Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet ne zaman alınmalı?

@yorgun bekçi maşallah. Hayırlı olsun kazasız belasız sürersin inş. Bu arada Ankara’da Pazartesi’den itibaren hava birden soğuyacakmış. 3-4 gün binebildiğin kadar bin derin. Bende şimdi girdim eve. 10 km kısa bi antreman yaptım. Bide malum yerin ağrısına hazırlıklı ol :)

• Beğen
Tepkiler: Lawyer58
Scudo
@jeofby eyvallah hocam Allah razı olsun. siz nerde biniyosunuz ev ne tarafta :) zaten geç kaldım ama hiç değilse önümüzdeki seneye kalmadan almış oldum zam gelmeden..

@yorgun bekçi

Bugün (16.11.2017) 13:29'daki mesajınız...

@yorgun bekçi

Bugün (16.11.2017) 17:43'deki sonuç...

Tam 4 saat 14 dakikada karar vermişsiniz, içtenlikle kutluyorum...Benim gibi aylardır bisiklet arayan biri için müthiş bir kıskançlık örneği oldunuz :)

Şaka bir yana, yeni bisikletinizle keyif dolu anlar geçirmenizi dilerim. Selamlar.

@Punctum Çok teşekkür ederim hocam; kafamın içinde sürekli yer ediyordu ve her ne yaparsam yapayım aklimda, bisikletimi ne zaman alacağım ve ne zaman bineceğim sorusu dolaşıyordu. Buna bi son vermek istedim, aldim ve bindim şimdi de bodrumda duruyor :)

Bence çok fazla düşünmeye gerek yok. kullanım tarzınızı belirledikten sonra bütçenize göre bir bisiklet alın ve yolunuza devam edin :)

iyi dilekleriniz için teşekkürler, iyi akşamlar, selamlar :)

• Beğen
Tepkiler: efaruk
@yorgun bekçi
Maşallah :D bende yakında alacağım ama model seçemiyorum çok soru sorduğumdan mıdır nedir yardım eden olmuyor pek. Çok sorduğumdan almayacağım kanısına kapıldılar sanırım :D bende kendim araştırıp öğrenmeye çalışıyorum bu aralar. Eğer anlayanlar var ise yardımlarını bekliyorum. Kararsız kaldığım bisikletler aşağıda bunlardan hangisi daha iyidir?

2017 Scott aspect 730

2016 Cube attention

2016 Ghost kato 5

• Beğen
Tepkiler: Lawyer58
Bunun modelinin hangi yıl olduğunu bilen var mı? 193010193007193008193009193010193007193008193009193010

Arka kısımda xc2000 yazıyor ama hangi yıl bilemedim.

@trainspotting35
Ne kadara alırsam iyi ?

MTB konusuna vakıf değilim ne yazık ki.

zamanı karar verdiğiniz zaman biran önce almaktır. Çünkü dolar sürekli yükseliyor.

• Beğen
Tepkiler: Robinson Crusoe
Sıfır shimano claris setli bir endurance yol bisikleti almak istiyorum, başlangıç olarak, fakat internet sitelerine gördüğüm kadarıyla ne model ne de bana uygun kadro boyu (frame calculatorlar bacak boyuma göre 58 ıle 60 cm arası kadro tavsiye ediyor bacak boyuma göre 86 87 cm) bulmak şu an çok zor. Tahminim, geçen sezondan kalan bisikletler hala piyasada ve yeni sezonlar henüz piyasaya girmemiş. Bu durumda şu an kendime uygun olan bir bisiklet bulup almam mı - yoksa yeni sezon ürünlerini bekleyip, tahminimce daha pahalıya mal olacak zamlardan dolayı, almak mı daha uygun olur? Son olarak kadro boyunun uygunluöu markadan markaya değişebilir mi? Bulunuğum şehirde deneme yapabileceğim bir dükkan olduğunu sanmıyorum (Hatay).

Sıfır shimano claris setli bir endurance yol bisikleti almak istiyorum, başlangıç olarak, fakat internet sitelerine gördüğüm kadarıyla ne model ne de bana uygun kadro boyu (frame calculatorlar bacak boyuma göre 58 ıle 60 cm arası kadro tavsiye ediyor bacak boyuma göre 86 87 cm) bulmak şu an çok zor. Tahminim, geçen sezondan kalan bisikletler hala piyasada ve yeni sezonlar henüz piyasaya girmemiş. Bu durumda şu an kendime uygun olan bir bisiklet bulup almam mı - yoksa yeni sezon ürünlerini bekleyip, tahminimce daha pahalıya mal olacak zamlardan dolayı, almak mı daha uygun olur? Son olarak kadro boyunun uygunluöu markadan markaya değişebilir mi? Bulunuğum şehirde deneme yapabileceğim bir dükkan olduğunu sanmıyorum (Hatay).
İkinci el almak daha mantıklı, muhtemelen aynı paraya en kötü tiagra karbon maşa bisiklet alırsın.

Boyunuzu bilmiyorum ama benim bacak boyum 89 cm ve carraronun 56 kadrosunu kullanıyorum çok rahatım. Tabiki alacağınız bisikletin marka modeline göre kadro ölçüleri değişir ama 60 cm biraz büyük kaçabilir.

Almayı düşündüğün ve parası hazır olduğunda almak lazım özellikle pandemi ile beraber zamanlar da yeni normal oldu. Mesela 1 ay önce 4500’e aldığım bisikletim (Triban RC500) şimdi 6000 oldu kış vakti

• Beğen
Tepkiler: ahmet1914
Almayı düşündüğün ve parası hazır olduğunda almak lazım özellikle pandemi ile beraber zamanlar da yeni normal oldu. Mesela 1 ay önce 4500’e aldığım bisikletim (Triban RC500) şimdi 6000 oldu kış vakti
Bence artık fiyat olarak bi al benisi kalmadi

• Beğen
Tepkiler: mehmetyazici
İkinci el olarak şu ara tam zamanı. Asıl fırsatsa geçen yıl pandemi nedeniyle bisiklete saldıran kitlenin hayat normale dönünce bisiklete ilgisinin kaybolduğunu farkedeceği dönem olacak. Bakıcak balkonda garajda yatıyor sonra hop malım sarı site.

Geri