Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet önerileri

İyi günler arkadaşlar ben uzun bir aranın (5 yıl) ardından tekrar bisiklet kullanmaya başlamak istiyorum. Ve alacağım bisiklet konusunda çok kararsız kaldım. Bisiklet te hız yapmayı seviyorum birazda sağlam olsun istiyorum bu yüzden şehir bisikleti almayı düşünüyorum. Bisikleti genelde şehir içi günlük ort 15 km kullanacağım. Ayda bir kere de şehirler arası. Boyum 1.94 kilo 98 tercihen v fren istiyorum bütçem ise 1500 ile 1900 tl arası garantisi devam etmesi kaydıyla temiz 2. El bisiklet de düşünüyorum araştırdığımda karşıma sedona 410
Whistle guıpago 1724(amortisör ve fren konusunda kararsız kaldım)
mosso legarde 1824 çıktı
lütfen bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz
Yorumlarınız gerçekten benim için değerli

Scudo
triban 500 değilde 520 olsa düşünülebilirdi ama merida bencede

• Beğen
Tepkiler: Ozicu ve GoktugS
Eğer çıkabilecek problemleri ile uğraşabilirim diyorsanız kesinlikle merida, ama yok ben bineyim kafam rahat olsun bir şey ile uğraşmak istemem derseniz de tercihiniz btwin marka bisiklet olmalı.

@Işıklar Gazisi

Katılıyorum. Yıpranmış sistem uğraştırır. Ama Claris olduğundan çok masraflı olmayacaktır. Ayrıca parça bulamama sorunu da olmaz. Ama yine de Microshift'tense Claris'i, Btwin'dense Merida'yı tercih ederdim.

• Beğen
Tepkiler: Afyon35 ve GoktugS
@brdtlErdoğanlar da 0 claris set 600 TL şu an. Onu bir şekilde halledebilirim. Ama kaliteli bir kadro almaya kalksam bir çok daha masraflı olur diye düşünüyorum

Vestel_5000_2gb cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Komple set almayı gerektirecek bir sıkıntısı olacağını sanmam. Hatta hiç sorunu olmayabilir de. Ama Decathlon'un kadroya ömür boyu garanti sağladığını da göz önünde bulundurmak lazım. Ben çok anlamadığım için gidip bir dünya para bayılıp kalitesi kanıtlanmış bir marka tercih etmiştim. Tabi o zamanlar kur 3,75'ti :)

Kadro kalitesi baz alınacaksa Merida derim. Kadro kalitesi kendini kanıtlamış bir markadır. Ayrıca kadroları ömür boyu garantili. Set olarak bakarsak yine Merida sonuçta Microshift ne Claris ne. Merida'nın kadrosunun UCI lisansına sahip olduğunu da hatırlatayım. Zamanla set yükseltip kullanmaya değer bir kadro, mevcut ağırlıklarını bilmesem de Merida'nın kadrosunun daha hafif olacağını sanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Afyon35
Açtığınız başlıkların önüne “ACİL” gibi ifadeler kullanmayınız. Yorumlarınızı dikkat çekmesi amacıyla tamamen kırmızı ve kalın harfli yazmayınız, buna gerek yok çünkü. 1 yorum silindi :harika:

Arkadaşlar ömür boyu garanti sadece ilk kullanıcıyı bağlar. Her iki bisiklet de ikinci el olduğundan garantisiz bisikletlar olacaklar.
19 yaşında bir kullanıcının esnemezliğe, uçup kaçmaya, performansa daha yönelik olacağını varsayarsak Scultura tabiki. Aşındığı düşünülen aynakol, ruble ve zincir yenilenebilir.

Merida geliştirmeye açıktır. Kadrosu sayesinde bir yol bisikleti kullanmanın keyfini yaşarsiniz. Btwin kimlik bunalımı yaşatır. Gelişime ne kadar açıktır bilmem. Merida bastıkça parayi alır gelişir. Tatmin eder. İyi bir set her zaman alinir setler degisir gider gelir ama kadro her dakika ha deyince değişmez

• Beğen
-Bisikletleri kaça veriyorlar?
-Bisikletle ne yapmayı düşünüyorsunuz?Spor,ulaşım,yarış gibi..

