Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet sporuna yaptığınız toplam harcama

Abinizin durumu sizden iyi mi peki?

Demek ki durumu iyi 🤫

Kahvehane bisikletcileri diyorum ben onlara. Sirf ortamlarda muhabbetini yapmak icin surekli ekipman degistiriyorlar. Performansi vasatin alti olan adamlar ekipmanla pro sinifina atlayacaklarini zannediyorlar.

Hocam 100% katılsam da, bahsettiğim hala çocuk yaşta... Bir şekilde annesine babasına para harcattırabiliyor.

Scudo
Daha ne bulacaklar bize satmak için çok merak ediyorum ama hakkını vermek lazım çok güzel pazarlıyorlar.

35 senelik bisiklete sadece çanta alıp taktım bugüne kadar gidiyor mu, gidiyor 😂 ama şu teknoloji çok güzel görünüyor.

Edit geçen bir de kalça kemiğinin hareketine tepki veren sele haberi çıkmıştı o da baya ilginç bir teknoloji.

Harcama hiç bir zaman bitmiyor ki 15 binle başladık harcamaya yüz bini buldu. Ne ben nasıl ödediğimi biliyorum ne hanım :hihi:

Harcama hiç bir zaman bitmiyor ki 15 binle başladık harcamaya yüz bini buldu. Ne ben nasıl ödediğimi biliyorum ne hanım :hihi:
5 sene önce bu konuya şöyle bişey yazmıştım.Beni biraz rahatlatıyor, belki size de faydası olur
"Bizim toplumumuzda bir hobi ile ilgilenen kişiye ilk yapılan baskı, o hobiye harcanan ''para'' ve ''zaman''ın değmeyeceği üzerinedir.Örneğin fotoğrafçılık ile uğraşan birisine o makineye bilmem kaçbin dolar verilir mi veya senin vaktin o kadar çok bol mu gibi.Eğer ki siz de bisiklete yani hobinize harcadığınız parayı hesaplıyorsanız muhtemelen siz de bu baskıdan az biraz nasiplenmişsinizdir.
Hobiye harcanan para; sermaye gibi üretim faktörü olmadığı için verimlilik,rantabilite,kar,zarar gibi niceliksel değer ifade etmez.Paranı harcarsın ve karşılığında ''mutluluk'' gibi sayılamayan bir karşılık alırsın ve bu ikisi arasında da oran orantı vb kurma ihtiyacı duymazsın."

canım sıkılır diye hesaplamıyorum

• Hahaha
Tepkiler: ufuq81
Bende 5 bin TL ile başlamıştım. Şuan 100 bin olmuştur. Ama zerre umrumda değil, sürekli binemesemde, bisiklet sahibi olmak güzel bir duygu, hobi ve spor, kötü alışkanlıklara daha fazla paralar harcayıp heba olmaktansa, bisiklete harcamak daha iyi, birde insan nefsi ve iradesi malesef hep daha iyisi olsun diyerek bizleri dürtüyor. Dediğim gibi kötü alışkanlıklar edinmektense varsın harcanan para bisiklete harcansın. 🙋

Bisikleti ulaşım aracı olarak kullanıyorum, benim fatbike + hanımın fatbike + bugüne kadarki bisiklet giderleri 3000 euro yoktur.

2022 nin mayıs ayında düzenli kullanmaya başladım. Her binişi stravaya atmıyorum fakat strava bugüne kadar 17bin km kaydetmişsin diyor.
Screenshot_8.png

Tahminim 22-23bin km vardır. Hanımda benden ayrı sağa sola gitmek için kendi bisikletiyle nerden baksan 3-5bin km yapmıştır. Totalde biz buna eksik eksik 25bin km diyelim.

Benim araç ortalama 8,4lt benzin yakar. 25000/100*8,4=2100lt benzin tasarrufu. Güncel olarak 46,19*2100=96,999TL ~2700euro. Totalde 25bin kilometrede yediğimiz içtiğimiz hariç 300 euro harcamış gibi olmuşum. :)

Bugün sabah, hanımla çıktık o dokuz eylül diş merkezine evrak bıraktı, ben üçkuyulara araç sigortasını almaya gittim. Hem ulaşım, hem spor, hem tasarruf. On numara beş yıldız.

