ve motorbisikletlere ilgi duyarım ama en sevdiğim şey bisikletle avlanmaya gitmek :D:D:D

Ben sivil demiryolcuyum. "Demiryolu Dostluk Grubu" adlı Google grubunu yönetiyorum. Aramızda benim gibi hobi amaçlı demiryolu severlerin dışında hayatını trenlere vermiş, demiryollarımızın işleyebilmesi için onlarca yıldır emek veren, makinistler dahil profesyonel demiryolcular var.

Bunun dışında fotoğraf olayı benim için meslek olacağa benziyor. Neticede fotoğraf öğrenciyim. Babam plastik enjeksiyonla uğraşıyor ama ben plastik işini bir türlü sevemediğimden dolayı başka şeylere yönelmek durumunda kaldım. Sevmediğim bir mesleği sürdürerek ilerleyen yıllarda iş işten geçtikten sonra pişmanlığa yelken açmak hiç istemem. İyi bir fotoğrafçı olarak mesleğimi icra etmek istiyorum.

Bisikleti tamamen hobi amacıyla yapıyorum. Bisikleti profesyonel olarak yapamayacağım kanısındayım. Çünkü ben öyle yarış gibi şeylerin stresine gelecek biri değilim.

Zaman zaman minerallerle uğraşmayı seviyorum. Uygun bir araziye gidince içimdeki taş ateşi birden çıkıveriyor. Değişik ve güzel taş örnekleri bulmaya çalışıyorum. Hayli geniş bir taş koleksiyonum var. Dağınık bir koleksiyon ama onlarca tür taş ve kristal mevcut.

Hava durumuyla ilgilenmek çok hoşuma gidiyor. Özellikle sonbahar ve kış günlerinde karlı havaları; ilkbahar, yaz ve sonbaharda ise yıldırımlı havaları takip etmek harika oluyor. Bekleyiş içinde geçen uykusuz geceler beni yormakla birlikte istediğim hava koşulları bulunduğum yere ulaştığında zafer sarhoşluğuna dönüşebiliyor. Özellikle uykusuz bir gecenin sabaha karşısında yakaladığım bir yıldırım fotoğrafı benim içimi kemiriyor:)

Fotoraf çekmek,Balık tutmak,Bisiklete binmek,Model uçak yapmak,Akvaryum ve gelecek bir kanaryam olacak Şimdilik hobi uğraşım bunlar

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç
müzik dinlemek;
60' 70' 80' rock; Pink Floyd,Deep Purple,led zeppelin,rainbow,whitesnake,queen,.......
metal; sadece "savatage"
rock&roll 50' ; gene vincent, shakin stevens, elvis....
blues,rock ;ray, eric clapton,dire straits, bb king...
klasik jazz; ELLA FITZGERALD (tapındığım insan), diana schuur, shirley bassey,doris day,billie holiday,norah jones........
modern jazz; dave weckl (keşke 1/10 'i kadar davul çalabilsem), steve smith(vital information)...kulağıma hoş gelen davulcular.

davul çalmak,satranç oynamak...

@psychedelic68

Nick den belli zaten :)
Pink Floyd (başlangıç noktam) Rainbow ve Led zeppelin dışındakileri dinlemedim, bir bakayım.
Judas Priest buralara yakın bir yerden yeni bir yol açmış. "sad wings of destiny" den itibaren kronojik olarak gidersen, bu yolun apayrı ve güzel bir yere götürdüğünü göreceğini umuyorum... Buradan yol Iron Maiden lara falan da dallanır...

Bu arada: psychedelic i ben de nick olarak kullanmıştım.

bisiklet dışında amatör radyocuyum(yanlış anlaşılmasın amatör radyo amatör telsiz anlamındadır)Dünyanın dört bir yanında telsiz le haberleştiğim dostlarım vardır.Diğer taraftan boş vakitlerimde eşe dosta web siteleri tasarlarım.

saygılarımla.

Yazmak...şiirlerim ve öykülerim vardır,bazıları bu linkte : (link)

Dans , müzik, basketbol,internette yeni ürünleri sektörleri incelemek incelemekle kalmayıp hemen ithal etmeye çalışmak :),blog hazırlamak,bahçeyle ilgilenmek,gezerek doğada çok bakir kalmış yerleri gezmek keşfetmek,kitap okumak,bisikletforum...;)

• Beğen
Tepkiler: serciventure
puzzle puzzle puzzle !! nası yapıyorum bilmiyorum ama 1500-2000'lik puzzle ı 1hafta içinde yapıyorum :D Sıkıtnıdan, yaptığım puzzle ı bi gecede parçalayıp tekrar yaptığımı biliyorum :D
hamsterımla uğraşıyorum, bol bol konserlere gidiyorum, köpeklerle koşu yarışı yapıyorum :D:D böyle işte...daha çok varda boşverin :D bide satrançla çok ilgileniyorum, yapcak hiçbişi bulamazsam kendi kendimi yenmeye çalışıyorum, yada alt komsumuzun kızını cağırıyorum oynuyoruz :D:D

• Beğen
Tepkiler: barkamon
@EMREEDE

walla satranc bana kotu anlıar cagrıstırıyor gecen ay ark.ın kardesi 11 yasında hadiii tutturdu illa satranç oynayalım diyeee...sonra bana komsularını anlattı amcaları yeniyorum dikkat et kendine dedi..ben de kucuk oldugu için kafa sallamayla yetindim.10 dk geçti beni köşeye sıkıştırdı derken tel. geldi ben de
taşların yerlerini deiştirdim ""gurur işte:D ""

sonrası malum....:rolleyes: bu benim için son oldu

hobilere gelecek olursak gezmeye bayılıyorum....kano yapıyorum profesyonel olarak...seneye ""scuba diving"" yapacagım vb... burdan puanlama gücü
yüksek olanlara sesleniyorum tabii ki bunlar bisikletin önüne geçemez
:D :D :D

Balıklarım benım onlarsız bı yasam dusunemıyom hobılıkten cıktı artık,serbest dalış,avionik,doğa fotografları tabı benım yakaldıklarım,masa tenısı bu aralar cok oynamak ıstıyorum ama ıs yerınde vaktım olmuyo:(,pes serısı tum oyunlar(ıddalı arkadaslar varsa her zaman hazırım:) ),bozulan seylerı kurcalayarak daha cok bozmak malesef bu huyumdan vazgecemedım tabı bısıkletı unutmamam lazım yenı basladım ama akvaryum tutkum gıbı olacaga benzıyor ıyı gunler :)

Geri