@GoktugS Kadro ölçüleri nedir? Triban 500 XL, Merida M gibi duruyor. Vücut yapınıza uygun olmasını da hesaba katın. Fiyatları arasında fazla bir fark yoksa şayet bir Triban 500 kullanıcısı olarak elbette Merida derim :)

• Beğen
Tepkiler: uslsy ve GoktugS
Merhaba arkadaşlar
Carraro racer cr 022
Salcano xrs 060 disc
Arasında kararsız kaldım sizce hangisini almalıyım

@Serkan MıstınoğluKusura bakmayın, acil demenin sebebi iki satıcı ile konuşuyorum ve bir bisiklet derneği kurduk mtb ile turlarda zorlanıyorum. Onları da bekletmek istemem. 52,53 kadro diye aratmıştım sahibinden de xl olduğunu söylediğiniz için teşekkür ederim. Meridanın sahibi ile anlaştık. Bakımlarını yaptırıp kargolatacak. Teşekkür ederim cevaplar için. Daha önce başka yol bisikletimde oldu ultegra 105 karışık fulcrum jantlı xrs 030. Cube Ltd sl pro mtb ye sahibtim ama en küçük parçası bile 400 500 lira olunca onu satıp daha çok baş edebileceğim bir bisiklete yöneldim. Bir Meridam var mtb toplama arkadaşımdan aldım. Kadro çok berbat olduğu için önce karbon kaplama yaptı kaplama atınca metalik mora boyadı bu yüzden şimdi onu satmakta da zorlanıyorum. Haklılar tabii insanlar. Dj gibi kullanıyordum onu fakat derneği kurulunca turlarda gerçekten çok yoruyor. O yüzden uygun fiyatlı yol arayışına girdim. Teşekkürler herkese :)

Vestel_5000_2gb cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
@FARGO
Triban 500 kullanıcısı olarak Meridao_O
Neden?
@Ademzambakci
Carraro'yu alın bence..

@ahlaksız

BU profil fotoğrafı üzerimde baskı yaratıyor. :D

• Beğen
Merhaba arkadaşlar.
Boyum 1.80, kilom 85. Max. 2500 TL'ye bisiklet arıyorum.
Kullanım amacım gerek şehir içi olsun, gerekse patika v.b arazilerde gezmek.

@Ademzambakci

Salç 060 ve 070 safkan yol bisikleti değil, kırma modeller. Bu sebeple hiç düşünmeden cr 022 :harika:

• Beğen
Tepkiler: Ademzambakci
@ahlaksız

Eski sürüm çelik maşalı Triban 500 kullanıyorum, bir şikayetim yok. Çünkü safkan yol kullanıcısı olmak gibi bir niyetim yok. Benim limitlerime fazlasıyla uygun (Haftada 100 km civarı kullanıyorum ve hala kilitli pedala geçmedim). Ancak @GoktugS'in paylaştığı iki bisikleti kıyasladığımızda bana göre Triban 500 iki noktada ileri çıkıyor. Birincisi 2 yıl daha genç olması ve gerek maşada gerekse arka tarafta bulunan bagaj delikleri ve geometrisi itibariyle tur bisikletine evrilmeye uygun olması (Fakat karbon maşalı yeni sürümde suluk kafesi delikleri ikiden bire düşürülmüş). Ancak bunlar performans odaklı bir sürüş niyeti varsa, ki bisiklet grubu olduğunu söylemişti, belirleyici faktörler olmamalı. Ayrıca Merida'nın vites aksamının Microshift'ten daha iyi olduğu da bir gerçek. Genel kanaatin aksine Triban 500'ü gömmek için Merida tavsiyesinde bulunmadım. Kendi kriterlerim içinde bir değerlendirmeydi benimki. Umarım açıklayıcı olmuştur.

• Beğen
Tepkiler: GoktugS
Geri