Screenshot_7.png43FY4ozWaqHeUogHvxfhn.jpg

Hesaplama yapıp da onu da burada açıklamanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Zira neye ihtiyacımız varsa mecbur alıp yolumuza devam ediyoruz. :harika:

Ben de 2a, 5c, 3h, 7n harcadım

Merhaba;

Bisikletim için yol bilgisayarı bakıyorum. Lakin bir konuda kararsız kaldım. Hemen her gün 15-20 km bisiklet sürüyorum. Kolumda Huawei Watch 4 Pro saat var ve bisiklet sürüşlerim ile ilgili detaylı bilgiler alabiliyorum. Maksimum hız, ortalama hız, yükseklik, kalp ritmi, süre, yakılan kalori, vs vs. Üstelik bisiklet sürüşü sırasında durduğum zaman antremanı otomatik duraklatıyor. Saat üzerinden bu kadar bilgiyi alabiliyorken yol bilgisayarı almak ne kadar mantıklı?

valla harcama az buz bişey yapmamışımdır. ama bisiklet sayesinde gayet sağlıklıyım. en azından hayvan gibi bisiklet sürüp hayvan gibi yemek yeme özgürlüğü veriyor bana. bisiklet olmasaydı kesinlikle daha hareketsiz, obeziteye yakın hatta obez bile olabilecek bir hayatım olurdu. bisiklet sürmüşken biraz da koşayım diyorum. e koşmuşken biraz da yüzeyim diyorum. hop bi bakıyorum sağlıklı bir düzenim olmuş 😅 😅 geçen gün 100 km bisiklet sürdüm, ödül olarak da 3 birayla ödüllendirdim kendimi mesela. bence gayet adil bir düzen.

Ben de 2a, 5c, 3h, 7n harcadım
2 araba, 5 cami, 3 han, 7 narenciye bahçesi gibi yorumladım. Kedinin şifrelerini çözmeye uğraşırken şu eleman gibi olacağım sonunda:

images.jpeg

Tabi saçlar hariç. Burada saçlar bağımsızlığını ilan etmiş durumda

2 araba, 5 cami, 3 han, 7 narenciye bahçesi gibi yorumladım. Kedinin şifrelerini çözmeye uğraşırken şu eleman gibi olacağım sonunda:

320355 dosyayı görüntüle

Tabi saçlar hariç. Burada saçlar bağımsızlığını ilan etmiş durumda
Arkadaşın biri 20k yazmış. Dedim herhalde harcanılan harfler yazılıyor. Ben de harfleri yazdım.

Merhaba;

Bisikletim için yol bilgisayarı bakıyorum. Lakin bir konuda kararsız kaldım. Hemen her gün 15-20 km bisiklet sürüyorum. Kolumda Huawei Watch 4 Pro saat var ve bisiklet sürüşlerim ile ilgili detaylı bilgiler alabiliyorum. Maksimum hız, ortalama hız, yükseklik, kalp ritmi, süre, yakılan kalori, vs vs. Üstelik bisiklet sürüşü sırasında durduğum zaman antremanı otomatik duraklatıyor. Saat üzerinden bu kadar bilgiyi alabiliyorken yol bilgisayarı almak ne kadar mantıklı?
Tamamen kullanım amacınız ile alakalı. Sadece gezi tarzı sürüşler yapıyorsanız verileri sürüş esnasında kontrol etmeyeceğiniz için bilgisayara ihtiyaç olmayabilir.

Biskkelti gezi harici antrenman aracı olarak kullanıyorsanız güvenli sürüş adına her daim elinizi gidindan çekip saate bakmamak için bilgisayar şart. Artı saate göre daha büyük ekran bu nedenle görmekte sıkıntısı olanlar için saatten daha iyi. Daha farklar var ama oda hangi saat ile hangi bilgisayarı karşılaştırma yaptığınıza göre değişir.

Geri