Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet için aksesuar tavsiyeleri

Bisikletsepeti peşin ödeme ile 150 TL'ye satıyor bu aparatı:

(link)

Bence de yeni bir kelepçe uydursanız daha iyi olur :)

• Beğen
Tepkiler: Rehaserdar
Scudo
(link)
bisiklette sorun çıkmış ......

Ne sorunu anlamadim

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle B'TWIN markasının Rockrider 520 ya da 540 modelini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
B'TWIN markası, bazı modellerin kadrolarının kırılma riski taşıdığını tespit etmiştir.
Ürün Kodları:8350454 - 8350582 - 8351007

Bisikletinizi artık kullanmamanızı öneriyoruz.

Kullanıcılarımızın güvenliği bizim için çok önemlidir; B'TWIN, ilgili Rockrider 520 ve 540 modellerinin geri çağrılması kararını almıştır. Geri çağrılan bisikletler 1 Ekim 2016 ve 6 Mart 2017 tarihleri arasında satışa sunulmuş olanlardır.

Sizi, elinizde bulunan e-posta veya DECATHLON kartınızla beraber, bisikletinizi size uygun bir bisikletle değiştirmeniz için, en yakın DECATHLON mağazasına davet ediyoruz. Eğer değişim yapmak beklentilerinizi karşılamıyorsa, ürününüzü iade edip paranızı geri alabilirsiniz.

Tüm soru ve görüşleriniz için müşteri hizmetleri departmanımıza, hafta içi 08:30- 20:00, hafta sonu ve resmi tatillerde 10:00- 20:00 arasında, 0850 532 33 22 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Oluşan hatadan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.

yukarıda verdiğim linkte yazıyor.

@ratm hocam selam,

Cratoni'yi neden önermiyorsun acaba ? ben All track kask almayı düşünüyorum ama beden bulamadım.

@ratm Saçma sapan yorumlar yapmasak olmaz bir modeli size skıntı sorun yarattı diye dünya markası bir kaska ne bu kötüleme bendede cratoni c-maniac var ve çok ama çok memnunum.

@merdümgiriz

Cratoni 'nin All Track modelinden bahsediyorum, düzgün yazamamış olabilirim, tüm Cratoni'lerden bahsetmiyorum. Bir modelden dolayı tüm modelleri kötüleme gibi bir çılgınlığa düşmem kolay kolay, yanlış cümle kurulmuş. Neden kötülediğimi de diğer mesajda anlatıcam.

@omerdagtekin

İyi ki bulamamışsın boşver. Nedenini açıklayayım;
Tamam Cratoni, çok caf caflı bir Alman markası, sertifikalar şunlar bunlar vs. Kutusu içeriği falan eyvallah çok güzel. Ama ciddi sıkıntıları var.
En önemlisi güvenlik sıkıntısı var. Bunu ürünü almadan önce ürünü anlatan bir videoda da izlemiştim, ama çok umursamamıştım. Bu sorunun hepsinde olduğunu düşünüyorum, çünkü tasarımdan kaynaklanan birşey. Kaskın kayışı gevşiyor! Birkaç denemeden sonra bunu net bir şekilde gördüm. Kayışı sıktığınız şekilde kalmıyor. Tabii düz yolda lay lay lom giderseniz sorun yok. Ama bozuk yollarda iniş yaptığınızda kesinlikle gevşeme yapıyor. En önemli sorunu bu.
Bunu ben kendi yöntemimle çözdüm, bir şekilde sıkıştırdım onu.
Onun haricinde kayışların kaska bağlantı şekli yeri bana göre çok doğru değil, kayışı ne kadar sıkarsanız sıkın kask üstten sıkı bir ittirmede geriye kayabiliyor. Başka kasklar da kullandım onların kayışları kaskta farklı noktalara tutuntuğu için yani tasarımı biraz daha farklı olduğu için böyle bir sorun olmamıştı.
Başka bir sorun da şu; arka kısmında bulunan plastik ayar mekanizması kısa bir kullanımdan sonra dağıldı, ve bunu dağın tepesinde iken yaptı, Allahtan bir arkadaşın yanında duck tape varmış ,ducktape ile sardık, şuan hale öyle kullanıyorum, sorun yok.
Onun haricinde de kaskın çok konforlu olduğunu söyleyemiycem, birçok ayarı ile oynadım, ama bana çok konforlu gelmiyor, tabii bu kişiye göre değişebilir, oına birşey demem.
Şimdiye kadar ciddi bir darbe almadığım için sağlamlığı konusunda birşey diyemem, ama sağlam olduğunu düşünüyorum, o kadar sertifika aldıysa yani.
Olay bundan ibaret.

