Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet lisansı nedir ve nasıl çıkartılır?

Bu konunun mesajlarini okudum da bazi arkadaslar trafikte isime yaramayaksa ne yapayim diyor cidden oyle.. Trafikte bizim bi hakkimiz olsa ehliyet alirken bisiklete dair tek kelime dahi gecmiyor sinavlarda... ondan sonra ne bekliceZ ki trafikteki hakkimizdan hukukumuzdan.. Ahmet örken milli sporcumuza otobus çarpıyo şoför senin ne işin var yolda diyerek üzerine yürüyor durum bu :acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr::acpsnr:

Scudo
peki evrakları versem benim yerime başkası alabiliyor mu lisansı

Ben de İstanbul için tescil dosyası bulamadım maalesef. Var mı bulabilen?
İnanılmaz ama Afyon'un sayfası İstanbul'dan daha zengin :)

@Taner James
@Tahir Keskin ile birlikte formları doldurduk fotoğraflar hazır yarın sağlık ocağından raporu alabilirsem ben kendi adıma gidip başvuracağım... bu arada başvuru yerleri

1. İsmetpaşa stadının yanıdaki il spor müdürlüğü
2. Atatürk kapalı spor salonunun yanındaki idari bina...

gerekli belgeler;
1. web sitesindeki başvuru formu
2. 2 adet vesikalık fotoğraf
3. sağlık raporu (bisiklet sporuna uygundur ibaresi yazmalı)

az önce telefonla teyit ettim...:)

@ERDİNÇ DURAN açıklama için teşekkür ederim :) (ayrıca bisikleti topladığın konuyu takip ettim eline sağlık)
tepkiler çok saçma olmuş web sayfasında yok diye vermiyecekleri anlamına gelmez,gider sorarsın,havalı bisikletlerinizi alıp,son çıkan sistemlerle donatıp bisikletci olunmaz,hakkını verin,lisans almayacaksan kalabalık yapma,faydalı insanlar faydalansın diye bu yazı,14 ay sonra sonuçlanan dava araba bisiklet yoluna park ediyor iki duyarlı vatandaş dava ediyor sonuç umut verici (link)
ayak kasları tek çalişmasın arada kafadakileride çaliştirin.11692485_10153064291128434_5564937494312914855_n.jpg

• Beğen
Tepkiler: Serrchi
Ben de çıkarmak istiyorum bundan ancak hala tam olarak nereye ne götüreceğimi anlamadım.

@ERDİNÇ DURAN bilgilendirme için teşekkür ederim,
1. hangi web sitesi acaba?
2. sağlık ocağından sağlık raporu geçerli oluyor mu?

• Beğen
Tepkiler: ERDİNÇ DURAN
@Taner James
(link)

linkten formu bulabilirsin...
bağlı bulunduğun aile hekiminden sağlık raporu alabilirsin (bisiklet sporu yapabilir ibaresi olmalı)
İzmit merkezde nerelerden alabileceğin konusunda linkteki iletişim bilgilerinden öğrenebilirsin...

Birkac yildir amatorce bisiklete binen birisi olarak boyle birsey oldugundan bile haberim yoktu.Herhangibir yerde kullanacak olmasam dahi cikarmayi dusunuyorum.Paylasim ve bilgulendirme icin tesekkurler.

Lisansimi yeni aldim. Ben lisansi alirken parada isterler diye bekliyodum. Yokmus. Belgeleri teslim ettikten 1 gun sonra lisansimi teslim aldim. Konu cok yardimci oldu. Tesekkurler.

Ben sağlık ocağından almayı denediğimde aile hekimim ısrarla raporu vermedi. Bisiklet sürerken kalpten gitmeyeceğine nasıl emin olabilirim diyor bana :) Yıllardır sürdüğümü söylüyorum ama hanımefendi raporu vermiyor.

@Cem Oğuz sağlık raporunu sağlık ocağından mı aldınız? Yoksa bir spor hekimine mi göründünüz?

• Beğen
Tepkiler: Tahsin Y.
Doktorun sıkıntılı olduğu bariz de şizofren mi bilemiyorum. Teşhis koyamadım henüz :)

@Uğur S.
Ozel tip merkezlerine gidin 20-25tl muayene ucreti karsiliginda verirler diye dusunuyorum.

Sejin doktor risk almak istemiyor olabilirde. Bir riski olmamasi gerekir zaten.

Bahsi geçen lisansı ben de aldım. Yalnız benim lisans alma amacım, canyon firmasının bazı bisiklet modellerinde lisans sahiplerine 200-300 euro arasında yaptığı indirim nedeniyleydi. :D

Lisansı Üsküdar Burhan Felek spor kompleksinin arkasında yer alan, Galatasaray Yüzme Havuzu binasının alt katında yer alan lisans bölümünden aldım. 3 adet fotoğraf, sağlık rapor için 10tl, bir de doldurulması gereken bir formdan bahsettiler. Ben formu doldurmadan gitmiştim, sağolsun orada çalışna bir arkadaş yardımcı oldu. Lisansı almam yaklaşık 30dk. sürdü.

@Erdal YILMAZ
Sağlık raporunu söylediğiniz adresten mi aldınız?

Geri