@ratm Teşekkürler hakan bey bilgiler için sizin adınıza üzüldüm açıkcası.

@merdümgiriz Üzücü birşey yaşamadım Allahtan , önlemini aldım, sorun yok, öyle veya böyle kullanıyorum.

Selam Arkadaşlar,

Aynı işi yapan yine Amerikalı Nut Space 'in ürünü Türkiye 69 TL .

(link)

• Beğen
Tepkiler: Jacobox
image.jpg Arkadaşlar fotoğrafta gördüğünüz fren kolunda yer alan tiagra yazılı amblem bir yerlerde düşmüş. Bu amblemi alabileceğim ya da bulabileceğim bir yer var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sanırım kaybolan parça bu. fren kolu isimliği diye İnternet de ararsan bulursun tiagra 4700 isimliğini yerli sitelerde görmedim yabancı siteler de var ama fiyatları biraz pahalı gibi

(link)

105 5700 isimliği bisiklet sepetinde var belki senin kola da olur tam emin değilim ama benziyorlar

(link)

Shimano'nun facebook sayfası var onlara da yazabilirsin istersen bayilerde olabilir çünkü

(link)

Benimde isimliğim üzerine düştüğüm için ezildi ama tekrar düşebileceğim için değiştirmedim

Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır gerek bu forum da, gerek bisiklette ordinaryüs olmuş arkadaşlarla sele konusunda konuşmaya başladığım zaman muhabbet hep kutsal Brooks'a geliyor.. Hani tecrübesi olanda olmayanda konuyu noktalamak istediği zaman Brooks diyor muhabbet bitiyor..

Kendi rahat edemediğim selemi değiştireceğim, uzun zamandır da arayış içindeydim. Brooks almak istemiyorum çünkü her zaman aynı pozisyonda bisiklet kullanan biri değilim, benim ihtiyacımı karşılamayacaktır. En sonunda Selle Royal'i almaya niyetlendim, biniş şekline göre yelpaze tabii ki çok geniş..

İstanbul'da Selle Royal satan çok ama ayrıca oturma kemiği ölçümü de yapan bir yer var mı acaba? (kendi yaptığım iki ölçüm arasında 3 cm. fark çıkardım)
Örneğin Ankara Erdoğanlar bisiklet sele seçimi sırasında ücretsiz yapıyormuş, İstanbul'da yönlendirebileceğiniz bir yer var mıdır?

Aktif Pedal yapıyor. Orbea'nın da yakında yapacağı konusunda bir şeyler duydum. Bunlar Anadolu yakası sahil tarafındaki firmalar.

• Beğen
Tepkiler: anzolot
Az önce prologo nun videosuna denk geldim. Adamlar bir paketin içine ince bir tabaka halinde jel doldurmuş, altında da cetvel gibi rakamlar olan bir kağıt var. Tepsinin içine ince bir tabaka kum doldurup, üzerinde oturarak ölçsek nasıl olur ? :D:D

Bahsettiğim kısım 2:20 de başlıyor.

• Beğen
Özellikle fizik konusunda İstanbul'da Bisiklet Sepetini öneririm, Serkan sattığı ürün konusunda en bilgili aynı zamanda titiz insanlardan birisidir.
demo modelleri için standı var tüm modeller konusunda bilgi sahibi olabilirsin.
bu arada ben de yol bisikletlerimden birinde performans modeli olan c13 carbonu kullanıyorum, brooks cidden iyi sele :)
ama sanırım tur veya şehir için bakıyorsun?

aynı zamanda Retül ile bike fit yapan arkadaşlardan @Hasan Çağri bu işlemi fit sırasında yapıyor diye biliyorum, aynı zamanda bike fit de yaptırabilirsin...

• Beğen
Bir koli kartonunu masaya köy üzerine otur ayaklarını da saldalyeye koy. 5 dakika bekle telefonunu karıştır falan. Sonra in ve merkezden merkeze ölç. Kesinlikle fark çıkmaz istediğin kadar olcebilirsin.
Sele olarak da sakın brooks fizik vs muhabbetine girme. Birine iyi gelen sana işkence çektirir. Sen genişliğe ve sekline bak. Farklı markaların aynı şekildeki iki selesi de sana muhtemelen iyi gelecektir.
Yukarıda bir üyemiz bisiklet sepeti demiş doğru söylemiş. Mutlaka fizik sele alacaksan orada deneme modelleri var, kimlik bırakıp deneyebilirsiniz.

Not: dik oturduğum bisiklette bayıldığım brooks b17 yol bisikletinde beni mahvetti. Dolayısıyla siz başkalarının tavsiyelerini umursamayin, herkesin kıçı ve sürüş pozisyonu başka. Dolayısıyla beğendiği sele de başka olacaktır...

Geri